Ekrem Tuncer deprem bölgesinden önemli uyarılarda bulundu

  • 0
  • 3981
Ekrem Tuncer deprem bölgesinden önemli uyarılarda bulundu
Ekrem Tuncer deprem bölgesinden önemli uyarılarda bulundu

İHH Beykoz Temsilci ve Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Ekrem Tuncer dün akşam gitmiş olduğu deprem bölgesinden önemli uyarılar yaptı.

Afet bölgesine dün gece intikal ettiklerini ve durumun kelimelerle anlatılamayacak boyutta olduğunu ifade eden Tuncer, "Allah yardımcımız olsun" ifadelerini kullandı.

Çok önemli oranda İstanbul'dan ve diğer illerden yardım geldiğini, yardımların ulaştığını fakat öncelikli olarak hazır gıdaya ihtiyaç olduğunu ifade eden Tuncer, depremzede vatandaşların öncelikli olarak hazır gıda ve ısınma amaçlı kullanmak üzere tüpe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Enkaz altından çıkan insanların beslenmeye ihtiyacı olduğunu ve bütün kurumların aşevi ve seyyar mutfak kurmak için çaba sarf ettiğini de sözlerine ekleyen Tuncer, bu kurulumların bir kaç gün alabileceğini bu nedenle hazır gıdaya ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.

Hazır gıdanın dışında un, pirinç, mercimek, yağ vs gibi ürünlere ihtiyaç olacağını ve gerekli seyyar mutfak ve aşevlerinin kurulumundan sonra sistemin sağlıklı bir şekilde işleyeceğini düşündüğünü söyleyen Tuncer, diğer bir problemin ise insanların bireysel olarak yardım amacıyla bölgeye gitmesi olduğunu belirtti.

Bireysel gidişlerden dolayı Antakya'nın girişinde inanılmaz bir kaos ortamı olduğunu, araç trafiğinden kaynaklı iş makinelerinin ve ambülansların bölgeye gelmekte zorluk çektiğini söyleyen Ekrem Tuncer, vatandaşların bölgeye bilinçli şekilde gitmesi gerektiğini akredite kuruluşların organizesiyle hareket etmenin çok daha yararlı olacağını söyledi.

Ekrem Tuncer, gitmek isteyenlerin AFAD, İHH yada Kızılay gibi kurumların organizasyonlarıyla hareket etmeleri önerisinde bulunarak, bireysel girişimlerin bölgede işleri zorlaştırdığına dikkati çekti.

Haber Merkezi 

  

 

Beykoz RAK-DER ekibinden bir kurtarma operasyon daha
Önceki Beykoz RAK-DER ekibinden bir kurtarma operasyon daha
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz