Yaşam

Ekici ve Zur Ailelerinde nikah akdi

Ekici ve Zur Ailelerinde nikah akdi
2014.08.19 00:00
| | |
10628

Beykoz Devlet Hastanesi Personel Şefi Ekrem Ekici’nin kızı Merve Ekici, yine aynı hastanede çalışan Mehmet Zur ile evlendi.

Çifterin nikâhlarını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kıydı. Yenimahalle Dört Kardeşler Düğün Salonu’nda yapılan nikâh törenine Beykoz Devlet Hastanesi’nden çok sayıda personelin yanı sıra, Ekici ve Zur Ailelerinin sevenleri katıldı.

Konukların alkışları arasında salona giren “Merve ve Mehmet” çiftinin nikâh şahitliklerini ise ailenin yakın dostları üstlendi. Nikâh öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, aile müessesinin önemine dikkat çekerken, damadın 22, gelin hanımın ise 21 yaşında evliliği tercih etmelerinin takdire şayan bir durum olduğunu ve kendilerini tebrik ettiğini söyledi.

Çiftlerin, evlenmeyi kabul edip etmediklerinin yanıtını alan Kaşıtoğlu, “Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak sizleri karı koca ilan ediyorum” ifadeleriyle genç çiftlerin yeni hayatlarının başladığına vurgu yaptı.

Çiftlerin mikrofonlara “evet” dediği anı gelinin annesi Reyhan ve babası Ekrem Ekici ile birlikte, damadın ailesi de hüzünlü gözlerle izlerken, gençlerin heyecanını ise konuklar alkışlarıyla yatıştırmaya çalıştı.

Kıyılan nikâh sonrası ise evlilik cüzdanını alan damat Mehmet Çiftçi, nikâhı kıyan Muharrem Kaşıtoğlu’nun ricası üzerine ilk hediyesi olarak cüzdanı eşine hediye etti. Son aşamada ise nikâh şahitleri ve yeni çiftler objektiflere birlikte poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Devlet Hastanesi, Ekrem Ekici, Merve Ekici, mehmet Zur, Nikah

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"