Eğitim

Engin Ruhi Özmen Beykoz Üniversitesi’ni anlattı

Engin Ruhi Özmen Beykoz Üniversitesi’ni anlattı
30.04.2016 13:29
| | |
6297

Beykoz'un büyüyen markası Lojistik Meslek Yüksekokulu, sonunda Beykoz Üniversitesi adına kavuşuyor.

Bundan 2 yıl önce, tarihler 24 Nisan 2014'ü gösterdiğinde, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu yöneticileri, Kavacık'taki yerleşkede basın mensuplarıyla kahvaltı yaparak, geleceğe dair planlamalarını duyurmuştu. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu adını Beykoz Üniversitesi olarak değiştirmek ve eğitimi 4 yıllık olarak güncellemek istediklerini anlatan okul yöneticileri, konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunmuştu. Tam 2 yıl süren bekleyişin ardından ise TBMM'ye yasa teklifi olarak gelen değişiklik, Milletvekillerinin onayına sunuldu.

Dost Beykoz, TBMM’de hazırlanan belgelere ulaştı ve Beykoz Lojistik MYO’nun Mütevelli Heyeti Başkanı’na, çıkacak olan yasanın ardından neler olacağını sorup, araştırdı.

Önümüzdeki hafta Beykoz Üniversitesi'nin kâğıt üzerinde resmen kuruluşuna onay verilmesi beklenirken, Beykoz Lojistik MYO'nun Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, ilk kez Dost Beykoz'a konuştu. Kurulacak olan Beykoz Üniversitesi'nin tematik bir üniversite olacağını kaydeden Engin Özmen, "Kurulacak olan üniversitemizde 4 adet fakülte, 4 meslek yüksekokulu, 1 yabancı diller yüksekokulu olmak üzere toplamda 9 ayrı bölüm açılacak. Daha önce 2 yıl için verdiğimiz lojistik eğitimini bu kez 4 yıllık meslek yüksekokulu olarak güncelleyeceğiz. Zaten lojistik, Beykoz Üniversitesi'nin de omurgası olma rolünü üstlenecek" dedi.

'Beykoz Üniversitesi, gelecekte ilçenin eğitimde en önemli lokomotiflerinden birisi olacak'

Beykoz Lojistik Meslek Yükseokulu, ilçedeki 'tanınırlık' oranı en yüksek marka olarak kayıtlarda duruyor. Dost Beykoz Başyazarı Muharrem Ergül'ün de Mütevelli Heyeti Üyesi olduğu Beykoz Lojistik MYO'da Prof. Dr. Nüket Güz gibi uluslararası alanda bilimsel çalışmalarla kendisini kanıtlamış akademisyenler yer alıyor. Toplamda 3 Profesör, 2 Doçent ve 7 Yardımcı Doçent bulunan kadrosuyla dikkat çeken Beykoz Lojistik, kuruluşundan bugüne kadar adeta bir fakülte sahibiymiş gibi hareket ediyor.

Son derece kaliteli bir eğitimi olan ve lojistik alanında ulusal ve uluslararası literatürde kendisini kanıtlayan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan öğrenciler, isim yapmış uluslararası lojistik firmalarında yüksek maaşla kolayca iş bulabiliyor. Önümüzdeki hafta TBMM'de alınacak kararla Beykoz Üniversitesi'ne dönüşecek olan Lojistik MYO'nun gelecekte Beykoz'un eğitim alanında ülke çapında isim yapmasına yardımcı olacak en önemli lokomotiflerden birisi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİLİ HABER: Beykoz Üniversitesi geliyor...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Üniversitesi, Lojistik Meslek Yüksek Okulu, Engin Ruhi Özmen, TBMM, Kanun Teklifi

0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"