Elimizden ne geliyorsa yaparız

  • 0
  • 7253
Elimizden ne geliyorsa yaparız
Elimizden ne geliyorsa yaparız
Elimizden ne geliyorsa yaparız
Elimizden ne geliyorsa yaparız

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe genelindeki site sakinleriyle yemekli toplantı yaptı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde biraraya geldiği site sakinleriyle yemekli bir toplantı gerçekleştiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki sitelerin sorunları konusunda ne gerekiyorsa yaptıklarını ifade etti. Toplantıda kendisine yöneltilen sorulara da içtenlikle yanıt veren Başkan Çelikbilek'in oldukça neşeli olduğu gözlemlendi. Konuşmasını esprilerle süsleyen Başkan Çelikbilek, Beykoz'daki tüm kesimlerin sorunlarıyla elden geldiğince ilgilendiklerini ve fikir alışverişi içerine girdiklerini belirterek, "Sorunlarınızla ilgili araştırma yapar, bilgilendikten sonra ne gerekiyorsa yaparız. Bizim Belediye olarak herhangi bir ayrımımız yok. Ancak istiyoruz ki, halkımız da bu yaptıklarımıza sahip çıksın ve daha fazlasını yapabilmek adına bizi heyecanlandırsın" diye konuştu.

Düzenlenen toplantıda site sakinleri, oturdukları yer ve çevre düzenlemeleriyle ilgili sıkıntılarını dile getirirken, Başkan Çelikbilek'in dikkatli bir şekilde dinleyerek not aldığı görüldü. Bir site sakini, "Sayın Başkan, geçtiğimiz toplantılarda katılım çok yoğundu, bu kez daha az olması site sakinlerinin sorunlarının çözümlendiğini gösteriyor"demesi, salonda gülüşmelere neden oldu.

'Önce araştıralım, sonra ne gerekirse yaparız'

Sorulardan sonra söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir site sakinin ricası üzerine sitenin etrafında çimlendirme çalışmasının hemen başlatılması talimatını verdi. Bir başka site sakininin bulundukları yerde bulunan köprünün düzenlenmesi isteğine de değinen Başkan Çelikbilek, bu konuda araştırma yapmadan harekete geçmenin doğru olmayacağını dile getirdi. Göksu Deresi'nin kenarında da bir köprü olduğunu anımsatan Çelikbilek, "Biz orayı da düzenleyelim istedik ancak karşımıza tapu sorunu çıktı. Ne hikmetse köprünün hemen çıkışında sağda ve solda tapulu arazi var. Genişletmek istedik, genişletemedik. Şimdi bu sizin söylediğiniz köprüyü de incelemek, araştırmak gerekiyor. Eğer bir sorun yok ise, tarihi ve kültürel alanda değil ise tapuyla ilgili sorun yok ise oranın da genişletme ve tadilat işleriyle ilgilenebiliriz"dedi.

'Yaptıklarımız boşa gitmesin'

Mesire alanları ve parkların düzenlenmesi konusuna da açıklık getiren Çelikbilek, vatandaşın bu tür yerleri kullanmaması durumunda yapılan masrafın boşa gitmesine üzüldüğünü kaydetti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşları Belediye'nin yaptığı park ve bahçe düzenlemelerine ilgi göstermeye davet ederken, şunları söyledi:

"Parklar, bahçeler, mesire ve gezi alanları oluşturuyoruz ancak vatandaş buna ilgi göstermediğinde üzülüyoruz. Vatandaş ilgi göstermeyince, bir kaç yararsız adamın uğrak yeri oluyor buralar. Sonuçta 3-5 kişi yararlanıyor. Ettiğimiz masrafı 3 kişiye böldüğümüzde karşımıza büyük bir rakam çıkıyor. Oysa vatandaşımız yaptığımız bu yerlere iltifat gösterse, kullansa, bu yerlerden yararlanan kişi sayısı artsa, o zaman maliyeti de düşecek. Biz de bir başka yeri düzenlemekte ve parklara dönüştürmekte daha heyecanlı davranış göstereceğiz"

Haber Merkezi

2B Mağduru Hatice Köse'nin Sarayı
Önceki 2B Mağduru Hatice Köse'nin Sarayı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz