Eğitim

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi'nden İmam Hatiplilere burs

13.07.2015 19:15
| | |
7199

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Beykozlu öğrencilere 250 liraya kadar burs verecek

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercihlerini yapmaya başladı. Beykoz'da tercihte bulunacak olan öğrencilere ise Ensar Vakfı'ndan burs müjdesi geldi. Buna göre Beykoz ilçesinde bulunan İmam Hatip okullarını tercih ederek kayıt yaptıran tüm öğrenciler, Vakıf'tan burs alabilecek. Buna göre ilçedeki bir İmam Hatip Okulu'na kayıt yaptıran ve TEOG sonucunda sıralamada yüzde 5'lik dilimde olan her öğrenciye 250 Lira, yüzde 10'luk dilimde olan her öğrenciye 150 Lira ve yüzde 15'lik dilimde bulunan her öğrenciye de 100 Lira burs verilecek.

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden açıklandı. Sayıları 1 milyonu aşan Lise adayı öğrenci, TEOG'un ardından 2015-2016 lise yüzdelik dilimleri, lise taban ve tavan puanları ile birlikte tercihlerini yapacak. Öğrenciler toplamda 25 okul tercih edebilecek ve bu tercihlerini de herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatması gerekecek. 6 Temmuz 2015 Pazartesi günü başlayan ve halen devam eden tercih işlemleri, 16 Temmuz 2015 Perşembe günü mesai saatinin bitiminin ardından sona erecek. Öğrencilerin tercih işlemlerinin ardından MEB, sonuçları 14 Ağustos 2015 Cuma günü açıklayacak.

‘Facebook Sayfası: beykozensar ve Twitter Sayfası: ensarbeykoz’

Ensar Vakfı'na ulaşmak ve daha geniş bilgi sahibi olmak isteyen Beykozlular ise 0216 693 06 66 numaralı telefonu arayabileceği gibi Sosyal Paylaşım siteleri olan Facebook ve Twitter adreslerindeki Vakıf sayfalarından da Ensar Vakfı ve burs koşulları hakkında bilgi alabilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Gazetesi, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, İmam Hatip Lisesi, Burs, Zülküf Sönmez, TEOG

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"