Egemen Bağış Beykoz’da FETÖ analizi yaptı

  • Güncelleme: 28.07.2016 01:06
  • Okunma: 9293 kez
  • Yorum: 0
Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ'nun darbe girişimi sonrasında Beykoz Belediye Meydanında devam eden demokrasi nöbetlerine her akşam farklı bir isim konuk oluyor.
Egemen Bağış Beykoz’da FETÖ analizi yaptı

FETÖ'nün, 17/25 Aralık mağdurlarından olan Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış'ın misafir olduğu demokrasi nöbetinin 13. akşamında okunan dualara yenileri eklendi ve teröre lanet okundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri'nde 1. Bölge Milletvekili Adayı Adem Sefer'in de katıldığı demokrasi nöbeti sabah saatlerine kadar devam ediyor.

"Üzerinize sürülen tanklar sizindi ama askerler haindi"

17/25 Aralık sürecindeki kumpas mağdurlarından olduğunu kaydeden Egemen Bağış, siyaset defterini kapattığını fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Türkiye'nin bir neferi olarak yoluna devam ettiğini belirterek şöyle konuştu:

"Ben bu akşam Beykoz'a bir görevle geldim. Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve demokrasi Gazisi Sayın Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın selamlarını getirdim. Onlar adına sizlere teşekkür etmeye geldim. Bu milletin demokrasisine de siz sahip çıktınız, bayrağına da siz sahip çıktınız, istikrarına da siz sahip çıktınız, bu ülkenin namusuna siz sahip çıktınız.

Değerli kardeşlerim 15 Temmuz akşamı Türkiye'de bugüne kadar yaşamadığımız hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Ne acıdır ki meclisimizi bombalayan savaş uçakları erlerin uçağı değildi. Sizin vergilerinizle satın alınmış Türkiye Cumhuriyeti'nin savaş uçaklarıydı. Ama içindekiler soysuz aşşağılık şerefsiz adi mahlûkatlardı. Milletin üzerine sürülen tankların sizlerin tanklarıydı ama kullananlar haindi asker üniforması giymiş vatan hainleriydi."

"Kul hakkı yiyerek başkasının yerine kendi elemanlarını soktular"

FETÖ/PDY'nin ülke üzerindeki birçok oyununa değinen Devlet eski Bakanı Egemen Bağış, fakir ailelerin akıllı çocuklarını himmet adı altında milletten toplandıkları paralarla okutarak adeta devşirdiklerinden, KPSS sorularının çalınmasına kadar birçok konudan söz etti.

"Bunların ne kadar aşağılık olduğunu bizler zaten biliyorduk. Bunlar yıllarca bu milletten zorla para topladılar. O paralarla fakir ailelerin akıllı çocuklarını alıp adeta devşirip akıllandırıp kendi eğitim sistemleri içerisinde yetiştirip devletin farklı yerlerin yerleştirdiler. Bunlar KPSS sorularını çaldılar kul hakkı yiyip başkasının yerine kendi elemanlarını soktular. Devletin içerisinde hakikaten çalışan insanlar hakkında karalama kampanyaları yaptılar. Bununla yetinmediler ömrünü terörle mücadeleye harcamış komutanlarımıza terörist dediler darbeci dediler onları aldılar."Dershanelerin kapatılmasına karar verilmesinin ardından 17 ve 25 Aralık kumpaslarının arka arkaya gelmesine dikkat çeken Bağış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çalışma arkadaşlarına iftira atıldığını söyledi.

"Dershanelerle ilgili süreci başlattık, 17 Aralık kumpasını kurdular"

"Bir iş adamı bunların ne mal olduğunu anlayınca kendi savcılarına suç duyurusunda bulundurup kendi hâkimleriyle hapse attırdılar. 17 Aralık'ta Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakan’ımızdı... 17 Aralık'tan 2-3 hafta önce dedi ki; 'Ben bu ülkede zengin fakir ayrımı istemiyorum bu dershanelere parası olan gönderiyor olmayan gönderemiyor.' Biz o dershaneleri kapatmak için düğmeye bastık. Hemen 17 Aralık kumpasını kurdular. Tamamen bir komplo ile organize düzenlenmiş operasyonla bunu yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun en yakın çalışma arkadaşlarına iftiralar attılar. 25 Aralık'ta bu ülkenin en büyük projelerini gerçekleştiren müteahhitlerine mimarlarına başka kumpaslar kurmaya kalktılar.""Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak verdiniz ve meydanlara çıktınız!"

Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur sözüne atıfta bulunan eski Milletvekili Egemen Bağış, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi olduğu anda diğer ülkelerin Bakanlarını ve Başbakanlarını aradığının altını çizdi.

"15 Temmuz gecesi bunun bir darbe girişimi olduğunu anladığım zaman hemen tanıdığım dış ülkelerdeki Bakanları ve Başbakanları arayarak, demokrasiden yana açıklamalar yapmalarını demeçler vermelerini rica ettim. Şundan onay almamız lazım bundan onay almamız lazım derken sizler Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak verdiniz ve meydanlara çıktınız. Burada da anladık ki biziz en büyük dostumuz yine biziz!"

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz