Kültür

Ebru Günü etkinliği Beykoz'da kutlandı

Ebru Günü etkinliği Beykoz'da kutlandı
09.09.2018 12:07
| | |
4809

Foto galeri

Beykoz Ebru Günü, Anadoluhisarı Kale İçi'nde düzenlenen sergiyle kutlandı.

Beykoz Belediyesi'nin himayelerinde Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği'nin düzenlediği Beykoz Ebru Günü etkinliği, Kale İçi'nde kutlandı.

Etkinlikte ebru sanatı hocası Nezahat Koptagit ile öğrencileri, Fatih Sultan Mehmet, Yıldırım Beyazıt ve Atatürk portesini içeren ve kalenin siluetini gösteren bir ebru yaptı.

Hisarın bahçesinde gerçekleşen Beykoz Ebru Gününe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Emin Yavuz hat sanatçıları ile sanatseverler katıldı.

Anadoluhisarı'nın İstanbul'un en eski yerleşim merkezi olduğunu söyleyen Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, "Anadoluhisarı'nda görsel, tarihsel güzelliklerin yanında sanatı da katmak istedik. Ebru sanatı UNESCO tarafından tescil edilmiş uluslararası boyutta en eski kültürünü ifade eden sanat olarak göze çarpıyor. Bu sanatın icrası için ilçemizin en ünlü sanatçılarından Nezahat Koptagit hocamızı kadromuza dahil ettik. Nezahat Koptagit hocamız dedi ki, böyle güzel bir mekanda en güzel tarihi eserimiz Anadoluhisarı kalemizin içine Fatih Sultan Mehmet, Yıldırım Beyazıt ve Atatürk portesini içeren ve kalenin siluetini gösteren bir sunum yapalım dedi. Bu sunumla birlikte sizlerin karşısına çıkarak, Beykoz Ebru Gününü kutlamış olduk" şeklinde konuştu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ise belediye olarak kültüre ve sanata her zaman destek verdiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Ebru Günü, Etkinlik, Beykoz Belediyesi, Manolya Demirören Tekin, Mustafa Babuz, Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"