En iyi yayıncı Oskarı Profil Yayınları’na

  • 0
  • 7348
En iyi yayıncı Oskarı Profil Yayınları’na

Muharrem Kaşıtoğlu’nun kurucusu ve ortağı olduğu Profil Yayınları Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2011 yılının en iyi yayıncısı seçildi.

1980 yılından beri TYB üyeleri ve konuyla ilgili uzmanların ödüllendirmeye layık gördükleri yazar ve sanatçılar geniş katılımlı bir heyet tarafından değerlendirildikten sonra yılın yazar ve sanatçıları tespit edilerek yılın ilk günü kamuoyuna açıklanıyor.

Bu anlayışla hareket eden TYB, 2011 yılı Özel Yayıncılık Ödülü’ne Profil Yayıncılık’ı uygun gördü. Profil Yayıncılık’ın kurucusu ve ortağı Muharrem Kaşıtoğlu “bizi ödüle layık gören TYB’nin değerli üyelerine ve okuyucularımıza teşekkür ederiz” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Profil Kitap olarak piyasanın sadece çok satanı gördüğü ve iyi işlerin geri planda kaldığı bir sektörde hep doğru olduğuna inandığımız yönde ilerledik. Bazen yayınladığımız kitaplara şaşırıyor okurlar. Boşu boşuna paranızı yatırdınız diyorlar. Varsın desinler. Halik bilmezse malik bilir. Sonunda yalnız olmadığımızı anladık. Türkiye Yazarlar Birliği, ülkemizde sahte şöhret sistemini besleyen ödüllendirmelerden oldukça farklı bir değerlendirme ile kamuoyuna gerçek değerleri sunuyor. Sonuç itibarıyla çıktığımız yolun doğru bir yol olduğunu anlamanın da haklı gururunu yaşıyoruz.”

2006 yılında kurulan Profil Yayıncılık yerli ve yabancı yazarlardan oluşan 300 kitaplık bir arşive sahip. Özellikle genç kuşak yazarlara verdiği destekle dikkat çeken Profil Yayıncılık, Dost Beykoz Yazarları Muharrem Kaşıtoğlu, Kader Gür ve Sinan Kavrak’ın kaleme aldığı “Yazmış Bulunduk” adlı eseri de kitap severlerle buluşturmuştu.

Bir çok kitabı en çok satanlar listesine giren Profil Yayıncılık’ın yazarları arasında, İdris Küçükömer, İlber Ortaylı, Fatma Barbarosoğlu, Tarık Tufan, İbrahim Tenekeci, Mahir Kaynak, Engin Noyan, Ayşe Hür, Ömer Lütfi Mete, Graham Fuller, Francis Fukuyama, Zbigniev Brzezinski gibi önemli isimler var. 

Haber Merkezi

Buraya cami yapalım mı ? Olmaz ..!
Önceki Buraya cami yapalım mı ? Olmaz ..!
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz