En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak

  • 4
  • 18454
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak
En büyük yatırım Beykoz’a bu yıl yapılacak

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından ilçedeki basınla ilk kez bir araya geldi.

Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar ve Eyüp Salih Elmas'la birlikte basının karşısına geçen Başkan Çelikbilek, ilçedeki Belediye çalışmalarından, projelere kadar gündemdeki pek çok konuda gazetecilere bilgi verdi. Kahvaltı sırasında, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan ve penaltı atışları sonrasında sarı-lacivertlilerin kupayı kaldırmasıyla sona eren Süper Kupa hakkında yerel basın mensuplarının fikrini de soran Başkan Çelikbilek, kendisinin Beşiktaş taraftarı olduğunu ise kamuoyuna 'ilk kez' açıkladı. Spor Toto Süper Lig'de yer alan takımların bu yılki şampiyonluk şansını da değerlendiren Başkan Çelikbilek, "Trabzonspor çok iyi başladı ve ben bu yıl şampiyonluğu zorlayacaklarını ve hatta en büyük adayı olduklarını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

BEYTAŞ Teras Kafe'de ilçedeki basınla bir araya gelen Başkan Çelikbilek, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dost Beykoz'u Yazı İşleri Müdürü Sinan Kavrak, Haber Müdürü Ferdi Güngör, Spor Müdürü Talip Ercan, Editör Muhammed Gencebay Gür ve köşe yazarı Nimet Er'in temsil ettiği toplantıya Beykoz Yerel basının da temsilciler katıldı. Başkan Çelikbilek, geçtiğimiz yıldan farklı olarak, projeleriyle ve tanıtım konuşmalarıyla toplantıyı uzatmayarak, sohbet etmeyi tercih etti. Önce Beykoz Belediyesi olarak şimdiye değin yaptıklarını dile getiren Başkan Çelikbilek, ardından basın mensuplarının sorularını dinleyerek yanıt verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye'nin faaliyetleri hakkında basın mensuplarının sorularına yanıt verirken, şunları anlattı:

‘İBB’den Beykoz’a dev yatırım!’

"Bu sene Allah nasip ederse, Büyükşehir Belediyesi Beykoz'a 170 bin ton afsalt dökecek. Anadolu Yakası'nda 'rekor' denilebilecek bir rakamdır bu... En büyük yatırım bu yıl Beykoz'a yapılıyor. Asfalt çalışmalarının yanı sıra bizim merdiven çalışmalarımız da devam ediyor. Arkadaşların çalışmalarını Kavacık başta olmak üzere Beykoz'un mahallelerine yayıyoruz. Kaldırım ve tretuvarları düzeltmeye çabalıyoruz. Özellikle kaldırım işgalleriyle ilgili ciddi kararlar aldık. Bununla ilgili ciddi ciddi yaptırımlar da uygulamaya başladık; kapatma kararları alıyoruz. Bunu önümüzdeki süreçte de devam ettireceğiz.

Trafikle ilgili olumlu adımlar atmaya başladık. Bu noktada 30 Zabıta Yardımcısı arkadaş aldık. Bu arkadaşlarımızın tamamını Allah nasip ederse, eğitime tabi tutuyoruz. Trafikle ilgili eğitim alıyorlar. Bu arkadaşlarımızı bir ya da bir buçuk ay içerisinde araziye sadece trafikle ilgili çıkarağız. Kavacık'ta Hisar'da Kanlıca'da Paşabahçe'de Ortaçeşme'de Tokatköy'de Beykoz'un her neresinde trafikle ilgili sıkıntı varsa bu arkadaşlar orada bulunacaklar. Masa başı iş yapmayacaklar, sürekli çalışacaklar. Bu arkadaşlarımızı Trafik Zabıtası olarak görevlendireceğiz.

‘Karlıtepe bitiyor ve Beykoz Sahilleri genişliyor’

Karlıtepe Mesire Alanı’nın yapımı devam ediyor.  Yolların, piknik üniteleri, yapımına başlandı, alandaki proje yavaş yavaş ortaya çıkıyor. 5-6 ay içinde bitirilmesini planlıyoruz. Karlıtepe-Sultaniye arasında kurulacak olan teleferik projesi de onaylandı. Öncelikli hedefimiz mesire alanının teleferikle birlikte hizmete açılması ve mesire alanının bir an önce ilçeye kazandırılmasıdır.

Kanlıca’dan Çubuklu İskelesi’ne kadar olan kısımda 1,5 km uzunluğunda 10 metre genişliğinde yeni bir yol kuruyoruz.  15 gün ya da 1 ay içinde yapımına başlanacak. İçinde dinlenme ve sosyal alanlar, balık tutma iskeleleri ve süs havuzları yer alacak. Aynısını Anadolu Kavağı ve Beykoz Merkez’de de yapmayı düşünüyoruz. Yalıköy’den Beykoz Merkez’e denizden kazıklı yol yapıp gidiş ve gelişi tek yön şeklinde vererek trafik sorunun çözmeyi planlıyoruz.

Stadın oradaki derenin çevresini düzenliyoruz. Etrafına dükkânlar, lale bahçesi ve ilçe sakinlerinin dinlenebileceği alanlar kuracağız. Ortaçeşme ve Tokatköy’de yapılan çalışmalarla dereden kaynaklanan kot farkı dolayısıyla evleri su basma sorunu kalmadı. Deniz suyu Beykoz Deresi’ne verilecek ve Tokatköy girişinden deniz görülebilecek.

‘Başkan, yakınlarını kaybeden Beykozluları tek tek arıyor!’

Molozlarla ilgili bir uygulama başlattık. Moloz ve inşaat atığı bırakanları uyarıyoruz. Uyarılarımızı dikkate almayanlara gerekirse ciddi para cezaları uygulayabiliriz.   Tadilat ve inşaat yapan vatandaşlarımız atıklarını kapısının önünde bırakmamalı. Beykoz Belediyesi olarak ilçe belediyeleri arasında molozu en ucuz nakleden belediyeyiz. Beykozların daha temiz bir ilçede yaşaması için bu çalışmayı yapıyoruz. Hiç kimsenin çevre ve sokakları kirletmeye hakkı yok.

İlçede bir vefat durumunda cenazeyi şehir dışına götürmek isteyen yakınlarına cenaze aracı veriyoruz. 2 aracımızı cenaze hizmetine tahsis ettik.  Vefat eden ilçe sakinlerimizi yakınlarını muhakkak telefonla arıyor, baş sağlığı diliyorum. 3 kişilik taziye ekibimiz cenaze evini ziyaret ederek ihtiyaçlarını soruyor. Talebe göre taziye evinde ikramda bulunuyoruz. İlçe sakinlerimiz acılı günlerinde yanlarında olduğumuz için memnuniyetlerini ifade ediyor.

‘Beykoz Belediyesi’nden eğitime büyük destek!’

Bu yıl bini üniversite öğrencisi olmak üzere toplamda 5 bin öğrencimize eğitim desteği vereceğiz. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde Beykoz'da yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere ayrıca kırtasiye yardımı da yapacağız. Onlara 50'şer liralık hediye çekleri vereceğiz ve bunlarla Beykoz'daki kırtasiyelerden ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlayacağız. Ayrıca bu hizmetimizle öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra iç piyasada Beykoz ekonomisine katkı da sağlamış olacağız.

Yenimahalle çok amaçlı bir kültür merkezi kazandırdık. Baruthane Parkı vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Orhan Veli Parkı’nda çalışmalar bitti. Restoranıyla birlikte halkımızın hizmetine sunacağız. Kavacık’tan başlayarak kaldırım ve tretuvarları yeniliyoruz. Büyükşehirle beraber ciddi bir asfalt çalışmasına başladık. Vatandaşların taleplerine göre merdiven çalışmalarımız devam ediyor."

Çelikbilek: “Recep Tayyip Erdoğan, halkın ta kendisidir!”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti'nin Genel Başkanlık seçimi ve Cumhurbaşkanlığı'ndaki devir teslim töreni dolayısıyla önümüzdeki 2-3 günü Ankara'da geçireceğini belirtirken, Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sizden birisidir, bizden birisidir; halktan birisidir... Onun gibi işe en alttan başlayarak, basamakları sırayla atlayıp buraya kadar gelen birisi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olmamıştır! Önce İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ve ardından İlçe Başkanlığı... Sonra İl Başkanlığı ve ardından Belediye Başkanlığı... Başbakanlık ve şimdi de Cumhurbaşkanlığı... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halktan birisidir ve halkın içinden gelen, bu şekilde yükselerek en üst noktaya erişen Cumhuriyet tarihimizdeki ilk kişidir". Başkan Çelikbilek ayrıca Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan ila eşlerinin birbiri arsında 'varmış' gibi gösterilen ayrılıkları da yalanladı ve iki lider arasında derin bir anlaşmazlık olacağına ihtimal vermediğini kaydetti.

Haber Merkezi

CHP’den 30 Ağustos ve 1 Eylül Mesajı
Önceki CHP’den 30 Ağustos ve 1 Eylül Mesajı
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor