Elif Naz Soyer Beykoz’a bir şampiyonluk daha kazandırdı

  • 0
  • 2563
Elif Naz Soyer Beykoz’a bir şampiyonluk daha kazandırdı

Beykoz’un teakwando branşında başarılı sporcularından olan Elif Naz Soyer bu kez okul sporlarında altın madalyanın sahibi oldu.

Samsun'da gerçekleşen Okul Sporları Yıldızlar Grup Elemelerinde tatamiye çıkan Elif Naz Soyer tüm rakiplerini mağlup ederek Grup Elemelerini 1. sırada tamamlayıp Türkiye Şampiyonasında mücadeleye çıkma hakkı elde etti.

Beykoz’un eski futbolcularından Merhum Halil İbrahim Soyer'in kızı, Beykoz Futbol Takımı ile Profesyonel Lig şampiyonluğu olan Lütfü Soyer'in torunu olan Elif Naz Soyer, katıldığı turnuva, şampiyona ve diğer yarışlarda yazdığı başarı hikâyelerinin bir yenisini de Samsun'da gerçekleştirmiş oldu.

Hedef çıtasını her katıldığı müsabaka sonrasında üst seviyelere taşımasını bilen yıldız sporcu Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul Yıldızlar Teakwando Şampiyonasında kilosunda 3. sırayı elde ederek Samsun'daki Grup müsabakalarına katılma hakkı elde etmişti. Bir birinden güçlü rakipleri arasından sıyrılan Soyer'in başarısı kulüpler düzeyinde bünyesinde yer aldığı Beykoz Elmalıspor'da da sevinç yaşattı.

Alaattin Başkurt gibi bu spor dalında Beykoz'da adını fazlası ile duyuran bir antrenörün sporcusu olan Elif Naz Soyer'de yeni hedef Türkiye Şampiyonasında aynı başarıyı tekrar etmek.

Spor Servisi

Beykoz Belediyesi'nin yeni başkanı göreve başladı
Önceki Beykoz Belediyesi'nin yeni başkanı göreve başladı
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor