Makaleler

El-Eştirmek

2014.07.28 00:00
| | |
7392

İnsanoğlunun doğasında olan bir konu Eleştirmek…

Hemen herkesin eleştirdiği bir konu muhakkak var…çocuk anne-babasını, baba-anneyi, anne-babayı, her ikisi komşularını ya da akrabalarını, onlarda toplumu, toplum devleti, devlet milleti, millet tepe yöneticilerini, tepe yöneticileri halkını, halk medyayı, medya herkesi…yani sürer de sürer bu insanoğluna özgü yaşanmışlık hali. Oysa herkes bir kendine bakabilse, kendini sorgulayabilse, nefsini yenebilse ondan sonra diğer el-eştirme aşamalarına geçebilse diye düşünmekteyim. Bilmiyorum kelime dizimi uygun düşer mi ancak herkes El-eştirmek yerine, Kend-eleştirmek safhasını yaşayabiliyorsa ne mutlu ona.

Malum olduğu üzere ülkemizde son haftalarda yaşanan kargaşa hali, toplumda belli kesimleri temsil ettiği iddiasında olanların şartlarda en ufak bir değişiklik yaşandı mı köprüleri atan, ölümüne bir mücadele içerisindeki garip hali bilmiyorum toplum nezdinde ne derece karşılık bulabilmekte. Ülkeye verilen zararın farkına varılmak istenmediği bir savaş hali söz konusu. Oysa herkes öncelikle yukarıda izahına çalıştığım kelime doğrultusunda karşısındakini şiddetle El-eştirmek yerine, Kend-eleştirme anını yakalayabilse işler bu kadar sıkıntılı bir hale gelir miydi diye düşünmekteyim. Neyse bir burada noktayı koyup kendi kulvarımıza dönelim.

Beykoz İlçesinde Siyasi Partilerin Belediye Başkan Adayları arzı endam etmeye başladı. Biz her seçim zamanı yazdığımız gibi onların ortaya koyacakları spor politikaları ile ilgiliyiz, diğer alanlara ait değerlendirmeleri yayın grubumuzun diğer yazarları fazlası ile irdeleyecektir. Öncelikle de Beykoz Spor Kulübüne bakış açılarını çok net biçimde ortaya koymaları şart. Efendim, “Ben gelirsen Beykoz’u bataktan çıkarıp ihya edeceğim” neyle, nasıl, kiminle, hangi kaynaklarla bunu başaracaklarını çok net şekilde yansıtmak zorundalar. Kaldı ki asırlık çınarın ne kadar da fazla bir borç sarmalı içerisinde olduğu çok aşikâr. 5 yıl önceki mahalli seçimler zamanı TFF 2. Ligi Yükselme Grubunda yer alınırken, 5 sene sonra yer alınan lig ortada. Yani önümüzdeki 5 yıllık yeni süreçte işin tam tersi bir seyir alması gerekmekte. İşte bunun hangi yöntemle yapılacağı işin püf noktasını oluşturmakta.

U15 YAŞ GRUNBUNDAKİ 2 TAKIMIMIZ

 

Haber sayfalarında ve İnternet Sitemizde göreceğiniz gibi Beykoz İlçesinin bu sezon futbol liglerinde Türkiye Şampiyonasına kalma başarısı gösteren iki takımı Paşabahçespor ile Beykoz 1908 A.Ş. Takımları oldu. Özellikle Beykoz 1908 A.Ş.Takımını ayrı bir paragraf açmak gerekli. Geçen sezonda İstanbul İlçeler arası turnuvaya katılan Beykoz Karması yönetiminde yer alan ve daha önce Çavuşbaşı Spor Kulübü Altyapı Sorumluluğu ile tanıdığımız Mehmet Şahin yanına bir grup çalışma arkadaşını da alıp, vira Bismillah deyip yola koyulmuştu. Pek çokları bu yeni oluşuma biraz şüphe ile baksa da,  A Takım düzeyinde yaşanan maddi-manevi çöküntüye ve oranın mevcut yönetimine dikkat çekip rahat bir çalışma ortamı bulamayacakları iddiasını yansıtsa da gelen şampiyonluk haberi camia açısından adeta bir taze umut olarak yeşermiş durumda. Tepeden tırnağa yenilenen altyapı takılarında her kategoriye giren bir Beykoz görüntüsünü gördük. Oysa son birkaç senede yer alınan lig şartlarından dolayı mecburen oluşturulan bir altyapı takımları gerçeğini yaşamıştık. Tam 20 yılın ardından gelen bir altyapı şampiyonluğu camiada sevinç yaşatmadı değil. Bizde gerek kendi özel site çalışmamızda gerekse bu yayın grubunda başarı haberlerini ilçeye yansıtabilme gayreti içerisinde olduk. İnşallah diğer yaş gruplarında da bu 5 yıllık proje sürecinde daha çok şampiyonluklar yaşanacak, buna bütün kalbimle inanıyorum.

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Beykoz, Dost Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"