Elmalıspor’da matematiksel hesaplar tutacak mı?

  • 0
  • 6313

İstanbul 2. Amatör Lig 16. Grubunda bu hafta sonu sezonun son maçları oynanacak. Umudunu koruyan Beykoz ekibi Elmalıspor, matematiksel heyecan yaşıyor.

Grupta bitime 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden TED İstanbul Koleji’nin ardından 2. sırayı elde edip 1. Amatör Lige çıkma şansı bulunan 3 takımdan biri konumundaki Elmalıspor, son maçından alacağı galibiyet sonrası Girne Gençlik ve Balkan Yeşilbağlar maçlarından kendisi için avantajlı skorları bekleyecek.

İddiası olan 3 takım içinde son haftaya 2. sıradan giren Girne Gençlik’in 37 puanı var. Üçüncü sıradaki Balkan Yeşilbağlarspor ile üçüncü sıradaki Beykoz Elmalıspor 35’er puanla peş peşe sıralanıyor.

Hafta sonunda Beykoz Elmalıspor, Pendik Yenişehir Kartalları ile deplasmanda karşılaşacak. İddiası olan iki takım yani Girne Gençlik ile Balkan Yeşilbağlarspor ise kendi aralarında tam anlamı ile bir final maçına çıkacaklar.

Her iki maçtan çıkacak sonuçlara göre ikili, ya da üçlü averajlar da değerlendirilmeye alınacak gibi. Beykoz Elmalıspor öncelikle son maçını galibiyetle kapatmak istiyor sonra rakiplerinin maçlarından çıkacak sonuca göre kağıt kalemi eline alıp hesaplama yapacak. Beykoz Temsilcisinin iddiası için Girne Gençlik Takımının mutlak surette puan kaybı yaşaması şart gibi.

Spor Servisi

Adli tıp çözdü... Beykoz'da kaza değil cinayet
Önceki Adli tıp çözdü... Beykoz'da kaza değil cinayet
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı