Güncel

El Ele Gönül Gönüle Kongre

El Ele Gönül Gönüle Kongre
2014.09.10 00:00
| | |
5346

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi Kongresi, Beykoz Vakfı'nda gerçekleştirildi.

Tüm kararların oybirliğiyle alındığı Kongre'de geçen yıllarda gerçekleştirilen faaliyetler ayrıntılı bir şekilde açıklanırken, gelecek 3 yıl için bir faaliyet raporu açıklandı.

Gelir gider hesaplarının ayrıntılı dökümünün kamuyla paylaşıldığı toplantıda, kasada 200 bin Liradan fazla paranın olduğunun açıklanması, salonda bulunan davetlilerce memnuniyetle karşılandı. Türk Kızılayı Beykoz Şubesi üyelerinin, el ele gönül gönüle yaptıkları faaliyetleri barkovizyondan izleyenler, "Yönetimde aklı bol, üyelerde gönlü bol kişiler oldukça böyle kurumların sırtı yere gelmez. Türkiye'deki tüm kurum ve kuruluşlara örnek olsun" dedi.

Beykoz Kızılay’ından Somali’ye yardım…

Kamu yararına çalışan bir kurum olan Kızılay'ın Beykoz Şubesi Kongresi, geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen faaliyetlere yönelik bilgilendirme yapılarak başladı. Somali'ye ve Van Depremi sonrası mağdur olan insanlara yapılan yardımların anlatıldığı faaliyetlerde, Beykoz’a yönelik çalışmalara da yer verildi. Türk Kızılayı Beykoz Şubesi üyelerinden Ali Yılmaz, barkovizyon eşliğinde, Beykoz'da öğrencilere verilen bursları, yardıma muhtaç ailelere yapılan yardımların bilgisini izleyenlere aktardı. Kızılay'ı anlatan bir de resim yarışması düzenlediklerini dile getiren Yılmaz, dereceye giren üç resmi konuklarla paylaştı. Katılan tüm öğrencilere kitap seti armağan edildiğinin altını çizen Ali Yılmaz, ilk üçe giren öğrencilere de altın verdiklerini söyledi.

Beykoz’a yardımı arttırmak istiyoruz

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi Başkanı Çiğdem Özkan, Beykoz'da yapılan yardımlarda kişi sayısı ve yardım miktarı olarak artırmak istediklerini dile getirerek, "Gönüllü üyelerimizle birlikte Kızılay'ın tanıtımını artırmak için, daha çok bağış toplayabilmek ve daha çok yardıma muhtaç kişiye ulaşabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bizleri en çok mutlu eden, üyelerimizin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle oluşturduğumuz sinerjinin Beykoz'a dalga dalga yayılıyor olmasıdır. Hem bağışverenlerimiz hem de üyelerimizle birlikte, Beykoz'da yardım ettiğimiz kişilerin gözlerinde yakaladığımız ışığı çaresizliğin karanlığını yok edebilmek adına kullanacağız. Bu mutluluğa ortak olmak isteyen daha çok bağışçıya ulaşmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Prof. Yüksek Dost Beykoz’a konuştu.

Öte yandan Türk Kızılayı Beykoz Şubesi üyelerinden olan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Dost Beykoz’un sorularını yanıtladı. Başarılı eylem için harekete geçmenin şart olduğunu ifade eden Prof. Yüksek, Kızılay olarak başarıya ulaşmak için öncelikle insanlara ulaşmak gerektiğini anlattı. Beykoz'da duyarlı insanların olduğuna inandığını dile getiren Prof. İsmail Yüksek, üyesi olduğu Kızılay'ın Türkiye'nin gözbebeği olduğunu söyledi. Beykoz'un özellikle merkezinin son derece hareketli olduğunu dile getiren Prof. Yüksek şöyle devam etti:

"Bu etkinliği, bu dinamizmi iyi değerlendirmek gerekiyor. İnsanların en zor anı, yardıma muhtaç olduğu anıdır. Biz Kızılay olarak böyle bir zorluğu yaşamayan insanın, yaşayan insana yardımında aracıyız. Ancak faaliyet alanımız yalnızca bu değil. Biliyorsunuz, Kızılay kan bağışının yapıldığı tek yetkili kurumdur. Biz geçtiğimiz yıl bir seferberlik başlattık. "Bu Kan Seni Unutur mu?" sloganıyla kan bağışı topladık. Ülkede 1 milyon 800 bin ünite kana ihtiyaç vardı. Biz bu kampanya ile 400 bin üniteden fazla kan topladık. Dolayısıyla, kimi zaman Kızılay olarak yardıma muhtaç ailelere erzak ve nakdi yardım yapıp CAN oluyoruz, kimi zaman ise canlarını kaybetmesinler diye KAN oluyoruz. Onların gülen yüzlerini görünce de üyeler olarak, gönüllüler olarak mutlu oluyoruz." 

İSO Genel sekreteri Hikmet Baltacı’nın da yer aldığı yeni yönetimde, Çiğdem Özkan’ın başkanlığında şu isimler yer aldı:

K. Tahir Akar

Aslan Kandemir

Hasan Şatıroğlu

Muzaffer Gökgöz

M. Kemal Sadıkoğlu

Ali Yılmaz

Hikmet Baltacı

Dr. Öznur Küçük

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Çiğdem Özkan, Kızılay, Beykoz, Kongre, Somali, İsmail Yüksek, Kan, Bağış

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"