Eğitim

Engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi

Engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi
2014.07.19 00:00
| | |
5292

Beykoz’daki eğitim uygulama ve iş okullarında eğitim gören engelli öğrenciler, Engelliler Haftası’nda (10-16 Mayıs) düzenledikleri gösterilerle başarı ve hünerlerini sergiledi.

Engelliler Haftası dolayısıyla Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve ilçe sakinleri katıldı...

Özen ve sabırla hazırladıkları gösterileri öğretmenleri eşliğinde sunan öğrenciler, başarılı performanslarıyla salondan bol bol alkış aldı.

Her birey bir engelli adayı

Programın açılışında büyüklerine seslenen Kavacık İlköğretim Okulu Öğrencisi Ömer Faruk Diler, her bireyin engelli adayı olduğunu hatırlatarak toplumda engellilerin yaşamını kolaylaştıracak düzenleme ve uygulamaların artmasını istedi.

Sırayla kurdele dansı, şiir dinletisi, konser, halk oyunları gösterilerini sergileyen öğrencilerden en çok da Beykoz İş Okulu öğrencilerinin konseri alkış aldı. Klasik şarkılardan hareketli türkülere kadar sevilen pek çok eseri seslendiren öğrencilere salondakiler de tempo tutarak eşlik etti.

Kavacık İlköğretim Okulu’nun organize ettiği programda Atatürk İlköğretim Okulu, Paşabahçe İlköğretim Okulu, Beykoz İş Okulu, Kavacık İlköğretim Okulu, Beykoz Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile Fatin Hoca İlköğretim Okulu öğrencileri sahne aldı.

Etkinlik alanında öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları resim ve el işi ürünlerinden oluşan bir de sergi açıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aydın Ergün, Engelliler Haftası, Kavacık İlköğretim Okulu, Nazmi Yekrek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"