Erdal ÖZTÜRK
  • 19/03/2024 Son günceleme: 19/03/2024 23:08
  • 3.513

Rahmetli Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş, Turgut Özal, Necmettin Erbakan ve Süleyman Demirel genel başkandan öte hepsi birer liderdi. Hepsi de aynı dönemlerde yaşadılar.

Birbirlerine karşı acımasız, lakin bir o kadar da düzeyli siyaset yaptılar. Bunların haricinde olan siyasetçiler sadece genel başkan statüsündeler. Liderlik başka, genel başkanlık başka. Sonra lider olarak Recep Tayyip Erdoğan geldi. Son 30 yıla damgasını vurdu. Türkiye 25 yılda başka lider çıkaramadı.  Onun için Recep Tayyip Erdoğan seçimleri rahat rahat kazanarak rekorlar kırdı.

Şimdi Türkiye cumhuriyeti son 30 yıldan sonra Recep Tayyip Erdoğan‘dan sonra ikinci liderini çıkarıyor. Ekrem İmamoğlu liderlik vasıflarını fazlasıyla gösteriyor. Halkın memnuniyeti üst düzeylerde seyrediyor.  Onun için Reis zorlanıyor. Büyük bir ihtimalle Ekrem İmamoğlu seçimleri kazanacak. Milletimiz sevdiği kişiyi kolay kolay bırakmaz.  Burada AK Partili yöneticilere ve arkadaşlara bir söz söylemek istiyorum. Farkında mısınız CHP’nin Büyükşehir başkanları (Mersin, Antalya, Adana, Ankara, İstanbul gibi) bütün anketlerde % 40’ın üstünde.  Oysa CHP’nin oy oranı %25 bandında. Bu sadece çok iyi hizmet ettikleri için değil, partiler üstü hizmet ettikleri için, partizanlık yapmadıkları için. Yine kazanacakları öngörülüyor. Milletimiz artık ayrışma, kutuplaşma istemiyor. Milletimiz kardeşçe barış içinde huzur içinde yaşamak istiyor.

Ekrem İmamoğlu büyük bir ihtimalle seçimi kazanır. Kaldığı yerden hizmete devam eder. Benim öngörüm böyle. Beykoz’da ne olur? Derseniz, yarışın 31 Mart akşamında nasıl sonuçlanacağını sizlerle beraber ben de göreceğim.

 

Yazarın Yazıları