Güncel

Emniyet Teşkilatı'ndan demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif

Emniyet Teşkilatı'ndan demokrasi şehitleri için Mevlid-i Şerif
28.07.2016 23:46
| | |
8677

Foto galeri Video galeri

Beykoz'un kahraman şehitleri için Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Hasan Yavuz Cami'nde Kur'an-ı Kerîm okuttu

Geçtiğimiz 15 Temmuz gecesi büyük bir felaketin eşiğinden dönülürken, Beykoz da verdiği 4 şehit ve 72 yaralısıyla adeta bir kahramanlık destanı yazdı. Büyük bir cesaret örneği göstererek, FSM'deki tankların üzerine çıkan ve açılan ateşe göğsünü siper eden Beykozlular, darbe girişiminin sona erdirilmesinde başrol oynadı. Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ise şehit olan 4 Beykozlu için Hasan Yavuz Cami'nde bir mevlit okuttu. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden çok sayıda personelin de katıldığı mevlitte Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu gibi isimler de vardı. Beykoz Belediyesi ise okunan Kur'an-ı Kerîm ve ilahilerin ardından vatandaşlara etli pilav, ayran ve tulumba tatlısı dağıttı.

Kavacık Hasan Yavuz Cami'ndeki Mevlid-i Şerif, Akşam Namazı'nın kılınmasının ardından başladı. Yatsı Namazı'na kadar devam eden mevlitte, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okundu ve ilahiler cami cemaatiyle paylaşıldı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın yanı sıra Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Meclisi Üyesi Nevzat Oral, Belediye Meclis eski Başkanvekili Birzat Mermer, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, SP Beykoz İlçe Başkanı şeref Kaçmaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, Elmalı Muhtarı Basri Canoğlu, Fatih Mahallesi Muhtarı Recep Baltacı, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Çengeldere Muhtarı Şaban Öztürk, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve çok sayıda Beykozlu vatandaş katıldı.

'Başkan Yücel Çelikbilek, dua etti'

Genel olarak namazlarda ön saflarda durmayarak, halkla birlikte iç içe olmayı tercih eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mevlitte de bu alışkanlığını sürdürdü. Kamera ve fotoğraflardan da kaçınan Başkan Çelikbilek, sürekli olarak başı önde bir şekilde dua etti. Özellikle 15 Temmuz gecesi yaptığı konuşma ve yönlendirmelerle Beykoz'u adeta bir maestro gibi yöneten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in sonrasında çıkan tabloya oldukça üzüldüğü farkedilmişti.

Başkan Çelikbilek, hayatını demokrasi yolunda kaybederek, şehitlik makamına yükselen Beykozlular için gerçekleştirilen mevlit töreninde de oldukça üzgündü. Sürekli olarak dua eden Başkan Çelikbilek, Yatsı Namazı'nı da kıldıktan sonra vatandaşlarla Demokrasi Nöbeti'ni sürdürmek için yeniden Belediye Başkanlığı binasına döndü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Mevlit, 15 Temmuz, Şehit

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"