Ekmek sanayii de örgütlendi

  • 0
  • 12543
Ekmek sanayii de örgütlendi

İş dünyasında örgütlenen bir çok sektörden sonra fırıncılarda kurmuş oldukları Ekmek Sanayi İşverenler Sendikasıyla tek çatı altında toplandı.

1950 yılından bu yana İstanbul’daki fırıncıları tek çatı altında toplamak, sektörün sorunları ve çözümlerine tek merkezden çözümler üretmek amacıyla faaliyet gösteren Ekmek Sanayi İşverenler Sendikası’nın Beykoz Şubesi Kavacık’ta açıldı.

Sendika Genel Başkanı Av. Muharrem Keçeli’nin de katıldığı açılış programında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergun’e vekaleten Başsavcı Abdullatif Çakır, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir ÖSEV Vakfı Başkanı Özer Odabaşı, AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Dede, Haydar Çelik, Beykozlu Giresunlular Derneği Sekreteri Mustafa Öztürk ve fırıncılar yer aldı.

Sendikanın kuruluş amaçlarını ve sektörün yaşadığı sorunları anlatan Sendika Başkanı Muharrem Keçeli, İHE (İstanbul Halk Ekmek)’yi işaret ederek, devletin fırıncıyla rekabet etmesinin yarattığı sektörel sıkıntılara değindi. “Devlet fırıncıyla rekabet edeceğine sağlıksız, kalitesiz üretim, ruhsatsız, kaçak fırınlar, ucuz ekmek politikaları ve düşük gramaj, tüketicinin aldatılması, haksız rekabet, ekmek israfı gibi hem fırıncıların hem de halkın temel sorunlarıyla ilgilensin” diyen Keçeli, sendika çatısı altında toplanan İstanbul’dak,  fırınların bu sorunlardan arınmış, kalitede standardı yakalamış işletmeler olduğunu ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de yaptığı konuşmada Beykoz’da fırınları sık sık kontrol ettiklerini, ciddi anlamda sıkıntı yaratacak aksaklıklar olmadığını, olan sorunları da yapıcı bir yaklaşımla gidermeye çalıştıklarını işaret etti. Fırıncıların mesailerinin asla bitmediğine değinen Ergül, bu anlamda çok zor bir meslek olan fırıncılığın aynı zamanda da çok dikkat ve hijyen isteyen bir iş olduğunu söyledi.

Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Beykoz Şubesi’nin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Başkan Mustafa Gemici

Başkan Yardımcıları; Recep Çelik, Mehmet Baltacı

Yönetim Kurulu Üyeleri; Sadık Bozkurt, İhsan Gümüş

Haber Merkezi

Tapu çalışmaları devam ediyor
Önceki Tapu çalışmaları devam ediyor
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu