Engelliler müzikle hayata tutunacak...

  • Güncelleme: 18.08.2011 00:11
  • Okunma: 7524 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi, engellilerin hayata tutunabilmesi için yeni oluşturdukları Müzik Odası’nın açılışını yaptı…
Engelliler müzikle hayata tutunacak...

Müzik Odası’nın açılışında, Kaymakam Aydın Ergün’ün Eşi Nejla Ergün, Sanatçı Burhan Yıldırım, (Later-Day Saınt Charıtıes) Son Zamanlar Azizler Hayır Kurumu’nun Ülke Yöneticileri Steven ve Anita Canfield katıldı.  

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde olan Türkiye'de ise İzmir, İstanbul ve Ankara olmak üzere üç ilde şubesi olan İnsani Yardım Derneği'nin (LDS) yedi yılda Türkiye'deki engellilere 35 bin tekerlekli sandalye dağıtımı yapan Hayır Kurumu’nun Ülke Yöneticisi Anita Canfield, (TOFD) Beykoz Şubesi’nin Müzik Odası’nın açılış konuşmasını yaptı.

Müzik Evi’nin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Anita Canfield; “Bizim Vakfımız en büyük hayır kuruluşlarından birisi. 180 Vakfa yardımda bulunuyoruz. (TOFD) Beykoz Şubesi’ne de yardımda bulunacağız ve engelliler için daha çok çalışmalar yapacağız. Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi’ne de Müzik Odası için yardım edeceğiz. Ayrıca Türkiye’den tekerlekli sandalye ısmarladık, artık Çin’den tekerlekli sandalye almayacağız. Paralarımız da Türkiye’de kalmış olacak” şeklinde konuştu.

Dünyada herkesin kardeş olduğunu vurgulayan Anita Canfield; “İnsanlar yeryüzüne çelişkilerle, sorunlarla doğuyor, dünyaya gelen insanların sorunlarını hep birlikte çözebiliriz” dedi.

Katılımlarından dolayı  (LDS) Hayır Kurumu’nun Ülke Yöneticileri Steven ve Anita Canfield çiftine teşekkür ederek konuşmasına başlayan, (TOFD) Beykoz Şubesi Dernek Başkanı Serap Beşer; “Bugün burada müzik eğitimine başladık ve Müzik Odası’nın açılışı için burada toplandık. Bu doğrultuda bundan böyle Hocamız Burhan Yıldırım nezaretinde çalışmalarımız başlamış bulunuyor. İnşallah bir yıl içerisinde de konser verecek duruma geliriz” dedi.

Konuşmaların ardından (TOFD) Beykoz Şubesi Dernek Başkanı Serap Beşer ve Ülke Yöneticisi Anita Canfield ile birlikte Müzik Odası’nın açılış kurdelesini kestiler.

Sanatçı Burhan Yıldırım’ın çaldığı saz eşliğinde hep beraber türküler söylediler. Görme engelli Gamze Ceylan, çaldığı kemanı ile herkese çok duygusal anlar yaşattı. Kaymakamın eşi Nejla Ergün, görme engelli Gamze Ceylan'ın giderek tebrik etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TDS, TOFD, Burhan Yıldırım

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz