Spor

El koydular, çürümeye terk ettiler

El koydular, çürümeye terk ettiler
2014.08.06 00:00
| | |
7532

Beykoz Spor Kulübü Derneği’nin sahil yolundaki binasına Spor İl Müdürlüğü el koymuştu.

İnşaat halindeki binada uzun süredir her hangi bir çalışma yapılmaması ve binaya ilişkin belirsizliğin sürmesi Beykoz’da tartışma yarattı.

Gençlik Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne ait taşınmaz envanterine kayıtlı binanın arsası da oldukça değerli… Kelle İbrahim Caddesi No: 34 adresindeki 355 ada 13–14 parselde bulunan arsa daha önce Spor Genel Müdürlüğü tarafından Beykoz Spor Kulübü’ne kiralanmıştı. Zaman içinde eskiyen binanın tadilat çalışmalarını Kulüp Başkanı Zeki Aksu başlatmış, ekonomik anlamda oldukça zor günler geçiren Zeki Aksu binayı tamamlayamamıştı. SIT alanı olan Beykoz’da inşaat yapmak mümkün olmadığı gibi yapılan inşaatın suç teşkil ettiği ve kulüp yönetimi tarafından kira ödenmediği gerekçesiyle, Spor Genel Müdürlüğü kira akdini feshetti.

Belediye ye devredilebilir….

Beykoz Spor Kulübü’nün, Spor Genel Müdürlüğü’ne bu durumdan kaynaklı borçlarının ödenmediği bu borçlar arasında elektrik ve su gibi günlük ihtiyaçlarında olduğu öğrenilirken, Teftiş Kurulu’ndan gelecek rapor doğrultusunda binayı, Spor Müdürlüğü kendi öz kaynakları ile yapabileceği ve Beykoz Belediyesi’ne devredebileceği gibi ihaleye çıkarıp ikinci şahıslara da verebileceği belirtildi.

Binanın belediye dışında başka bir kurum ya da şâhısa verilmesi durumunda, Beykoz Spor Kulübü’nün kullanım hakkından yararlanmayacağı ve bu nedenle söz konusu binanın Beykoz Belediyesi’ne devredilmesi gerektiği yorumları yapıldı.

Başkan Çelikbilek binayı istedi…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in söz konusu binayı Spor İl Müdürlüğü’nden istediği öğrenilirken, gelecek cevaba göre binanın inşaatının tamamlanarak, hizmet vermeye başlayabileceği ya da çürümeye terk edileceği dile getirildi.

Bunun kararını ise, Ankara’da hazırlanan Teftiş Kurulu raporu doğrultusunda, bir dönem AK Parti’den milletvekili adayı olan ve şu anda İstanbul Spor İl Müdürü olarak görev yapan Av. Numan Güzey’in vereceği kaydedildi.

Üç yıldır inşaat halinde duran denize sıfır binanın ne olacağı ise belirsizliğini koruyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykozspor, Kulüp, Bina

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"