Yaşam

Engellilerin Bayram hediyesi Ergül'den

Engellilerin Bayram hediyesi Ergül'den
2014.07.27 00:00
| | |
5852

Beykoz Belediyesi'ne bağlı Beyaz Masa, bayram öncesi engelli vatandaşlara hediye ettiği akülü arabalarla bayram sevinci yaşattı.

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdaki karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalar yürüten Beykoz Belediyesi, ihtiyaç sahibi 7 kişiye akülü engelli aracı, 80 kişiye de işitme cihazı hediye etti.

İlçedeki hayırseverlerin desteğiyle temin edilen akülü araçlar, Beykoz Belediyesi Beyaz Masa Birimi aracılığıyla belirlenen engelli vatandaşlarımıza Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan törenle dağıtıldı. Törene gelen engelliler ve yakınları hediyelerini Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül'den aldı. 2007 yılı Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçedeki işitme zorluğu yaşayan veya engelli 80 vatandaşımıza da ücretsiz işitme cihazı dağıtıldı.

9 YAŞINDAKİ YİĞİT'İN AKÜLÜ ARABA SEVİNCİ

Zihinsel ve bedensel engelli olarak dünyaya gelen 9 yaşındaki Yiğit Ertop da gelenler arasındaydı. Bugüne kadar başkalarının yardımıyla hayatını sürdürmek zorunda olan küçük yiğit, akülü arabasına kavuşmasıyla birlikte hayattaki en büyük yardımcısına da kavuşmuş oldu. Küçük Yiğit'in sevinci ve ilk denemelerini izleyen engelliler ve aileleri duygulu anlar yaşadı.

Engelli vatandaşlarımızın hiçbir zaman umutlarını ve azimlerini kaybetmemelerini, Beykoz Belediyesi olarak desteklerinin devam edeceğini vurgulayan Başkan Ergül; "İnsanların fiziksel engellerinden ziyade kafaları ve gönüllerinin engelli olmaması önemlidir" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Engelli, Beykoz Belediyesi, Muharrem Ergül, Akülü Araba, İşitme Cihazı, Beyaz Masa, Yiğit Ertop

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"