Engelli Aday Adayı'ndan 2 bin 500 lira istediler

  • 0
  • 8949
Engelli Aday Adayı'ndan 2 bin 500 lira istediler
Engelli Aday Adayı'ndan 2 bin 500 lira istediler
Engelli Aday Adayı'ndan 2 bin 500 lira istediler
Engelli Aday Adayı'ndan 2 bin 500 lira istediler

Çubuklu'da babasından aldığı maaşla geçinmeye çalışan ev hanımı ablasının yanında kalan Fatih Ekiz, parası olmadığı için Aday Adayı olmaktan vazgeçti.

Geçtiğimiz 2014 Mart Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Meclis Üyesi Adayı olan ancak listenin 18. sırasında yer aldığı için seçilemeyen Fatih Ekiz, partisinin kapısını bu kez 'Milletvekili Aday Adaylığı' için çaldı. İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adayı olmak isteyen Fatih Ekiz'den ise iddiaya göre CHP'li yöneticiler 2 bin 500 lira 'Aday Adaylığı ücreti' istedi. Herhangi bir yerde çalışmayan ve Çubuklu'da babasından aldığı maaşla geçinmeye çalışan ev hanımı ablasının yanında kalan Fatih Ekiz, parası olmadığı için Aday Adayı olmaktan vazgeçti.

Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Fatih Ekiz, "AK Parti ve Vatan Partisi'nde engelli olan aday adaylarından para talep edilmiyor. Bir de önüme yüzde 40'lık engelli raporu şartını sürüyorlar. Yani yüzde 50, yüzde 60 engelli olan vatandaş Aday Adayı olamayacak mı? Bunu mu söylemeye çalışıyorlar?" diyerek, isyanını dile getirdi. Yüzde 76 engelli raporu bulunan Fatih Ekiz, halen CHP Beykoz'un Engelliler Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyor ve zaman zaman da Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)'te sivil toplum çalışmalarına katılıyor.

Beykoz'da 14 Ağustos 1982 yılında doğan Fatih Ekiz, 4 yaşında geçirdiği havale sonrası yaşamına 'engelli' sıfatıyla devam etmiş bir isim... Güncel konuları yakından takip ediyor ve sürekli gazete okuyor. Ziyaret ettiği Dost Beykoz'da önemli iddiaları dile getiren Fatih Ekiz, kendisine sahip çıkmayan partisini üzüntüyle eleştiriyor. Geçmişte CHP Genel Merkezi Sekreteri görevinde bulunan Binnur Tamaylıgil'in engelli vatandaşlara ve engelli partililere sahip çıktığını anlatan Ekiz, şunları söylüyor:

Fatih Ekiz: “Şafak Pavey yoksa biz de yokuz!”

"Bizlere eski Genel Merkez sekreteri Binnur Tamaylıgil sahip çıkmıştı. Ben CHP'den Belediye Meclisi Üyesi Adayı olduğumda hiç para vermemiştim. Şimdi ise aday adaylığım için benden 2 bin 500 lira isteniyor. Ben engelliyim, bu parayı nasıl ve nereden bulayım? Ankara'dan aldığımız bilgilere göre, Şafak Pavey'in de yeniden Milletvekili Adayı gösterilmeyeceği konuşuluyor. Açıkça belirtmek isterim ki, eğer Şafak Pavey yoksa biz de yokuz! Şafak Hanım biz engellilere en çok destek veren Milletvekilidir. Hep arkamızda olmuştur. Onun aday olmasını çok istiyoruz. Partimizden de engelli adaylardan ücret talep etmemelerini rica ediyoruz."

Doğma büyüme Beykozlu olan Fatih Ekiz, ilkokulu Sedat Simavi İlköğretim Okulu'nda bitirdiğini anlatıyor. Haberleri Dost Beykoz'dan takip ettiğini vurgulayan Fatih Ekiz, kendisine çalışmalarda yer veren Gülay Demirel Başkanlığı'ndaki BEDES Yönetimi’ne de minnet borcu olduğunu söylüyor. Toplamda 7 kardeş olduklarını ifade eden Fatih Ekiz, İstanbul 1. Bölge'den AK Parti ve Vatan Partisi'nde olduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden CHP Aday Adayı olmak istiyor.

‘Engelli Fatih Ekiz, Malatya’da şehit olan 4 pilotun ailesi için başsağlığı diledi’

Siyasi konularda da günceli takip ettiği anlaşılan Fatih Ekiz, Milletvekili seçilmesi halinde engellilere yönelik projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor. Tıpkı Metrobüs projesinde olduğu gibi yalnızca engellilere ait bir yol inşa etme projesi olan Fatih Ekiz, bunu başardıktan sonra yurt dışında da ülkesini temsil etmeyi hayal ediyor. “Uçak kazasında hayatını kaybeden 4 pilotumuza Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dilerim” diyen Fatih Ekiz, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran Özgecan olayının faillerinin de en ağır şekilde cezalandırılması konusunda takibe devam ettiğini kaydediyor. 

Haber Merkezi

Beykoz Basketbol Takımı yoğun mesai harcıyor
Önceki Beykoz Basketbol Takımı yoğun mesai harcıyor
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz