Ekrem İmamoğlu Beykoz’da son düzlüğü koştu

  • 30.03.2019 15:34
  • Güncelleme: 30.03.2019 15:38
  • Okunma: 10575 kez
  • Yorum: 0
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 3. kez geldiği Beykoz’da Rüzgarlıbahçe, Şenevler ve Yuşa tepesi’ni ziyaret etti.
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da son düzlüğü koştu

İmamoğlu’na, CHP Beykoz Adayı Coşkun Tosun ve Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve partililer eşlik etti.

Rüzgarlıbahçe’de halkla bir araya gelen İmamoğlu; bol bol fotoğraf çektirdi. Buradan Çubuklu Şenevler’e geçen İmamoğlu, CHP Beykoz Adayı Coşkun Tosun ile birlikte halka hitap etti.

“Helal oylarınıza sahip çıkacağız”

Beykoz Şenevler’de halka hitap eden Tosun “ Sonuna kadar sandıkta sizin helal oylarınız sahip çıkacağız. Merak etmeyin. Beykoz’da değişim vakti geldi” ifadelerine yer veren Tosun “ Beykoz’da da, İstanbul’da da kazanıyoruz. Bunu size bildiriyorum” dedi.  Konuşmasına, seçim çalışmaları kapsamında çekmiş olduğu zorlukları anlatarak devam eden Tosun “ Büyük bir inançla 5 aydır çalışıyoruz. 5 aydır Beykoz’da gezmedik yer bırakmadık. Sıkmadık el bırakmadık ama bunun sonucunu alıyoruz. İnşallah bir gün sonra zafere ulaşacağız. İnanın, Beykoz’da kaybeden olmayacak. Herkes kazanacak, herkes! “ dedi.

“Beykoz’u seviyorum, Beykoz’u önemsiyorum”   

Coşkun Tosun’un ardından konuşmasını yapmak için sahneye çıkan CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu “Beykoz’u seviyor ve önemsiyorum. Dolayısıyla sevgili adayımız Coşkun Ağabeyi destekliyorum. Beykoz’un her mahallesindeki soruna hakim olan ağabeyimle beraber çözüm üretmek istiyorum” ifadelerine yer veren İmamoğlu “ O bakımdan Şenevler’de sorunları bakımından ihmal edilmiş bir mahallemiz. Bu bakımdan ana prensibimiz vatandaşı yok saymak değil, varsaymak olacaktır. Ama bugünkü yönetim ben yapacağım siz kabul edeceksiniz diyor. Biz de diyoruz ki beraber yöneteceğiz, beraber yapacağız ve vatandaşı mutlu edeceğiz.” dedi.

“Onları artık duymuyorum, size de tavsiye ederim”

Konuşmasına “ El ele kol kola yöneteceğiz, yere düşeni yerden kaldıracağız. Büyük bir şehir olmak bunu gerektirir. Büyük bir millet olmak bunu gerektirir “ diye devam eden İmamoğlu “Bakın yorulduk, hala bağıran çağıran yöneticiler var. Artık kulağım duymuyor onları, bağırıyorlar ya vallahi duymuyorum. Kulaklarımı tıkamış değilim ama duymuyorum. Kendimi öyle konsantre ettim siz de yapın çok güzel olacak. Mesela kürsüden bağıran çağıran biri olduğu zaman konsantre olduğunuzda inanın duymuyorsunuz, o kadar komik geliyor ki size, bana çok komik geliyor vallahi. Ama güzel sözleri duyuyorum, vatandaşımı duyuyorum. Vatandaşıma eğilerek konuşmayı seviyorum dostlar…” dedi.

“Ölmeyecekmiş gibi dünya’ya tamah ediyorlar”

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu şu şekilde devam etti “Bazıları hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya tamah etmiş durumda. Bu çok kötü bir şey. Biz yalnızca birer emanetçileriz. Kaldı ki sadece bu millet adına ve devlet adına değil binlerce yıllık tarihi olan bu güzel İstanbul’un mesuliyet sahibi emanetçileriyiz. Dolayısıyla binlerce yıllık yarınlara bu kenti emanet etmeliyiz. Sokağımızı sevmeliyiz, doğamızı sevmeliyiz, insanımızı sevmeliyiz. Birazdan aranızdan ayrılacağım yoğun programdan ötürü. 3.5 aylık süreçte sokaklarını su gibi aktığım İstanbul’da bir kişinin dahi kalbini kırmışsam hakkını helal etsin. Ben kimsenin kalbini kırmak için yola çıkmadım.”

Haber Merkezi