Makaleler

El Fatiha dememek için

2014.07.27 00:00
| | |
11736

İnsan yaşantısında çeşitli stres atma yöntemleri vardır ki herkes kendisine uyan birini seçip uygulamakta.

Kiminin araba hastalığı vardır, bir görme ile tüm çeşitli teknik özelliklerini bir anda sıralayabilir şaşırır kalırsınız. Kiminin merakı At Yarışlarına dolayısı ile atlara ilişkindir. Kendi akraba, sülalesini bir çırpıda sayamayan bu tür kişiler üzerine yarış yaptıkları At’ların yedi sülalesini sayabilmekte. Bir diğer grubun ise arkadaşları ile orası senin burası benim gezip tozma hastalığı vardır, bir yerde belli süre kalırlarsa fenalık basar onları. Bizlerde futbolla yatıp futbolla kalkan gruba dahil sayılırız. Kendimiz bildik bileli maçlara gider geliriz. Galatasaray ile ilgili gazete haberlerini kesmekle başlayan serüvenimizde daha sonraları Beykoz sevdamız depreşti ve yaklaşık 30 yıllık bir Beykozspor arşivini tutmaya devam etmemizle çalışmalarımız devam etmekte. Geçimini benim gibi başka bir sektörden sağlayan bir kişi için yazmak çizmek, resim çekmek en iyi stres atma aracı olmuş durumda. Allaha şükür ne içkimiz, ne kumarımız, ne de zamparalıkta gözümüz yok. Varsa yoksa futbol aşağı futbol yukarı.

DOST BEYKOZ AMATÖR KULÜPLERİN SESİ SOLUĞU OLACAK GİBİ

İşte o futbol dolu günlere az kaldı. Gerek profesyonel anlamda ilçenin tek takımı olan Beykoz 1908 A.Ş. gerekse de değişik kategorilerde oynayacak olan Amatör takımlarımız hummalı bir şekilde hazırlıklarını devam ettirmekte. Bizlerde Dost Beykoz Spor sayfalarında yeri geldiğince bilgiler aktarmaya devam etmekteyiz. Bunun dışında Kişisel bir çalışmamız olan Beykoz Amatörleri Blogunda bilgi açığını kapatma gayreti içerisindeyiz. Gönül arzu eder ki Dost Beykoz Gazetesi ve Web Sayfalarında spor ağırlıklı haberler çok olsun ancak yerimiz, sınırımız belli.Bu sebeple haberlerini yaptığımız bazı dostlar neden Dost Beykoz Gazetesinde de haber çıkmadı demekte demeye de devam edecek. Gazete bir Haber Gazetesi formatında olduğu için dediğim gibi sayfa sayımız sınırlı. Diğer ayrıntıları kişisel adreslerimizden bulabilmektesiniz. Dost Beykoz Yayın Kuruluna da siz amatör kulüpler adına teşekkür etme isterim, sayfalarında daha fazla amatör kulüp haberleri yayınlama kararları için.

BEYKOZSPOR BASKETTE BEYKOZ BELEDİYESİ OLARAK OYNASIN TALEBİ

Gelelim Beykozspor Kulübündeki gelişmelere, aslında bu yazıyı verme süremiz dolayısı ile yazdıktan sonrada bazı gelişmeler yaşanırsa umarım bizleri mazur görürsünüz. Zaten en taze haberleri web sitesinde fazlası ile bulmaktasınız. Beykozspor bünyesindeki Basketbol Takımı şu anda Bülent Girgin’e pas edilmiş durumda. Yani gençlerle lige çıkacaklar. 2.ligdeki takımın Beykoz Belediyespor olarak lige girebilmesi ve dolayısı ile tüm masrafların Beykoz Belediyesince karşılanması yönünde bir resmi talep vardı, buna Belediye olumlu bakmamış olacak ki bir gelişme yaşanmadı.

Beykozspor 1908 A.Ş.Takımında ise işler tam anlamı ile arapsaçına dönmüş durumda. Başkan Zeki Aksu nasıl edecek, ne yapacak doğrusu kendisini tanıyan biri olarak merak etmekteyim. Geçtiğimiz günlerde Beykoz Çayırındaki antrenmanı takip ettim kafamdan –Acaba bu Süper Gençler Ligine hazırlanan takım mı?-sorusunu sormadan geçemedim. Takımın başında olan Fantom Ahmet Lakaplı Teknik Direktör Ahmet Yılmaz’da  de futbolcularına belli etmeye çalışsa da endişeli. Elinde profesyonel Liglerin havasını teneffüs etmiş o da sınırlı sayıda maç oynamış 8-10 kişi dışında tecrübeli isim yok. Geçen sezon sarı-siyahlı ekibin U-19, U-17 Takımlarında forma giyen birçok isim kadroda bulunmakta. Transfer hakkının açılıp açılmayacağı ise meçhul. Bilinen tek şey Başkan Aksu’nun geçtiğimiz Ocak ayından beri süren Sponsor arayışlarının devam etmesi.

Beykozspor tarihinin en kötü günlerinden birini yaşıyor diye yazıp çizince bazı dostlarımız gönül koydular, hatta Dünya Beykozlular Günü kutlamalarına odaklanmış iken neden moralimiz bozuyorsun diye ağır eleştirilerde bulunanlar da oldu. Ne yapalım gerçekleri yazmayalım mı o zaman? Mesela Beykoz Belediyesi'nce karşılan yemek, ve içme suları kesildi. Artık verilmiyor. Halen daha Beykoz 1908 A.Ş.Takımına yıllar öncesine uzanan borçlar, hacizler gelmeye devam ediyor. Yeni Beykozspor Binası İnşaatının bir an önce bitmesini talep eden yerin sahibi konumundaki Gençlik Spor Genel Müdürlüğü son süre veriyor ya yap ya da bir iki haftaya kadar boşaltın diyor. Antrenmanlarda aralarda içecek suyun temininde bile sorun yaşayabilen bir Beykoz acaba Kahramanmaraş’a, Erzurum’a Batman’a nasıl gidebilecek? Gidebilirse genç kadrosundaki futbolcular tribünlerden muhtemelen gelebilecek şiddet içerikli sataşmalara nasıl kulaklarını kapatabilip maça konsantre olabilecek?

BİRİLERİ BİR EL ATMALI

Birileri bu kulübe el atmalı, ben verdim bitti demekle olmaz. Her ortamda konuştuğum bir konu var, tamam verdim gitti kurtuldum dediniz de acaba maçlar için tribünlere gelip enerjilerini boşaltan 3-4 bin taraftar iddiasız bir takım varken, lige nasıl gireceği meçhul bir takım varken maçları izlemeye gelir mi? enerjilerini nerede boşaltabilecekler? Beykoz taraftarlında da hiçbir zaman görmediğim bir durgunluk, sessizlik var. Beyler bu takım Zeki Aksu’nun babasının malı değil Beykozlularındır. Acaba daha ne beklemektesiniz. Bu ilçede bırakın Türk Futbolunu Avrupa Kulüp takımlarındaki oyuncuları bile sayabilecek bir Belediye Başkanımız var, onun yanı sıra İlçe Kaymakamımız var bunlar neden sessiz kalmakta? Bırak artık Aksu Bey bir daha bu kulübe elini beynini sokma, biz müdahale ediyoruz. Sponsorlar bularak Beykoz’u düştüğü kuyudan çıkaracağız ancak sen hiçbir zaman Beykozspor ile ilgili olmayacaksın demeleri geçiyor içimden. Beykoz’un tepelerindeki insanlara ulaşıp yeniden yapılanma için bir kez daha reklam tabelaları, forma reklamı karşılığında bir talepte bulunulamaz mı? Eski değerli futbolcularında bulunacağı yepyeni bir yapılanmaya gidilemez mi?

Son olarak Beykoz’da ismi simgeleşen, bu işlerde aracılık, önderlik yapabilecek Hasan Albayrak gibi herkesin onaylayabileceği bir ismin daha olmaması ne kadar acı. Herkes dedikodu üretirken, şahıslarla uğraşırken olan Beykozspor’a olmakta gerisi hikaye. Allah bu kulübün yardımcısı olsun, yoksa kısa bir zaman sonra -Buyurun cenaze namazına, Beykozspor ruhu için duaya- şahit oluruz demedi demeyin.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"