Kültür

Edirne'ye kültür gezileri başladı

Edirne'ye kültür gezileri başladı
19.06.2015 09:43
| | |
5138

Ramazan Ayı boyunca 3 bin 500 Beykozlu Edirne’de yapılacak ziyaretlerde Ramazan iklimini yaşama fırsatı bulacak...

Beykoz Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı’na özel olarak düzenlediği Edirne Gezisi’ne katılan ilçe sakinleri 3 otobüslük ilk kafileyle şehre uğurlandı.

Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik eden ve bu özelliğiyle yurtiçi ve yurt dışından ziyaretçilerin ilgi odağı olan Edirne’ye düzenlenen gezilerde ecdat yadigârı, eşsiz mimariye sahip camiler ziyaret ediliyor. İlçe sakinleri bu ziyaretlerde kültürü, tarihi ve maneviyatı bir arada buluyor.  

Ramazan Ayı’nın manevi atmosferini Edirne’de yaşamak isteyen ilçe sakinlerinin iştirak ettiği 110 kişilik ilk kafile Belediye Meydanı’ndan şehre uğurlandı.  

Kafileyi uğurlayan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, hem manevi hem de kültürel boyutu olan geziye iştirak eden ilçe sakinlerine katılımlarında dolayı teşekkür ederek hayırlı Ramazanlar ve iyi yolculuklar diledi.

Rehberler eşliğinde günü birlik yapılan ziyarette ilçe sakinleri başta Selimiye Camii olmak üzere Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Balkan Savaşı Müzesi (Şükrü Paşa Anıtı), Er Meydanı ve Selimiye Vakıf Eserleri Müzesi’ni görme fırsatı elde edecek.   

Ramazan’ın ve Edirne şehrinin manevi güzelliklerinin birlikte yaşandığı ziyaret sonrasında  ilçeye dönüşte Belediye avlusunda kurulan sofrada hep birlikte oruç açılıp dualar edilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Belediyesi, Ramazan Ayı, Edirne, Kültür Gezisi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"