Güncel

Engelliler Gönül Sofrası’nda buluştu

Engelliler Gönül Sofrası’nda buluştu
11.07.2015 10:46
| | |
3741

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nda, komşuluğu yaşatan ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan Gönül Sofraları bu kez engelli vatandaşlar için kuruldu.

Bu Ramazan Ayı’nda şehit aileleri, sivil toplum kurumları temsilcileri, spor kulüpleri temsilcileri,  dernekler, muhtarlar, ilçe protokolü, taksi durakları sorumluları, iş adamları, aile hekimleri, meclis üyeleri olmak üzere farklı kesimleri aynı sofrada buluşturan "Gönül Sofraları" engelli vatandaşları ağırladı.

Belediye Meydanı’nda engelli vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen iftara Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar, Başkan Danışmanları, AK Parti İlçe Engelliler Komisyonu Başkanı Abdullah Karaman katılarak engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle birlikte oruç açtı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapıldığı buluşmada Başkan Yücel Çelikbilek iftar öncesinde engelli vatandaşlarla sohbet ederek yemek ikramı yaptı. Akşam ezanının okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı. 

Başkan Çelikbilek: “Tüm Gönüllerle Bir Araya Geliyoruz”

Sokak iftarları ve gönül sofralarında tüm ilçe sakinlerini kucakladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Engelli kardeşlerimizi bu sofrada ağırlamaktan ayrıca memnun olduk. 6 yıl önce iftar çadırları yerine sokak iftarları ve gönül sofrası geleneğini başlattık. Bu sayede çok daha fazla insanımıza ulaşabiliyoruz. Bir günde 3 ayrı noktada sofra kurarak geçmişte kalan komşuluk bilincini yeniden ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bugün bu sofraya iştirak ederek bizimle Ramazan’ın huzur ve dayanışma iklimi paylaşan tüme engelli ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Beykoz’da Ramazan’ın bu yıl da bereketli, huzurlu ve sevgi dolu geçtiğini ifade eden Başkan Çelikbilek buradan yükselen muhabbet ve kardeşliğin tüm İslam âlemini, bütün insanlığı kuşatmasını dilediklerini vurguladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Belediyesi, Yücel Çelikbilek, Ramazan Ayı, Gönül Sofraları, İftar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"