Engelsiz Umutlar Derneği, Beykoz'da buluştu

  • 0
  • 4497
Engelsiz Umutlar Derneği, Beykoz'da buluştu
Engelsiz Umutlar Derneği, Beykoz'da buluştu
Engelsiz Umutlar Derneği, Beykoz'da buluştu

Engelsiz Umutlar Derneği, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programıyla gönüllüler bir araya geldi.

Programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, ilçe kamu kurum müdürleri, öğrenci velileri, gönüllüleri toplumun farklı kesimlerinden temsilciler de katıldı.

Engelsiz Umutlar Derneğinin kahvaltısında aynı alanda kurulu buluna iki kurum olan Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ile Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat‘ta katılımcılar arasında yer aldı.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdür Kazım Bozbay ise ilçedeki özel okullar hakkında bilgi verirken, "Biri Gümüşsuyu, diğeri Anadolufeneri’nde iki Özel Eğitim Okulumuz ve Poyrazköy’de de 1. Kademe birimi bulunuyor. Buradaki çocuklarımızın büyük bir çoğunluğu zihinsel engellilerden oluşmakta, bunları ağır ve orta derecede olmak üzere ikiye ayırıyoruz. Beykoz Engelsiz Umutlar Derneği gibi bu işe yüreğini ortaya koymuş derneklere ihtiyacımız var." dedi.

Beykoz Kaymakamı Katırcı, yaptığı konuşmada ilçenin en özel insanları olarak nitelendirdiği konuşmasında kendisinin de bir engelli babası olduğunu hatırlatırken, "Gönlüm her zaman sizlerin yanındaydı. Bu programa katılmak, gelmek de benim için farz oldu. Hem bir yönetici, hem de 30 yaşında bir engellinin babası olarak buradayım. Dışarıdan bakanlar belki onları anlayamıyor ama onlarda öylesine güzellikler var ki onlar evlerin bereketi, güzelliği, sevabı. Onları oldukları gibi kabul edelim" diye konuştu.

Haber Merkezi

Beykoz Özel Eğitim öğrencileri Düşmez'in konuğu
Önceki Beykoz Özel Eğitim öğrencileri Düşmez'in konuğu
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz