Son Dakika
Kader GÜR
  • 01/01/1970 Son günceleme: 23/03/2014 23:11
  • 11.794

Beykoz için mücadele ettik… Kimisi bizim bu mücadelemizden rahatsızlık duydu… Ama emin olun mücadelemizden rahatsızlık duyanlar da sonuçtan memnun olacak… Olacak olacaklar da, “Dost Beykoz doğru söylüyormuş” demeye adamlıkları müsaade etmeyecek.

 

Yeni bir dönem başlıyor Allah’ın izniyle…

Biraz sert bir seçim dönemi yaşadık... Vatandaşı aslı astarı olmayan dedikodularla yönlendirmeye çalışanlar çok oldu. İnşallah 30 Mart günü de her hangi bir sorun olmazsa Beykoz amacına ulaşmış olacak.

Allah nasip ederse Beykoz bir geleneği daha yıkıp yeni bir anlayışın kapılarını açıyor… Aynı partinin iki kere Beykoz’da seçim kazanamama geleneğini yıkan Yücel Çelikbilek, aynı kişinin iki kere seçim kazanamama geleneğini de bu seçimde değiştirmiş olacak inşallah.

İnanıyoruz ki, Yücel Çelikbilek bu klişeleri ve Beykoz’un her seçim dönemi propaganda malzemesi yapılan mülkiyet sorununu yıktığı gibi Beykoz’da birçok şeyi daha değiştirecektir.

Yeni projeleri, dürüstlüğü ve adaletli yönetim anlayışı ile Beykoz’daki tüm kesimleri biraya getirecek, Beykoz halkının daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için mücadelesini sürdürecektir…

Yeni bir kadro, pırıl pırıl insanlar…  Hiç bir tartışmaya fırsat vermeden Beykoz halkına hizmet edeceklerdir.

Yücel Çelikbilek’ten kuşkum yok ve yeni ekibinin beş yıl, gece gündüz demeden çalışması durumunda 2019 Seçimleri çok daha rahat ve güvenli olacaktır… Bu önümüzdeki beş yıl, Beykoz halkının beklentileri ne kadar yüksekse o denli tehlikeli bir dönem olacaktır. Hangi açıdan tehlikeli diye soracak olursanız; Beykoz’da köklü bir değişim yaşanacak… 2B tapularının verilmesiyle birlikte Beykoz’un imara açılması da söz konusu olabileceği gibi bu konuda çalışmalar yapıldığını biliyoruz… Bu değişim beraberinde yeni bir yapılaşmayı da getireceği için haliyle rant ve para tartışmaları yaşanması muhtemeldir… Bu tartışmalar çok tehlikelidir…Çelikbilek bu konularda asla taviz vermemelidir. Bu tarz işleri tamamen kendi kontrolünde tutmalıdır. Dikkat ederseniz, bu seçim döneminde Çelikbilek birçok konuda eleştirildi. Ama kimse çıkıp da, “Çelikbilek yolsuzluk yaptı” diyemedi, diyemez de… Çünkü gerçekten onun ve ailesinin fıtratında yolsuzluk diye bir şey yoktur…

AK Parti teşkilatları seçim döneminde iyi çalıştı… Hiç kimse kırgınlık, dargınlık ve rehavet göstermedi. Özellikle Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Gürkan Karadeniz insanının fıtratında olan hızlı karar verme ve uygulama yeteneğini ekibine iyi empoze etmesiyle birçok olumsuzluğu tersine çevirdi… Gerçekten tebrik ediyorum… Başarılarının devamını diliyorum… Mustafa TahmazMuharrem Ergül ve DrAhmet Batu’de aday olabilmek için canla başla mücadele etmelerine rağmen, Genel Merkez’in kararını saygıyla karşılayarak, olabildiğince teşkilat çalışmalarına katılmışlardır. TahmazErgül ve Batu üzerinden örneklediğim bu davranışı AK Partili olan herkes, makamına mevkisine bakmadan hayata geçirmiştir… AK Partililer yaşadıkları hainlikler karşısında bir bütün olabilmeyi, kenetlenmeyi başarmıştır… Bu başarı bu kenetlenme Beykoz’da çok şeyin kapısını açtığı gibi inanıyoruz ki,Beykoz’u iyi bir geleceğe taşıyacaktır.

CHP ile ilgili de kısa bir yorum yapmam gerekirse, CHP’nin ve CHP’lilerin gerçekten istikrar sorunu vardır… Dün Hızır Yılmaz’a hatta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na olmadık eleştirileri yapanların bugün durumu kurtarma çabaları istikrar sorununun en alt kademeden başladığını göstermektedir. Mesela Hayrullah Usta, “Hızır Yılmaz örgütü sağılır inek konumuna sokmuştur” lafı ağır bir ifadedir. Bu lafı söylediysen gereğini yapmalısın… Yapamıyorsan konuşmayacaksın. Basit bir iç tartışma olarak görülen bu durum CHP içinde insanların birbirlerine güven duymadığını kamuoyuna anlatıyor… Üstüne üstlük, Servet Şahin ve Tahir Akar’ın CHP ile dirsek temasında olduklarının bilinmesi de tuzu biberi oluyor.

Beykoz’da birde paralel yapının desteğiyle siyaset yapanlar var. Onları da biliyoruz… O her zaman birilerine kötü polis rolünü vermiştir, kendisi iyi polis rolünü üstlenmiştir. Üstelikte bunu hemşerilerini kullanarak yapmıştır. Sağda solda anket sonuçlarının saklandığından dem vuruyor. Acaba kendi alacağı oyu mu merak ediyor, yoksa paralel yapının Beykoz’daki oyunu mu merak ediyor. Ben sana söyleyeyim… Paralel yapının oyu öyle senin zırvaladığın gibi 35falan değil… Seni belediye başkanı yapmaya yetmez…

Özetle bu seçimde herkes kendine yakışanı yaptı. Kimi bir seçimlik kahraman olmayı tercih ederken, kimisi de Türkiye’ye ihanet edenlerle işbirliği yaparak içindeki hainlik içgüdüsünü dışarıya vurdu. Ama en hayırlısını Beykoz halkı yaptı. İstikrarı tercih etti.

AK Parti         : % 41.6

CHP                : % 34.1

MHP               : % 12.1

SP                   : % 4.6

BBP                : % 4.4

HDP               : % 1.7

DİĞER           : % 1.1

DSP                : % 1.0

Allah utandırmasın… Hayırlı olsun

Yazarın Yazıları