Yaşam

Eczacı Gürcü Ulaşan Beykoz’da toprağa verildi

Eczacı Gürcü Ulaşan Beykoz’da toprağa verildi
26.06.2016 17:38
| | |
5635

Türkiye’nin gündemine oturan eczacı katliamında Enver Türkmen tarafından vurularak öldürülen 4 kişiden biri olan eczacı Gürcü Ulaşan Beykoz’da toprağa verildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Fizik Tedavi Bölümü Eczanesi'nde 3 arkadaşı ile birlikte öldürülen eczacı Gürsu Ulaşan'ın cenazesi gözyaşları arasında Beykoz'da toprağa verildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Fizik Tedavi Bölümü Eczanesi'nde 3 arkadaşı ile birlikte öldürülen eczacı Gürsu Ulaşan'ın cenazesi gözyaşları arasında Beykoz'da toprağa verildi. Cenaze namazı sırasında annesinin tabutuna sarılarak ağlayan Elif, herkesi duygulandırdı.

Geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen olayda, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Fizik Tedavi Bölümü Eczanesi'nde teknisyen olarak görev yapan Enver Türkmen, tartıştığı Gürsu Ulaşan, İlknur Yüce, Özler Kiriş ve Hikmet Türk'ü silahla vurarak öldürdü. Silahıyla birlikte yakalanan Enver Türkmen gözaltına alındı.

Olayda yaşamını yitiren 2 çocuk annesi, Gürsu Ulaşan'ın cenazesi öğle saatlerinde Beykoz Gümüşsuyu Vakfı Merkez Camii'ne getirildi. Kızı Elif annesinin tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Ulaşan'ın kardeşi Güven Ulaşan ise cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Gürsu Ulaşan'ın Polonya'da okuyan oğlu Okan'ın ise cenazeye gelemediği belirtildi. Ankara Eczacılar Odası ve İstanbul Eczacılar Odası'nda görevli çok sayıda eczacı da cenazeye katıldı. Yakalarına siyah kurdele takan eczacılar ailenin acısını paylaşmaya çalıştı. Gürsu Ulaşan'ın cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Anadolu Kavağı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

BU BASİT BİR CİNAYET DEĞİL

Gürsu Ulaşan'ın kardeşi Güven Ulaşan yaptığı açıklamada, olayın basit bir cinayet gibi gösterilmeye çalışıldığını söyledi. Eczacı şebekesini gündeme getiren Ulaşan"Hiç beklemediğimiz bir olay. Hiç ummadığımız bir şey. Pek konuşamıyorum. Tabi ki normal bir hadise değil. Bu olay eczacılarla ilgili bir şebekenin ortak işi. Ablam bunlara karşı çıktığı için öldü. Ablam bana tehditten bahsetmişti. Şahsın çekmecesinde silah bulundurduğundan da bahsetti. Oradaki bazı eczacıların göz yumduğundan da bahsetti. Gerçeklerin ortaya çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Eczacı, Katliam, Gürcü Ulaşan, Gümüşsuyu, Cenaze

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"