Güncel

Emniyetten ‘çocuk istismarı’ semineri

Emniyetten ‘çocuk istismarı’ semineri
2014.12.04 00:00
| | |
6163

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ‘Cinsel İstismar ve Çocuk’ adlı seminer ve tiyatro program Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkiye'de her zaman perde gerisine atılan, hassas bir konudaki seminerde Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yard. Doç. Dr. Öznur Küçük ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Bürosu memurlarından Selçuk Küçük bilgi aktarımında bulundular.

Yrd. Doç. Dr. Öznur Küçük bu hassas meselenin tanımlaması ile başladığı seminerde Hangi davranışların istismar konusuna girdiği, bu konuda yapılan ihmaller, bireysel bazda istismar gerçekleştiren kişilerin profili, cinsel istismar, cinsel istismara maruz kalan mağdurların yaş ve cinsiyet olarak sınıflandırılması, cinsel istismarı önleyici etkiler ve özellikle aile çocuk ilişkilerinde bu konuda önem arz eden ve mutlak surette yapılması gereken bilgilendirmeler ile ilgili aktarımında bulundu.

TDP Büro Memurlarından Selçuk Küçük ise işin farklı bir boyutunu aktardı. Türk ceza kanunlarında Cinsel İstismar suçlarına hangi davranışların girdiği, bu davranışlarda bulunanların hangi cezaların muhatabı olacağı, İstanbul ve Beykoz genelinde bu konuda yapılan resmi başvurular ve failleri konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Konunun Beykoz boyutunda ilk kez resmi rakamlarla bir bakış sergilenirken, 2014 yılında Beykoz genelinde Emniyete yansıyan toplam 19 olayda, 15 failin olduğu açıklandı. Bunların içinde 3 olay aile içi cinsel istismar konusunu içermekte iken 16'sı ise Çocuk İstismarı hususunda gerçekleşmiş.

Semineri öğretmen, öğrenciler ve Beykoz Kent Konseyi temsilcileri izledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Kent Konseyi, Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis Bürosu, Cinsel İstismar, Çocuk, Öznur Küçük, Selçuk Küçük

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"