Elektrikli cihazların fişini çekin...

  • 0
  • 6389

Tüm Türkiye'de yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili çeşitli tartışmalar ve çalışmalar devam ederken yeni bir durum ortaya çıktı.

Elektrik kesintisinin geniş kapsamlı bir alanı etkilemesi nedeniyle evde ve işyerlerinde kullanılan cihazlarla ilgili risk oluşturduğu yönünde görüş belirtildi.

Uzmanlar voltajın yüksek gelebileceği ihtimaline karşı evde veya işyerlerindeki tüm bilgisayar, buzdolabı ve tv gibi cihazlarının fişlerinin çekilmesini istedi. Elektrik voltajının yüksek gelebilme ihtimaline karşı cihazların zarar görebileceği ve bu nedenle fişlerin çekilmesinin tedbir amaçlı gerekli olduğu vurgulandı.

Dost Beykoz'un telefonla ulaştığı Elektrik Mühendisi Abdullah Derinoğlu ise bu riski doğrulayarak, elektrikle çalışan cihazların fişlerinin çekilmesinin yüksek voltajın yaratabileceği riskleri ortadan kaldıracağını belirtti.

Türkiye'nin bir çok bölgesinde yaşanan elektrik kesintisi Beykoz'da da kendini hissettirirken, bazı mahallelerde zaman zaman elektrik verilmiş olsa da kısa süre sonra tekrar kesildiği öğrenildi. Beykoz'da bir çok kamu kurumu ve özel kuruluşlar jeneratörlerden elektrik alarak günlük yaşamlarına devam etmeye çalışırken, elektrik kesintisinin ise ne zaman son bulacağına ilişkin henüz bir bilgi yok.

Haber Merkezi

Beykoz Lojistik Süper Lig Yolunda
Önceki Beykoz Lojistik Süper Lig Yolunda
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz