Emniyet Beykoz'u 124 kamerayla izliyor

  • Güncelleme: 12.11.2015 15:19
  • Okunma: 18425 kez
  • Yorum: 0
Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan 2015 Huzur Toplantısı, Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirildi.
Emniyet Beykoz'u 124 kamerayla izliyor

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan 2015 Huzur Toplantısı, Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirildi.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve polis-vatandaş arasındaki ilişkileri geliştirmek amacını taşıyan Huzur Toplantısı, Kavacık Limak Avrasya Hotel'de gerçekleştirildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katılım gösterdiği toplantıda, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, emniyet personelinin gücü Beykoz Halkı'ndan aldığını kaydetti. Güzel bir sunum gerçekleştiren Toplum Destekli Polis Müdürü Selçuk Küçük ise emniyete dair çarpıcı bilgiler verirken, "Şu an için 4 ekibimiz, araçlarıyla devriye gezerek, ilçede gerekli tedbirleri almaya çalışmaktadır. İlçemizdeki 31 noktada konuşlandırılan 31'i hareketli ve 93 sabit olmak üzere toplam 124 kamera, 7/24 görüntü kaydetmektedir" şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Saydam: “Personelimiz, gücünü Beykoz Halkı’ndan almaktadır”

Beykoz Kavacık Limak Eurasia Luxury Hotel'de gerçekleştirilen Huzur Toplantısı'na Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykozlu İşadamı İsmet Acar, Beykoz Belediye Meclis eski Üyesi ve Beykoz Polis Koruma Derneği Başkanı Birzat Mermer, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, emniyet personelinin gücü Beykoz Halkı'ndan aldığını kaydederek, "Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak önceliğimiz, sorumlu olduğumuz bölgedeki suçla mücadelede etkin ve etkili bir şekilde hizmet etmek; hizmet kalitesi ve performansını da sürekli olarak artırmaktır. Vatandaşlarımızın huzur ve emniyetinin sağlanması noktasında İlçe Emniyet Müdürlüğü personelimiz, gücünü Beykoz Halkı'ndan almaktadır. Bu toplumsal katılım ve destek sayesinde ilçemizde huzur ve güvenlik tesis edilmekte, insanlarımız evlerinde ve hayatlarında huzurlu bir şekilde hareket etmektedir" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam'ın ardından bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Huzur Toplantıları'nın en büyük amacının ilçedeki sorunlarını dile getirmek ve bu sorunlara da bir çözüm bulmak olduğunu söyledi. Daha önce trafikle ilgili olarak gelen şikâyetler üzerine Beykoz Belediyesi olarak harekete geçtiklerini hatırlatan Yücel Çelikbilek, 30 kişilik bir ekip kurduklarını ancak şikâyetlerin bu kez 'isim değiştirdiğini' kaydetti. Geçmişte trafik sıkışıklığı konusunda şikâyet edilirken, şimdi bu şikâyetlerin 'araçların neden çekildiği' şekline dönüştüğünü anlatan Çelikbilek, hiçbir devlet ve yerel yöneticinin vatandaşın zararını istemeyeceğini dile getirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şöyle dedi:

Yücel Çelikbilek: “Şu an 2 çekici aracımız, emniyet ile birlikte koordineli çalışarak hizmet veriyor”

"Huzur toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu toplantıların bizlere kazandırdıklarını hepimiz biliyoruz. Beykoz'un sorunlarını burada dile getirmek ve çözüm aramak, en büyük gayemiz olmalıdır. Burada çözüme ulaştıracağımız her konu, bizlere mutluluk verir.

Biz, Emniyet Müdürlüğümüze, huzurun sağlanması için Belediye olarak katkı vermekten geri kalmıyoruz. Beykoz'da bu anlamda en büyük sorunların başında trafiğin geldiğini biliyoruz. Onunla ilgili olarak 30 Mart'tan sonra ciddi bir adım attığımızı, hepiniz yakından bilirsiniz. Müdürlükle işbirliği içine giriştik ve 30'a yakın personel almak suretiyle ilçedeki trafik konusunda adımımızı atmıştık. Şu anda 2 çekici aracımız, Emniyet Müdürlüğü'yle birlikte koordineli bir şekilde görev yapıyor. Özellikle Kavacık bölgesinde, bu trafikle ilgili olarak şikâyetleriniz had safhadaydı... Zannediyorum ki, bu noktada biraz rahatladınız. Ama bu iki boyutludur: Bir tarafta rahatlatırken, diğer tarafta şikâyetlerinizin geldiğini biliyorum. Bu kez, trafiğe çıkmaması gereken araçların çekilmesiyle birlikte, vatandaşlarımızın üzüldüklerini biliyoruz.

Şunu bilmenizi isteriz: Ne Emniyet Müdürlüğümüzün ne de bir başka kamu kuruluşumuzun, vatandaşımıza zarar vermek gibi bir derdi olmaz. Bizim tüm derdimiz, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmektir. Amacımız, en iyi hizmeti vatandaşın ayaklarına götürüp, gönüllerini kazanabilmektir. Bütün derdimiz, kamu düzenini sağlayabilmektir. Eğer sizlerin huzurunu ve mutluluğunu sağlayabilmişsek, bundan biz de mutluluk duyarız."

Çelikbilek’in konuşmasının ardından, bir yansıtıcıyla duvara verilen görüntüler eşliğinde bir sunum gerçekleştirirken, sahneye Toplum Destekli Polis Müdürü Selçuk Küçük geldi. Beykoz'un 45 mahallesinde gerçekleştirilen işlerin 2015 yılının ilk 10 ayına nasıl yansıdığını anlatan Selçuk Küçük, şunları söyledi:

‘Beykoz’da 2015’in ilk 10 ayında 4 binden fazla olay meydana gelmiş’

"Huzur toplantısının genel amacı, mahallede ve ilçede yaşayan herkesle birlikte sorunları tartışarak, konuşarak, suç ortaya çıkmadan önce suçu engelleyebilmektir. Yılda bir kez gerçekleştirilen Huzur Toplantısı'yla birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından farklı şekillerde, değişik organizasyonlar da düzenliyoruz.

Beykoz, 45 mahallesi ve 248 bin nüfusuyla İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce 31 Ekim 2015 tarihi itibariyle 383 personeliyle hizmet etmektedir. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde 66 araç mevcuttur. Vatandaşların aradığı 155 hattını takiben, olay yerine giden 8 ekibimiz bulunmaktadır. Şu an için 4 ekibimiz, araçlarıyla devriye gezerek, ilçede gerekli tedbirleri almaya çalışmaktadır. İlçemizdeki 31 noktada konuşlandırılan 31'i hareketli ve 93 sabit olmak üzere toplam 124 kamera, 7/24 görüntü kaydetmektedir. İlçemizde mevcut bulunan 73 okulda yine birçok tedbir alınmakta ve sorun oluşmadan önce müdahale edilmektedir.

İlçemizde bu yılın ilk 10 ayında 4 bin 250 olay meydana gelmiştir. Bu suçların arasında evden hırsızlık, işyerinden hırsızlık, gasp gibi suçlar bulunmaktadır. İlçemizde Huzur 34 adıyla uygulamalar gerçekleştirilmiştir. Yine Çocuk Büro Amirliğimize bağlı ekiplerimiz, belirli periyotlarla okullarımızı ziyaret etmiştir. Olay Yeri İnceleme Ekiplerimiz, 757 olayla ilgili olarak inceleme ve tespit yapmıştır. Koruma Büro Amirliğimiz, ilçedeki 13 farklı noktada, devlet büyüklerimize hizmet vermiştir. Trafik Tescil Büro Amirliğimiz ise 28 bin 933 araca ruhsat, 6 bin 650 vatandaşa ehliyet verilmesiyle ilgili olarak işlem yapmıştır."

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve Beykozlular, ilçede yaşanan sorunlarla ilgili olarak hem yorumda bulundu hem de ilgililere soru yöneltti. Huzur Toplantıları, verilen kokteylin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz