Eğitimin finali, Çavuşbaşı'nda gerçekleştirildi

  • Güncelleme: 12.06.2015 21:07
  • Okunma: 8771 kez
  • Yorum: 1
2014-2015 Eğitim Öğretim yılı finali, Beykoz'un iftiharı Çavuşbaşı Çok Pogramlı Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.
Eğitimin finali, Çavuşbaşı'nda gerçekleştirildi

Beykoz'un son yıllarda gerek eğitimde gerekse öğretimde üst sıralara tırmanan okulu Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı için final programı gerçekleştirildi. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın yanı sıra Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi'nin komşu okullarından Beykoz Anadolu Lisesi Okul Müdürü Engin Şimşek, Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muharrem Atıcı ve Beykoz Nene Hatun Ortaokulu Müdürü Kamil Ayanoğlu'nun katıldığı törende, mezun olan ve sıralamada ilk 3'e giren öğrencilere plaket verildi. Beykoz genelinde eğitim ve öğretim veren liseler ise bu yıl toplamda 2 bin 760 öğrenciyi mezun etti. Törende bir konuşma yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, geçmişte zaman zaman prestij kaybı yaşayan Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi’nde bir mucizeyi gerçekleştiren Müdire Nuray Özkan'ı ve Müdür Yardımcılarını överek, "Okul yönetimindeki idarecilerimizin kurumlarını sahiplenişi sayesinde artık Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisemiz, her alanda kendini gösteren, güzel çalışmaların altına imza atan örnek bir okul haline geldi. Bu anlamda hepinizi kutluyorum" dedi.

‘Önümüzdeki dönem için okullar 14 Eylül 2015 Pazartesi günü açılacak’

Türkiye genelinde sona eren 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı, Beykoz'da da Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen törenin ardından sona erdi. İlk ve Orta dereceli okullar ile liseler 3 ay sürecek tatile girerken, gelecek yılın ilk zilinin 14 Eylül 2015 Pazartesi günü çalacağı öğrenildi. Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi'nin başarılı öğrencileri tarafından gerçekleştirilen halkoyunlarıyla süslenen kapanış programında açılış konuşmasını Müdire Nuray Öztürk gerçekleştirdi. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ten alıntıladığı sözle konuşmasını zenginleştiren Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi Müdiresi Nuray Özkan, şunlar söyledi:

Müdire Nuray Özkan: “İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Beykoz Belediyesi’ne ve hayırseverlerimize teşekkür ederiz”

"Mustafa Kemal Atatürk, okul ve eğitimin önemini, 'Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun, en güvenli yolu öğretir. Memleket ve milleti kurtarmaya çalışanların aynı zamanda mesleklerinde birer namuslu uzman ve birer bilgin olmaları lazımdır. Bunu sağlayan okuldur' sözleriyle anlatmıştır. 2013 yılından bu yana görev yapmakta olduğum kurumdan hepinizin takip ettiği ve bildiği üzere başta İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi ve tabi ki manevi desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyerek okulumuza bir kütüphane, bir revir, bir konferans salonu kazandıran hayırseverlerimize hepinizin huzurunda tekrar saygılarımı arz ederim.

Kalbi güzel, yüreği güzel, ahlakı güzel siz kıymetli öğrencilerim. Son iki yıl içerisinde gerek manevi değerleriniz ve ahlaki tutumlarınız, gerekse bilimsel çalışmalar ve yarışmalarda sergilemiş olduğunuz katılım ve davranışlarınız; bizim çalışmalarımıza verdiğiniz en büyük ve en anlamlı ödüldür. Sizleri çok sevdiğimizi bir kez daha bilmenizi isterim. Misyon ve vizyon çerçevesinde hedeflerimizi gerçekleştirirken bizlere daima varlığını hissettiren Beykoz Kaymakamımız Sayın Süleyman Erdoğan'a... Geçmişte verdiği desteklerden ve gelecekte de bizlerden desteğini esirgemeyeceğini düşündüğümüz Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e... Adil ve doğru modelde yöneticilik anlayışıyla bizleri motive eden ve bizleri destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kazım Bozbay'a... gönülden saygılarımızı arz ederiz.

‘Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi Müdiresi Nuray Özkan, güven ortamı oluşturmaları dolayısıyla meslektaşlarına teşekkür etti’

Ve siz sevgili meslektaşlarım... Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, her türlü fedakârlıkta bulunup, tüm bilgi ve donanımınızı yüklemeye çalıştınız. Doğru model olarak her bir gençle olumlu davranış değişikliğine sebebiyet verdiniz. Yeni bir takım arkadaşı olarak, her türlü mücadelede doğrunun yanında durmaktan ve taşın altına elinizi koymaktan çekinmediniz. Okulumuza güven duyarak bir güven ortamı inşa ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim."

Nuray Özkan'ın ardından bu kez kürsüye Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Fahri Sürer davet edildi. Kapanış törenine gelen öğrenci ile velilere, diş sağlığı hakkında bilgi veren Başhekim Fahri Sürer, her yemekten sonra mutlaka dişlerin fırçalanması gerektiğini vurguladı. Başhekim'in ardından ise Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay sahne aldı ve Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi'yle birlikte, komşu okullarının da son derece önemli bir görev üstlendiğini aktararak, şunları söyledi:

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Toplamda 14 bin öğrencimizin 2 bin 500’ü bu külliyedeki 3 okulda öğrenim görüyor”

"Sene sonu geldi ve bir yılı daha geride bırakmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu karne gününde önemli olanı, sizlerin geleceğinizi iyi bir şekilde planlamanızdır.

Sevgili gençler... İçinde bulunduğunuz eğitim külliyesi, farkında olduğunuz gibi 3 güzel ve 3 büyük okuldan oluşmakta... Bir doğa harikası ve güzel bir ortam içerisindesiniz. Ancak özel okulların kavuşabilecekleri, sahip olabilecekleri bir ortam burası... Gürültü kirliliğinden ve araçların egzoz dumanından uzakta; tam bir eğitim yeri olabilecek özel bir mekân... Yaklaşık 2 bin 500 öğrencisiyle, Beykoz genelindeki yaklaşık 14 bin öğrencimizin önemli bir bölümüne bu külliyede hizmet veriyoruz. Eğer burası olmasaydı, merkezdeki okullarımızdan büyük bir çoğunluğu ikili öğretim yapmak zorunda kalacaktı.

Sizin okulunuz olan Çok Programlı Lisesi, içerisinde hem akademik eğitim veren Anadolu Lisesi'ni hem de değişik alanlardaki meslek liselerini içinde barındıran örnek bir okuldur. Geçmişte bu okulla ilgili olarak zaman zaman imaj kaybı, zaman zaman eleştirilerle karşı karşıya kaldık. Ancak tüm bu sorunların tamamı, eğitimcilerimizin performansıyla ilgiliydi.  Öğretmenlerimizle yöneticilerimizin sinerjileriyle, öğrencilere sahip çıkışıyla alakalıydı. Ancak çok şükür, kıymetli Müdiremiz Nuray Özkan ve Müdür Yardımcılarımızın kurumlarını sahiplenişi sayesinde artık Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisemiz, her alanda kendini gösteren, güzel çalışmaların altına imza atan örnek bir okul haline geldi. Bu anlamda hepinizi kutluyorum."

‘Çavuşbaşı ÇPL Anadolu Lisesi’nde başarılı olan Okul 1.’si 2.’si ve 3.’lerine plaket verildi’

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi ve Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarılı öğrencilerine plaket verildi. Karne sevincini yaşayan öğrenciler ise 3 aylık tatile girmenin sevinciyle, beraberinde gelen aileleriyle birlikte tören alanını terk etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

burhan (6 yıl önce)

okul müdiresini kutluyorum. çok başarılı çalışmalara imza atmış... ilçe müdürü ve ekibi böyle başarılı müdürleri arkadan kalleşçe vurmakta pek ustadırlar, dinden imandan bahsedip başkalarının hakkının nasıl yenileceğini onlar iyi bilirler,nitekim bu okul müdürünü de 4 yılı dolduğunda puanlayacak ilçe müdürü ve ekibi kesin bu müdüre de kalleşlik yapacaktır... tabiii müdür onların sendikasına geçerse belki yırtma şansı olabilir...

Yorum Yaz