Son Dakika

En yetkili isimden Beykoz'un imar planları

  • 32
  • 76167
En yetkili isimden Beykoz'un imar planları
En yetkili isimden Beykoz'un imar planları
En yetkili isimden Beykoz'un imar planları
En yetkili isimden Beykoz'un imar planları
En yetkili isimden Beykoz'un imar planları

2012 yılında çıkan 2B Yasası ve ardından Beykoz'un Özel proje alanı olmasıyla hayalleri gerçek olan Beykozlulara Başkan Çelikbilek yeni müjdeler verdi.

Hafta içinde İBB Meclisi'nde bir bölümü onaylanan Beykoz'un imar planlarıyla ilgili Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykozlulara müjde üstüne müjde verdi.

Beykoz halkının sabırsızlıkla beklediği imar planlarını İBB Meclisi gündemine getirerek, ülke de beklenmedik gelişmelerin meydana gelmesiyle yavaşlayan süreci hızlandırdıklarını söyleyen Başkan Çelibilek, Beykoz'u daha modern ve Beykoz halkına yakışır bir kent haline getireceklerini söyledi.

Planlar kadastro çalışmalarıyla eş zamanlı yapıldı

Plan çalışmalarını, 2009 yılında çıkan Kadastro Kanunu ve daha sonra çıkan satış kanunu kapsamında oluşan beklentileri de dikkate alarak eş zamanlı olarak hazırladıklarını dile getiren Başkan Çelikbilek, "2010 yılıyla birlikte tüm merkez mahallelerimizde plan çalışmalarını başlatmıştık" dedi.

2B hak sahiplerinin tamamının imar hakkını elde edebilmesi için bir plan çalışması yürüttüklerini ifade eden Başkan Çelikbilek, "merkez mahallelerimizi kapsayan planların 1. etabı 2014 yılında askıya çıkmış ve yürürlüğe girmişti... Onlarla ilgili 18 çalışmaları devam ediyor." dedi.

Beykoz'da Boğaz bölgesi üç etaba ayrıldı

Bizim yeniden yaptığımız plan bölgesi olarak bir boğaz alanımızın kalmıştı. İBB bizim planlarımızı dikkate alarak, biraz da revize ederek boğaz alanını üç etaba ayırdı. Bunun birinci etabı 21 Eylül Çarşamba günü İBB Meclis'inde oylamaya geldi ve oy birliği ile geçti. Paşabahçe, Çiğdem, Çubuklu, Soğuksu ve Rüzgarlıbahçe'nin de az bir kısmını kapsayan bölgenin 5000'lik planlarını bizimde yer aldığımız İBB Meclisi onayladı.

- Diğer etaplar ne zamana geçecek?

Diğer iki etabında önümüzdeki ay önce komisyona, ardından İBB Meclisi'ne geleceğini düşünüyor, gelmesi içinde elimizden geleni yapıyoruz. Bir an önce Beykoz'un geleceğini planlayabilmeyi bizde çok istiyoruz... Planların 2. etabında; Yenimahalle, Kavacık, Göztepe, Göksu, üçüncü etap ise Paşabahçe'den Anadolufeneri'ne kadar olan boğaz kısmını kapsıyor.

- Onaylanan bölgelerde süreç nasıl işleyecek?

5000'lik planlar onaylandıktan sonra meclisimizden 5000'lik planlara uygun olarak 1000'lik planları geçireceğiz. Zaten göndermiş olduğumuz taslak üzerinden İBB planları hazırladığı için bizim burada çok fazla bir çalışmaya ihtiyacımız yok. Alt yapısı bizde hazır, İBB bu planları meclise göndermeden önce Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile istişare ederek hazırladı.

Ruhsat verme işlemi önce müstakil parsellerde başlar

O planların bizde alt yapısı mevcut. 1000'lik planları biz geçirdikten sonra İBB'ye göndereceğiz İBB'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Koruma Kurulu'na gönderecek.

Çakışan alanlarımız var. Çakışan alanlarla ilgili de Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'na gidecek. Onların o süreci bittikten sonra tekrar prosedür olarak İBB meclisine gelerek onaylanacak ve ondan sonra askıya çıkartılacak. Askıya çıktıktan sonra müstakil parsellerle ilgili vatandaşlarımız direk İmar Müdürlüğü'ne müracaat edecek ve ruhsatını alacak. Büyük hisseli ve uygulama alanlarıyla ilgili bu bölgeler de birinci etapta yaptığımız gibi 18 çalışmasını yapacağız. Ondan sonra da o vatandaşlar müracaatlarını yaparak ruhsatlarını alabilecekler.

- Burada süre nedir? Vatandaş ne zaman müracaatlara başlayacak?

Kavacık'ta özellikle yoğun müstakil parseller var... Allah nasip ederse, Kavacık'ta ki müstakil parsel sahipleri, 'önümüzdeki yaz mevsiminde ruhsat müracaatı yapabilir' diye düşünüyoruz.

Çubuklu'da 60-70 dönümlük yerler var. Bunların içerisinde de vatandaşın hisseli yerleri var. Kimi 300, kimi 500 m²... Buraların 18 uygulaması yapılmadan oralarda ruhsatlandırma olmaz. O sürecin bir yıl daha süreceğini varsaymak mümkündür.

Müstakil parsellerle ilgili 2017 yılı içerisinde inşaat ruhsatı verme durumu kesin olmamakla birlikte mümkündür. Hisseli parsellerle ilgili 2018 yılı itibariyle çalışmalar devam eder diye düşünüyorum.

- 5000'lik plan ne demektir, nasıl yapılır?

5000'lik plan işin detayına girmeyen bölge planıdır. Nedir? 5000'lik planlarda, 10 metre ve üzeri yollar gözükür. İmar durumunun mesafeleri çekme mesafeleri gözükmez. 5000'lik plan detay olmayan bir plandır.

- 1000'lik plan ne demektir, nasıl yapılır?

1000'lik planlarda 5000'lik planların ayrıntıları vardır. İmar durumu ve ruhsat 1000'lik plan üzerinden verilir. Öncelikle 5000'lik plan yapılır bu plan bölgenin taslak planıdır. Ama detayları 1000'lik plandır.

- Beykoz'un plan çalışmaları tamamen ne zaman biter?

Çavuşbaşı bölgesi ve köyler hariç merkez mahallelerinde 2018 sonu itibariyle bütün problemler ortadan kalkar diye düşünüyoruz.

Beykoz Belediyesi'nin toplu konut yapma gibi projesi var mı?

Evet var... Bunu daha önce de söylemiştik. Sosyal konut projemiz olduğunu vatandaşımıza açıklamıştık. Bizim Beykoz'un çeşitli bölgelerinde arazilerimiz var... Bu planlar ve 18 uygulamaları bittikten sonra bize ait olan yerlerin durumu da ortaya çıkacak ve projelendirme bu çerçevede yapılacak.

- Beykoz'un nüfusu bu planlarla birlikte ne oluyor?

2010 yılında bu çalışmalara başladığımız da  Çavuşbaşı Bölgesi ve köylerin planlarını bitirdiğimizde 25 yıllık projeksiyonda olan nüfusumuzu 400 bin civarında tasarladık biz. 400 bin nüfusun yaşayabileceği bir imar planı hazırladık.

- Burada mağdur kesim olacak mı?

İmar hakkı olarak mağduriyet olacağını düşünmüyorum. Çünkü biz 2B'lerle, hisseli parsellerle, hazine arazisinde, belediye arazisinde oturan vatandaşlarımızla ilgili bir şeye dikkat ettik. Bir mülkiyet sahibi olsun. İki imar sahibi olsun. Mağduriyet şöyle doğabilir; Kişinin tek başına yapamama durumu olabilir...

- Burada bir ölçü var mı?

Beykoz'un 1000'lik planlarına göre böyle bir şart yok...  Ama İstanbul'un İmar Yönetmeliği'nin plan şartlarında böyle bir konu var. Eğer senin arsan tek başına yapmak için çekme mesafelerini kurtarmıyor ise zaten yapma şansın yok. Sadece Beykoz için değil. Bu bütün İstanbul için geçerli.

1. Etapta onaylanan planlarımızda tek başına yapı yapma şartı 1500 m²'dir.

Kavacık'ta müstakil parsellerle ilgili 300 m² dahi olsa çekme mesafeleri kurtarıyorsa tek başına yapabilir. Gümüşsuyu'nda yapamaz...  Çünkü buradaki 2B parselleri hem şekilsiz, hem de küçük. Şehir yapılanmasına uygun değil. Modern bir görüntü olsun diye bu şartlar konulmuş.

127 m² bir parselde İstanbul İmar Yönetmeliği'ne göre; sağdan üç metre, soldan üç metre ve önden 5 metre çektiğin zaman geriye bir şey kalmaz zaten. Teknik olarak yapılması mümkün değil.

Büyük hisseli parsellerde 18 uygulaması olacak

Kavacık'taki müstakil parsellerin yüzde 90'ı tek başına yapar. Kim yapamaz, özellikle tek başına... Çubuklu'daki büyük hisseli parseller. 80 dönüm yer var. Ahmet'in 300 m² yeri var ama 80 dönüm içerisinde; bu adam tek başına yapamaz. Orada 18 uygulaması yapılacak insanlar muvafakat verecekler. Yada 10 veya 100 kişi bir araya gelerek yapacaklar. Adamın orada 5 dönüm yeri var fakat, ancak 18 uygulamasından sonra yapar.

- 2B Kanunu'ndan süresi içinde yararlanamayan vatandaşların durumu nedir?

Bölgemizde kanunlarla ilgili mağduriyet yaşayacak insanlarımız vardı. Çavuşbaşı ve Gümüşsuyu'na bir çok vatandaşımızın olduğunu bizzat biliyorum.

Bu sorunu hükümetimize ilettik. Sağ olsunlar, hükümetimizde; 2B'yi zamanında alamayan veya taksit zamanlarını geçirip de hakkını kaybedenlerle ilgili bir kanun çıkardı.

Ve bu vatandaşımıza yeni bir hak daha tanındı. Bu vatandaşlarımızın yapacağı tek şey, Beykoz Belediyemizin 2B ofisine gelerek müracaat etmek suretiyle tekrar 2B hak sahipliliğini elde etmeleri mümkündür.

- Milli Emlak'tan yerini alanların durumu nedir Başkanım?

Bunlarla ilgili de bir çalışmamız oldu... Süreç devam ediyor... Biz Beykoz'u özel proje kapsamına sokmadan önce yerlerini Milli Emlak'a en başta başvuru yaparak alan vatandaşlarımız şu anda Beykoz Belediyesi'nden yerlerini iyi bir indirimle alabiliyorlar.

Burada hakkaniyet kuralı şu; Milli Emlak'tan yerini alan insanlarla Beykoz Belediyesi'nden yerini alan insanlar arasındaki adaletsizliği ortadan kaldırıyor. Yasal süreç şu anda devam ediyor.

Beykoz'un 50 yıllık bir problemi vardı. Bir tanesi mülkiyet diğeri ise imar planıydı. Boğaz planlarını biz yerel seçimlerde konuşmuştuk 2015 sonu itibariyle bitirecektik. Fakat Türkiye şartlarının her an değişebiliyor olması bizim çalışmalarımızı da olumsuz etkiledi. Ama geçte olsa sözümüzü yerine getirebilmiş olmaktan mutluyuz. Beykoz'a hayırlı olsun...

Dost Beykoz /Özel Söyleşi

İBB Beykoz'a ne zaman eğitim yardımı yapacak?
Önceki İBB Beykoz'a ne zaman eğitim yardımı yapacak?
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (32 Yorum)

Karataş (5 yıl önce)

Her seçim de aynı hikaye, halk bu seçim de yutmayacak herhalde.ve lakin halk unutursa bu verilen sözleri.haktır başına gelen Beykozda ve heryerde. 20 yıldır beykoz ve yeni mahalleye 1 çivi dahi cakmayıp (belediye görevi )yapmayıp devletten maaş alan başkanın yalanlarına (2b)konusunda.daha fazla inanmayıp belediye seçimlerinde oy yok.(sayın Kaşıtoğlu) da'kusurabakmasın.

Mehmet ali (6 yıl önce)

Çubukluda 1967 geldim 1980 itilalinde ön görünüm oldu halan öngörünüm 3985 metre kare arsam var ama ben burda hiç bir şey yapamiyorum ama zengine herşey serbes ben bu kanunu allaha havale ediyorum

Murat (6 yıl önce)

Allah aşkına nezaman bitecek bu 18 uygulaması tamı tamına 4 sene oldu bitir artık 18 uygulamasını askıya çıkar neyi bekliyorsunuz devlet buarada üçüncü köprüyü yaptı üçüncü hava alanını yaptı ama sizden bu halkın daha umudu kalmadı

salim (6 yıl önce)

Kaç sene olmuş. ben beykozda zenginlerin haricinde akp nin oy aldığı yerlerde yeni yapılanmaya imara açılacağına inanmıyorum. ne zamanki tokatköy ortaçeşme derseki akbaba ve diğer mahalleler birleşip bu partiye oy vermez. o zaman belki.Bizi cepte görüyorlar.

Neydim (6 yıl önce)

Vicdanı olmayan allahtan korkmayan kendi hırslarına yenılmiişlerdir ayet önlerinden ve arlalarından bir set örülmüştür isteselerde artık göremezler. Onlae artık dünya malına kul olmuslaedır duyamazz göremezler

erhan (6 yıl önce)

bir kimsede açık açık diyemiyorki herkes yerinde oturmaya devam edecek. çünkü beykozlular bundan öncekiler gibi zengin müteahhitlerin önüne atılacak sultanbeyli çekmeköye sürgün edilecek. bu son seçiminiz beykoz da vallahi artık din ve devlet işini komple ayırdım bu sefer ateist başkan diye hakaret ettiğim Mehmet Fatih Maçoğlu nun halk için icraatlarına bakın. halkı yem ettiniz belediye de bile kadastroda bile memurlar bize 2019 a kadar ömür biçiyor. zengin boğaza doğru viskisini içemedikten sonra garibanın neyine çayını içmek

iSMAIL (6 yıl önce)

Bu Ak parti yerel yönetimde iyicene güvenilirligini kaybetti. Allahdan Reis varda bunlarin kulagini cekmeye basladi. Milletin Tapusunu verdinde, imar hakki vermis gibi Probaganda yapiyor. Artik bu Belediye Baskaninin dönemi bitti, kimse memnun degil.

Ibrahim (6 yıl önce)

Milletin gözünün icine baka baka yalan konusuyor. 2019 daki Yerel Secim Propagandasina simdiden basladi.

emru (6 yıl önce)

ktepe 2 likde belli deyilmi herşey ortada

mustafa (6 yıl önce)

burada yazılan yorumları okudum da, zamanında gasp ettiğiniz bedavaya aldığınız devlet malları olan arsalara imar çıkıyor tapu veriliyor gene de memnun olmuyorsunuz. birde beddua ediyorsunuz. aslında siz bu gasp ettiğiniz devlet malının hesabını nasıl vereceksiniz onu düşünün.

Süleyman Sakız (6 yıl önce)

Yenimahallenin 2b sorunu Şubat 1014 bitiyordu, hesapta, Yenimahalle üvey evlat mübarek, belediye çöp toplamaktan başka hiçbir işe yaramıyor

AHMET UZUN (6 yıl önce)

Kavacıkda üzerinde imarı olmayan 3 kat ev var catı katı ile beraber 4 daire var. arsaya bu gün imarlı ev yapsam daha düşük olarak belki 2.5 kat bir ev yapılabilir yazlık evler gibi. yanındaki arsayı katarak inşaat şirketine versem bize 4- 5 kaire veriliyor kanı arsa oluyor. güzelde kacak yapılar durduğu sürece imarlı yapı yapmak salaklık. imarsız yere iş yeri acabiliyon ruhsat alabiliyon. neden imarlı yeni yapı yapılsınki. sanırsam kacak yapı sahipleri beykoz belediyesinde görevli gibi. kavacığın kadıköyden kartaldan ne farkı var . sahilde bile kavacıkdaki imardan fazla imar var. hizmet edenler birde konuşuyor hizmet ediyoruz diye.

Emre (6 yıl önce)

Bir daha akp beykoz da belediye alamayacak akp lı bir vatandaşım ve asla beykoz belediyesinde akp ye vermicem verdirmicem zaten bütün çavuşbaşı ne mal oldunuzu gördü ve beykozun en çok imara müsait yerini en sona saklıyorsunuz neden acaba bu yerimi haritadan silerim yinede satmicam benden başkası burda çivi çakamıcak rüşvet ile kaçak yapı yaptırdığınız yapılar fotograflıyorum ve ansızın akşam habetlerine konu olucak haklarımız haram zıkkım olsun hakkımızı yemek ne size nede ailenize yemek nasıp olmasın ...

İsmail (7 yıl önce)

14.03.2017.Beykoz u bilemem ama Çavuşbaşı gelecek diye 40-50 yıl beklediğimiz tapularımız dan sonra imar ınızı ne kadar daha bekleyeceğiz. İmar durumunu bir seçim malzemesi yatırımı olarak görüyorsanız eyvallah, bizim imar ımızı hayrımıza kâr ımız a olacak şekilde verinki bizlerde diyelim evet belediyemiz başkanımız bizler için çalıştı emek harcadı karşılığı olan değeri BAŞKANLIĞI haketti. Lehinize oy vermek yada vermemek bizler için zor olmamakla birlikte BELEDİYEMİZ içinde hayırlı kâr ımıza olan imar ı seçimlere kadar vermek sizin için zor olmasa gerek. Bir an evvel şu kanayan yaramızı meltem olun mantıklı düzgün ilçemizi katletmeden imanımızı verin hem arsa sahipleri bizler hem işçi ve esnaf hemde BELEDİYEMİZ vergi harç anlamında gelir toplasın. Düşünün 10larca 100 lerce inşaatın sağladığı hareket ve istihdam ı. Şu an Çavuşbaşı hayalet bir şehirden yerleşkeden ibaret. Lütfen biraz mantıklı ve özverili olunda şu derdimize derman olun ki oy istemeye ı koltuklarda makamlarda oturmaya yüzünüz olsun.

ziya (7 yıl önce)

BEN ÇBAŞI ÇİFTLİK MAH.OTURUYORUM 20 SENEDİR.2B TAPUSU ALDIM TAPUDA ŞU YAZIYOR İMAR PLANLARI YAPILMASI SONUCUNDA EĞİTİM SAĞLIK VE BENZERİ RESMİ TESİS ALANLARI İÇİN AYRILAN YERLER İLE ÖZEL KANUNLARI GEREĞİNCE KORUNMASI GEREKEN TAŞINMAZLAR İMAR UYGULAMASI SONUCUNDA BEDELSİZ VE MÜSTAKİL PARSEL ŞEKLİNDE HAZİNE ADINA TAPUYA resen tescil edilir(not taşınmazın tamamı dere mutlak koruma alanı içrisindedir.) bunun adınada tapu verdik diyorlar bende haykırıyorum***ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR***HAYIRLI CUMALARRR

Emre (7 yıl önce)

Acar blue gökdelenine 1.5 km mesafede oturuyorum çivi çakamıyorum çivi çakmak için ismet acar mi olmak gerekir ben ve ailem ve tanıdım herkes aynı düşüncede bundan sonra menfaat ise bizim menfaatimizi karşılamayan bir belediye en fazla bidaki seçime kadar bunun sonrası var ve ben hakkımı haram ediyorum o binayı yaptırıp bize çivi çaktırmayan zihniyete Başkan çavuşbaşını rant alanına çevirmem demiş neden Kavacık oluyor da çavuşbaşi neden olmuyor çavuşbasında halk neden zenginleşsin ki ? Zengini zengin eden bu dünyada kazanır bide öbür tarafı var ki ben sizin bundan da korktunuzu sanmıyorum anca yalan dolan bida oy yok Yücel çelikbilek son oyunu aldın 2019 da imar versenizde artık umrumda değil Arsamım tabusunu aldım 50 sene bekledık belki senden sonra ki hak dan yana olurda Beykoz'un RTE si olur Beykoz belediyesi yüzünden Akp yı bırakıcaz en son artık ....

reşat karatay (7 yıl önce)

2B milli emlak dan alan ile belediyeden alan arasındaki adaletsizliği kaldırıyoruz lafı tamamen yalan. Ben bu adaletsizliği yaşadım.

atabey (7 yıl önce)

İYİ GÜZELDE BEN VE DİĞER ,İNSANLAR İMAR HAKKI ALABİLMEK İÇİN NEDEN 1000 M2 VEYA 1500 M2 ARSA MIZ OLMAK ZORUNDA OLSUNLAR. SİZİN BU UYGULAMALARINIZ SADECE RANT KESİMİNE BEYKOZLULARI PEŞKEŞ ÇEKMEKTİR. MADEM BEYKOZLUYA HİZMET ETMEK İSTİYORSUNUZ,MADEM BEYKOZLU BEYKOZDA KALACAK,O ZAMAN HERKESE SAHİP OLDUĞU YER KADAR BİRE BİR İMAR VERİN.BİZDE O ZAMAN SİZLERİN GERÇEKTEN SAMİMİ OLDUĞUNUZA İNANALIM. 5000 VEYA 1000 LİK İMAR SADECE İNŞAAT FİRMALARINA BEYKOZLUYU PEŞKEŞ ÇEKMEKTİR. ALLAHIN HUZURUNDA DA BUNUN VEBALİNİ ASLA ÖDEYEMEYECEKSİNİZ. BİRE BİR İMAR VERMEZSENİZ HAKKIMIZ SİZLERE HARAM OLSUN SAYIN BAŞKAN.

ismet (7 yıl önce)

Çubuklu da 45 673 metrekare alan hazine adına kayıtlı olup B.şehire devredilmiş arazi mahkeme kararı ile Hazine den ve B.şehirden alınıp gayrı müslümler ve zenani ailesine verilmiş bu olay düzmecemi?.Burada oturan yüzlerce ev binlerce vatandaş var burada belediyenin ve hazinede iken hazinenin vermiş olduğu tapulu yerler var,belediye burayı istimlak edip kimse madur edilmeden kentsel dönüşüme açılarak sorun çözümüne yetkililer neden el atmaz sanırım burada telafisi mümkün olmayan olaylar olacak....rant için bekleniyormu?. insanlar huzursuz mutsuz öfkeli idarecilerin görevi bu tür konuları çözme çabası olmalı arz olunur.

AHMET (7 yıl önce)

İMAR YOK...... DİKİLEN GÖKDELENLER VAR ??????????????????

ERHAN (7 yıl önce)

Kanlıcadan hiç bahsedilmiyor üvey evlat muamelesine devammmm

ERHAN (7 yıl önce)

Kanlıcadan hiç bahsedilmiyor üvey evlat muamelesine devammmm

Ali ay (7 yıl önce)

En cok oyu cavusbasindam alanlar simdi cavusbasi hatuc 2018de imar halloluyor diyor cavusbasi olmasa secimi kaybettiginizi sizde biliyosunuz milletin sabrini olcmeyin reis icin belediye seciminde aldiniz a cavusbasini uvey evlat gormekten vazgecin!!

İlkay Karalı (7 yıl önce)

Paşabahçe de tapulu 240 M2 yerimiz var bizim bu olaylar karşısında zararimiz mı yoksa faydası mı olur.

Meryem (7 yıl önce)

Çavuşbaşi baklaci mahallesinde arsami satamiyorum inşaat yapamiyorum bu ortamda değeri düştü reisin hatrina oylar da gitti şimdi bu halk ne yapsın ??

İbrahim (7 yıl önce)

Dost Beykoz okuyucuları bu sayfalardan isteklerini haykırsalar ve bunlar yoğun şekilde yayınlansa fena olmaz. Her seçimde aynı yalanlarla kandırılmak yetmedimi. Ömürler bitti bekleye bekleye. Kanmayın artık yalanlara.

Aydın (7 yıl önce)

Parayı basan imarsız binayı dikiyor. Unutun imarı. İmar verirlerse avanta alamazlar. Onun için imar çıkarmazlar bazı köylere. Avantalarla devam eder. 50 yıldır kandırılıyoruz.

adnan. (7 yıl önce)

Örnek köy ELMALI burada yaşayan insanlar başka bir cumhuriyet in vatandaslari mi buralardan hiç bahsedilmiyor.

Hasan Tas (7 yıl önce)

"Çavuşbaşı bölgesi ve köyler hariç merkez mahallelerinde 2018 sonu itibariyle bütün problemler ortadan kalkar diye düşünüyoruz." Secimden once Cavusbasi'na gelipte bir yilda tapu ve imar sozu verenler artik bir sonraki secimde yine ayni sozleri vermek icin ayak yapiyor. Cavbusbasi bunlari hak etmedi. Reis'in hatirina bir sonraki secimde oy alirsaniz ne ala, aksi takdirde bosuna milletin gozune gorunmeyin.

çubukluyalı (7 yıl önce)

inşaat firmalarının neden aylardır beykoz da cirit attığı belli oldu.herkese geçmiş olsun

Mustafa Barut (7 yıl önce)

YALANLAR,YALANLAR,KOSKOCAMAN YALANLAR... 2012 YILINDA BEYKOZ ,UN BÜTÜN İMAR PLANLARI BİTİRİLİYORDU OLMADI 2015 DEDİLER YİNE OLMADI ŞİMDİ 2018 SONU DİYORLAR.DEVAM EDİN BİZİ KANDIRMAYA.TAPULU 466 M YERİMİ İMAR YOK VE ÖNGÖRÜNÜM DİYE SATAMAZ VE İNŞAAT YAPAMAZKEN KAVACIK TA Kİ PARSELLERE İMAR VE İNŞAAT RUHSATI VERMEK HANGİ KANUNA UYGUN.BENİM ARSAM ORTAÇEŞME MERKEZDE CADDE ÜZERİNDE .NEYİN ÖNGÖRÜNÜMÜDÜR BU SORUYORUM SİZLERE.KAVACIKTA Kİ İNŞAAT BOĞAZI KOMPLE GÖRÜRKEN BEN ARSAMA YAPACAĞIM ÜÇ VEYA DÖRT KATLI EVDEN NE GÖRÜCEM.BUNUN ADINA DA BOĞAZİÇİ ÖNGÖRÜNÜM KANUNU DİĞER ADIYLA BASTIRIRSAN PARAYI ALIRSIN İNŞAAT RUHSATINI KANUNU.VAH BEYKOZ'UM VAH.SENİ BU HALLERE DÜŞÜRÜP,BEYKOZ'UN YILLARDIR KAHRINI ÇEKEN VATANDAŞINI DEĞİL,KENDİ CEPLERİNİ DOLDURMAYI DÜŞÜNENLER UTANSIN...

Sabri (7 yıl önce)

Biz yeni mahallede oturuyoruz 50 yıldır ama oturdum yerin tapusu yok sadece tapu tahsis belgesi var buranın tapusu istedimizde bize belediye hizmet alanın oldunu söylediler biz bu konuda ne yapacak veya pozisyonu muz nedir

Yorum Yaz