Erbakan Beykoz'u kilitledi

  • 0
  • 12239
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi
Erbakan Beykoz'u kilitledi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, parti teşkilatını ziyaret etmek için geldiği Beykoz'da vatandaşlara seslendi.

Yoğun ilgiyle karşılaşan Fatih Erbakan'ın sözleri sık sık "Başkan Erbakan", "Bu gençlik seni başkan yapacak" gibi sloganlarla kesildi.

Konuşmasında iktidara ve 6'lı masaya yüklenen Dr. Erbakan, "Biz ne diyoruz? Diyoruz ki ya bu iki tane masada kim? Üçlü masanın da, altılı masanın da masa başındakilerin de, kasaba başındakilerin de temel hususlar bakımından birbirlerinden bir farkı olmadığını söylüyor." dedi.

-"Ya bu mağduriyet midir?"

Hazinenin Kasım ayında yüzde 10 faizle 1,5 milyar dolar borç aldığını kaydeden Erbakan, "Yüzde 10 dolar faizi aralık ayında 149 dolar faizini yeni yıla bütün yapılan zamlarla artışlarla bunun faizini zamla vergiyle millete ödetiyor. Borç ve faiz ekonomisi. Öbür taraftan masa başındakiler ne yapıyor? İşte Sayın Kılıçdaroğlu gitti İngiltere'ye, "finans çevreleriyle görüştüm iktidar olursam 500 milyar dolar borç getireceğim." Söyleyeyim mi? Ya bu mağduriyet midir? Biz zaten yüz milyarlarca dolar borcun içine batmışız. Nasıl getireceksin bu 500 milyar doları?" diye konuştu.

Erbakan, şöyle devam etti:

"Finansörlerde faizli tabirlerle ülkeyi yeniden borcun içine sokacak. Bir diğer masa başındaki lider diyor ki ben daha düşük faizle, daha çabuk, daha çok, daha hızlı kredi alacağım, borç alarak ülkeyi böyle yönetecek. Zaten ekonomiden sorumlu devlet bakanı olduğu dönemde de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yıllık faiz ödemesi ortalaması 35 milyar dolar. Yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. O zaman ne farkınız kaldı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yüzde 10,7 faizle borç alıyor, belediyeyi borca batırıyor. O borcun faizini de İstanbul halkına yapılan hizmetlerin fiyatlarına zam yaparak gene İstanbul halkına yansıtıyor."

Alman Jeremy Rifkin'in Kılıçdaroğlu tarafından danışman olarak atanmasını da eleştiren Fatih Erbakan, "Sayın Kılıçdaroğlu Rifkin'i kendine danışman yapmış. Küreselcilerin adamı, ithal müfettiş, ithal danışman getiriyor. Cumhur İttifakı tarafı kızıyor. İyi de siz de 2018'de Amerikan danışmanlık anlaşması yaptınız Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak aktaralım, giderlerimizi azaltalım. Bütçe disiplinini sağlayalım diye anlaşma yaptınız. Efendim, Sayın Akşener'in ekibi Amerika'da, Amerikan Dışişleri Bakanlığı'yla görüştü. Sayın Kılıçdaroğlu İngiltere'deki lobilere gitti, Amerika'daki lobilere gitti." şeklinde konuştu.

-"Art niyetli bir projedir"

Meral Akşener'in nakitsiz toplum projesini de eleştiren Erbakan, "Art niyetli bir projedir. Kredi kartlarıyla yıllardır denemesini yapıyorlar. Şimdi tamamen nakitsiz bir topluma geçmek kendi sistemleri dışında hiçbir para, hiçbir değerli eşya bırakmamak ama istedikleri adamın istedikleri ülkenin istedikleri şirketin istedikleri anda ekmek ve su alamayacak noktaya getirmesidir." ifadelerini kullandı.

Bali'deki G-20 zirvesinde imzalanan deklarasyon

Türkiye'nin Bali'deki G-20 zirvesinde imzaladığı deklarasyonuna da değinen Erbakan, şöyle devam etti:

"O deklarasyon içerisinde bütün dünyada nakitsiz toplum projesinin hayata geçirilmesi diye madde var. Ne farkınız kaldı o zaman? Diğer tarafta Dünya Sağlık Örgütüne teslimiyet, Sağlık Bakanlığı'nın Dünya Sağlık Örgütü'nün bir şubesi haline getirilmesi. İşte pandemi sürecinde gördük. İktidarıyla, muhalefetiyle hepsi buna destek oldular. Paris İklim Anlaşmasına mecliste hep beraber oy verdiniz. Halbuki bu da dış güçlerin art niyetli bir projesi. Bu noktada da bir farkınız yok."

6284 Sayılı yasa

"Altılı masa gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz diyor. Bu taraftakiler diyor ki hemen şu sözleşmeden imzamızı çektik. Nereden çıkartıyorsun bunu? İmzanı çektin ama bu sözleşmenin uygulaması demek olan 6284 sayılı kanunu uygulamaya devam ediyorsunuz. İstanbul Sözleşmesi'ni uygulamaya devam ediyorsun. Öbür tarafta ne farkınız kaldı Allah aşkına?"

Konuşmasının ardından İlçe Başkanlığını ziyaret eden Genel Başkan Erbakan'a İlçe Başkanı Mikail Akyıldız Beykoz'un simgesi olan çeşm-i bülbül hediye etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Beykoz teşkilatına teşekkür ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Haber Merkezi

Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı
Önceki Beykoz Rizeliler Yönetimi RİDEVA heyetini ağırladı
Beykoz Örnekköy’de alacak verecek çatışması
Sonraki Beykoz Örnekköy’de alacak verecek çatışması
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz