Egemen Bağış Beykoz’u dinledi

  • Güncelleme: 15.10.2011 00:11
  • Okunma: 17897 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış’ı ağırladığı toplantıda muhtarlar ve STK temsilcilerinden Beykoz’un sorunlarını dinledi.
Egemen Bağış Beykoz’u dinledi

Yıllardır Beykoz’un yakasına musallat olmuş sorunların yeniden konuşulduğu toplantıya, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ev sahipliği yaparken, Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış da hükümetin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Yücel Çelikbilek, Dünya krizde, Türkiye refah içinde

Toplantıya, yardımcıları; Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki, Nevin Çalışkan ve Metin Torun ile birlikte katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yapmış olduğu konuşmada, “İşte görüyorsunuz her şey AK Partili. Meclis AK Partili, Cumhurbaşkanı AK Partili, ne görüyorsanız AK Partili. Dünya kriz içinde iken Türkiye refah içinde yürüyor. Her şey iyi gidiyor. Çok iyi bir Başbakanımız var. Büyük işler yapıyor. Bizler bu iyi giden işlerin devamı için buradayız.” ifadelerini kullanarak,  Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın Beykozluların dertlerini dinleyerek, cevap vereceğini söyledi.

Adem Sefer, 2B sorununu çözmek üzereyiz

Beykoz’un önemli sorunlarını konuşmak üzere bir araya geldiklerini kaydeden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Türkiye’nin önünde acil çözüm bekleyen iki konu olduğunu, bunlardan bir tanesinin sivil anayasa, bir diğerinin ise terör illeti olduğunu söyledi.

Ülker genelinde olduğu gibi Beykoz’un da önemli sorunları olduğunu ifade eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, işsizliğin ve mülkiyet problemlerinin artık insanların belini büktüğünü belirtti.

Beykoz’un sorunlarını çözmek için görevde olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Sefer, “2B sorununu çözmek üzereyiz… Sürecin sonuna geldik, inşallah bu sorun kökünden çözülecek.” dedi.

Egemen Bağış, Bu bölgenin milletvekiliyim

Bölge milletvekili olarak Beykozluları dinlemeye geldiğini ifade eden Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, “Ben seçim zamanı bu bölgede dolaşırken bana soruyordunuz, seçimlerden sonrada gelecek misiniz?  İşte seçimler bitti, seçildim ve işte ziyaretinize geldim.” ifadeleriyle başladığı konuşmasında,  “Sizlere çare olalım diye çok çalışıyoruz. Avrupa’da çok ziyaretler yaptık çok yeri gezdik. Ülkemize büyük övgüler aldık. Dışarıdan ülkemizi çok iyi gördüklerini tespit ettik. Bizim ülkemizin kalkınma hızı çok yüksek. % 8 büyüme hızına sahibiz.” dedi. Bakan Bağış, Beykozluların sorunlarını, AK Parti’nin Kızılcahamam toplantısında dile getireceğini belirtti.

Cavit Gül, 6700 ev orman içinde gözüküyor

Muhtarlar Dernek Başkanı Cavit Gül, konuşmasında, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in sorunları çok iyi bildiğini söyleyerek, sorunların çözümü için çalıştığına inandıklarını belirtti.

2B çalışmalarına ilişkinde bilgi isteyen Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ali Bahadır Köyü Muhtarı Cavit Gül, “Beykoz’da 6700 ev orman içinde görünüyor. Bunlara kolaylık sağlansın. Beykoz öngörünüm çivi çakamıyoruz. Biz muhtarlar olarak hizmet vermeye çalışıyoruz. 44 muhtar emek veriyor ama sınırlı verebiliyoruz. Muhtarlar gönüllü çalışıyor. Yanlarında çalışan sekreteri sigortalı yapamadı diye mahkemeye veriyorlar. Bu ne olacak? Biz bunlara bir çare arıyoruz. Sayın Bakanım bizlere yardımcı olun. Dertlerimize çare olun. İyi niyetliliğinizden zerre kadar şüphemiz yok.”şeklinde konuştu.

Erkan Atagün, 2B Yasası'nın çözüleceğine inanıyorum

Tokatköy Muhtarı Erkan Atagün de yapmış olduğu konuşmada, "Ben Beykozluları Amerikalı Kızılderililere benzetiyorum. Onları dağ başında katlettiler, bizi de masa başında" ifadelerine yer vererek,  “Ben bu hükümetin 2B Yasası’nı çözeceğine inanıyorum. Çünkü bu alanlar sit alanı içerisinde gözüküyor. Sayın Bakanım bizim bu düşüncelerimizi Başbakana iletin tam iletin. Mağduriyetimizi bilsin. Bizler Beykoz’da çok mağduruz” şeklinde konuştu.

Adnan Çeliker, muhalefetten çok çektik…

Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker; kendisinden önce konuşan muhtarların ifadelerinin doğru olduğunu kaydederek, “Bizler ne çektiysek hep muhalefetlerden çektik. Bizden oy istiyorlar veriyoruz. Bu seferde tek başımıza iktidara gelemedik diyorlar. Sizler şimdi iktidarsınız, ne olur bu sorunları artık çözün. Tepeden tırnağa artık iktidarız. Beykoz artık rahat etsin, huzur bulsun.” dedi.

Nevzat Oral, Beykoz’da çok sıkıntılar yaşanacak

Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Nevzat Oral, "Vatandaşların yaşadığı problemleri çözmek üzere çıkartılan kanunların uygulanma sürecinde ise bürokratlar, hemen yönetmelik ve genelgeleri hazırlayarak kendilerini koruma ve yetkilerini devretmeme iç güdüsü ile kanunların ruhundan çok metin tarafına bağlı kalarak çözümden uzak problem üreten bir uygulama anlayışı içinde sürekli rutin denetim baskısı mazereti ile hareket ediyorlar"cümlelerine yer vererek, “TBMM açıldı. Artık konular gündeme getirilsin” dedi.

Oral şöyle devam etti: "bölgemizi ilgilendiren 2960 sayılı Boğaziçi kanununun 12 Eylül dönemi şartlarında çıkan kanun olduğunu nasıl 12 Eylül döneminde hazırlanan Anayasayı değiştirmek istiyorsak vatandaşlarımızın yoğun sıkıntı yaşadığı Boğaziçi Kanununu da değiştirerek boğaz içini yasaklayarak koruma yerine kullanarak koruma anlayışını getirmeye çalışmalıyız”

Yüksel Kılıç, Sizden müjdeli haber bekliyorduk

Bakan Bağış’tan, 2B halledildi diye müjdeli haber beklediklerini fakat bu haberi bir türlü alamadıklarını söyleyen Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, “Bugün ülkemizde problemler var. Terör ve ecri-i misil var. Ama hükümetimiz bunların hepsinin üstesinden gelir ve ben buna eminim. Hükümetimiz iyi çalışıyor. Bizlerde sizlere yardım etmeye hazırız. Bizleri yanınıza alın sizlere destek verelim” dedi.

Servet Şahin, Beykoz’u SIT ilan edenler şimdi yok…

Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Servet Şahin, Beykoz’u sit alanı ilan edenlerin şimdi olmadıklarını kaydederek, 2002’den beri Türkiye’de çok güzel şeyler olduğunu ve Türk milletinin Başbakan’a inanarak oy verdiğini belirtti.

“Ben Beykoz’daki sorunların çözüleceğini biliyorum. Ancak bir durum var söylemeden geçemeyeceğim. Yok, efendim, Başbakan arkasına polisi almış orduya karşı çıkıyormuş.” ifadelerini kullanarak bu durumun düzeltilmesini istedi.

Çelikbilek, çalışmalarımız devam ediyor

Davetlilerin konuşmalarından sonra bir değerlendirme yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Bizim bölgelerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yani durmak yok yola devam felsefemiz sürüyor. İnşallah bu işler düzelecek. Ankara’ya daha çok gitmemiz gerekse bile, Boğaziçi Öngörünüm işi çok zor. Nasıl halleder, ne yaparız bunu bilmiyorum ama çalışmaya devam ediyorum. Bu sit alan mevzusu kalkarsa daha rahat çalışırız. Önümüzdeki günlerde muhtarlarla bir toplantımız var. Daha detaylı görüşme imkânı bulacağız.” şeklinde konuşarak, “bizler yerel yönetim çizgisinde çalışıyoruz. Herkesin kafasına göre çalışma olmaz ve olamaz. Ama mücadelede de asla yılmayız. Çalışma şevkimizi de kaybetmeyiz. Bu böyle bilinsin” dedi.

Programda son değerlendirmeyi yapan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Beykoz’a çözüm üremeye değil, sorunları dinlemeye geldiğini hatırlatarak, “buraya çözüm üretmeye gelmedim. Sizleri dinlemeye geldim. Sizlerin dertlerini dinleyip ona göre çözümler bulacağız. Fikirlerinizi aldım bu fikirlerinizi Kızılcahamam da partimin gerekli kurulları ile paylaşacağım.” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz