Makaleler

En büyük engel...

23.09.2017 14:24
| | |
4987

Erdemliler hareketi sloganıyla kurulan AK Parti kuruluşuyla birlikte kısa zamanda hayata geçirdiği vizyon değişikliği ile hem bölgesinde hem de dünyada lider ülke hedefine içerde-dışarıda her türlü engellemeye rağmen güçlü adımlarla yürüdü, yürüyor.

Bu yürüyüşün mihmandarı olan Tayyip Erdoğan her geçen gün çıtayı daha da yukarıya koyarken maalesef teşkilatlar birçok bölgede her geçen gün tam tersi bir ivmeyle patır patır döküldü.

Bugün geldiğimiz noktada Cumhurbaşkanlığı seçimi,  anayasa değişikliği ve ardından Cumhurbaşkanlığı (başkanlık) sistemi ülkenin yeni ufuklara yelken açmasının öncü adımları oldu. 

Ancak bu gün maalesef bu yürüyüşün önündeki en büyük engel erdemliler hareketi olarak başlayan teşkilatların büyük ölçüde içinde bulundukları durumdur. Son dönemlerde ele aldığım makalelerimde dikkat ettiyseniz hep bu konuyu işliyorum. 

Bunun en büyük sebebi 2019 yılında gerçekleştirilecek seçimlerde AK Parti'nin elde etmek zorunda olduğu başarıdır.  Zira bu başarı Türkiye'nin 2053 ve 2071 hedeflerine daha güçlü adımlarla yürümesine zemin hazırlayacaktır. İşte bu seçimler, AK Parti yine Tayyip Erdoğan liderliğinde ama kuruluşundaki erdemliler hareketinden daha güçlü bir teşkilat yapısıyla yürümek zorundadır.

2019 seçimlerinde başarılı olmanın anahtarı teşkilatlardır. Gerek yerel yönetimlerde, gerekse milletvekili seçimlerinde sokağıyla, mahallesiyle, ilçesiyle hemhal olmuş, dertlenmiş, sorunlarına çözüm üretmiş; onlar için mücadele eden, koşturan, çaba sarf eden teşkilat mensuplarına çok büyük sorumluluk düşmektedir.

Hiyerarşik olarak ilçe teşkilatlarının ve ilçe başkanlarının belediye başkanı, belediye meclisi, hatta kaymakamın dahi önünde olduğu bir siyasi yapılanmada bu teşkilatların muhabbet, vefa, dostluk, sevgi gibi toplumların çok önemsediği duyguları yansıtması gerek. İnsanlara tepeden bakan, burnundan kıl aldırmayan, iş takipçiliği yapan, ihale kovalayan simsarlar artık AK Parti teşkilatlarında yer bulamamalı.

Bu yüzden önümüzdeki süreçte yapılacak kongrelerde yetkililer kılı kırk yararak, yeni teşkilatlanmalar, yeni yapılanmalar; yeni ve yukarıda öncelediğim özelliklere sahip yıpranmamış, siyasete kalite katacak insanlarla yola devam etmeli, 2019'un hazırlıklarına derhal başlamalıdır.

Kıymetli dostlar; bu milletin feraseti geçmişte birçok olayda kendini göstermiştir. Bir de bakmışsınız 2019 seçimlerinde Tayyip Erdoğan'a açık ara Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandırmış, ama yerel seçimlerde ikinci ANAP hadisesini yaşatıvermiş...
Benden söylemesi.

Vesselam...

Anahtar Kelimeler: Erdemliler Hareketi, engel, AK Parti

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"