Asım ÖZDEMİR
  • 18/05/2019 Son günceleme: 18/05/2019 16:08
  • 9.587

Boğazın Mor Menekşeleri Çubukluspor’un U-17 Futbol takımı, bir zoru başararak Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve böylece Beykoz da ve kulüp tarihinin bugüne kadar ki en büyük başarısına imza atmış oldu.

Çubuklu Spor Kulübü’nün; kurulmuş olduğu 1976 yılından günümüze kadar özellikle de alt yapılardaki başarıları oldukça fazladır.

Çubuklu’nun tarihi geçmişinde bizden önceki neslin olduğu gibi bizlerin ve bizlerden sonraki neslinde unutulmaz baş mimarı olan merhum Seyfi Bilgiçer’in  (Baba Seyfi) yeri doldurulamaz. Onunla başlayan alt yapılardaki başarılar, Mehmet Pulant, Rahmetli Arif Ulanmış, Cüneyt Pulant, Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar, Lokman Balcı ve Muzaffer Kolcu ile devam etmiştir.

Çubukluspor, daha önce de katıldığı her yaş gurubunda Bölgesel ve Türkiye Şampiyonaları’nda başarılı sonuçlar almıştır.

İşte yıllardır özenle yapılan ciddi çalışmaların sonucunda alınan başarılı sonuçları bu kez zirveye taşımayı hedefleyen U-17 genç takımımız bir ilke imza atmayı başardı.

Türkiye genelinde 76 ilden şampiyon 133 takımın katılımı ile 4 Nisan 2018 tarihinde başlayan birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonucunda 4 takım final gurubuna katılma hakkını kazandı. İşte bu başarılı 4 takımdan birisi de İstanbul Çubukluspor oldu.

1-Adanaspor A.Ş, 2- Başkent Edaşspor (Ankara), 3- Fethiye İdmanyurduspor (Bursa) ve 4- Çubukluspor (İstanbul).

Bu dört takımın katıldığı U17 Türkiye Şampiyonası Final Gurubu müsabakaları, Afyonkarahisar’da 9 Mayıs’ta yapılan kura çekiminden sonra oluşan eşleşmelere göre, 10 Mayısta yarı final ve 11 Mayıs 2019 tarihlerinde ise üçüncülük ve final maçlarıyla tamamlandı.

Çubukluspor ilk maçta Adanaspor A.Ş. takımını 3-1 mağlup ederek finale kalmayı başardı. Afyonkarahisar Zafer Stadı'nda oynanan final müsabakasında rakibi olan Başkent Edaş Spor’a 2- 0 üstünlük sağlayan Çubukluspor Türkiye Birincisi olurken, Başkent EDAŞ Spor ise Türkiye ikincisi oldu.

Üçüncülük müsabakasında Bursa Fethiye İdmanyurdu'nu 2 - 0 yenen Adanaspor A.Ş Türkiye üçüncüsü oldu.

Çubuklu sporun U-17 futbol takım futbolcuları bu çok büyük ve anlamlı başarıya imza atarak ölümsüzleştiler ve bu başarıda çok büyük destekleri olan sporcu velilerini de tebrik ederim.

Çubuklusporun U-17 Takım antrenörü Lokman Balcı, Çubukluspor A Takımı’na 14 yaşında tesadüfle girdi ve futbolu bırakana kadar hiç yedek olmadı. Futbolu bırakınca onu Bolu da antrenörlük kursuna ben gönderdim ve çok başarılı bir antrenör oldu. Lokman Hocanın spor hayatını yazmak için bu yazım yeterli olmaz inşallah önümüzdeki günlerde kendisi ile röportaj yapıp buradan sizlerle paylaşacağım.

İşte bu büyük başarının mimarları olan başta Kulüp Başkanı Coşkun Tosun olmak üzere, Yönetim Kurulu üyeleri Fikret Konca’yı, Mahmut Akyol’u, Şenel Ustabaşı’yı, Yusuf Kabaoğlu’nu, Işın Çoşkun’u, U-17 Takım antrenörü Lokman Balcı’yı, Alt yapı sorumlusu Levent Gürsoy’u, Genel Koordinatör Mehmet Şahin’i ve Yardımcısı Bayram Önal’ı, Antrenörlerden Ramazan Sökmez’i, İbrahim Özdemir’i , Eyüp Aktaş’ı , kulüp çalışanları Kemal Gölçiçek’in ve özelliklede U-17 Futbol takımımız futbolcularının Türkiye’nin ve İstanbul’un gururu olmalarından dolayı en içten dileklerimizle kutlar ve başarılarının da artarak devamını dilerim.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (2 Yorum)

Muharrem uzun (5 yıl önce)

Çubuklu Spor kulübünü idarecisinden futbolcusuna teknik ekibine kadar tüm ekibi başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

Timur Koç (5 yıl önce)

Değerli yazar kıymetli abim başkanım hiç üşenmeden bu denli satır satır yazıyı yazan bur insanın yazı hiç üşenmeden satır satır okunur...bilir başarı hikayesi ancak böyle özetlenip dile getirilirdi yüreğinize saglık başarılarınızın daim olması dileklerimle...

Yorum Yaz