Sponsorlu Haber

E Fatura nasıl kullanılır?

E Fatura nasıl kullanılır?
29.06.2017 20:16
| | |
1727

Diğer adıyla elektronik fatura son yılların en çok tercih edilen fatura ödeme sistemlerinden biridir.

E fatura nedir? Nasıl kullanılır gibi soruların cevabını arıyorsanız makalemizden yararlanabilirsiniz. Diğer adıyla elektronik fatura son yılların en çok tercih edilen fatura ödeme sistemlerinden biridir. Dileyen herkes bu teknolojik sistemden yararlanabilir. Bilişim çağında hala e fatura ile tanışmamış olanlar olabilir. Ancak daha çok iş üretmek, daha çok zaman kazanmak ve tasarruf yapabilmek için e fatura sistemi yeterince tanınmalıdır. Bu konuda henüz kullanıma geçmeyenler için ön yargılar bulunuyor. Verdiğimiz bilgilerle e fatura sisteminin size ne gibi avantajlar getireceğini öğrenebilirsiniz.

E fatura Kullanım Bilgileri

Öncelikle e fatura kullanmak isterseniz sisteme kayıt yaptırmanız gerekiyor. Sisteme geçiş yapmadan kullanamıyorsunuz. Kayıt yaptırdıktan sonra mali işlemleriniz ile de entegre etmeniz mümkün oluyor.

Neden E Fatura Sistemi?

Günümüzde elektronik fatura sisteminin kullanıcıları giderek artıyor. Her geçen gün yeni üyelerle sistem ağı genişliuyor. Fakat bir taraftan da kâğıt fatura işlemlerine alışmış ve bu alışkanlıktan vazgeçemeyen iş yeri sahipleri de var. Özellikle faturaları kâğıt şeklinde almak ve vermek istiyorlar. Somut olarak ellerinde biriktirdikleri fatura örnekleriyle kendilerini daha rahat hissediyorlar. Ancak e fatura sisteminin özellikleri bütün bu çabaları boşa çıkarıyor.

Tasarruf: Online fatura sistemine kayıt olduysanız artık kağıt masrafınız büyük oranda düşüyor. Bununla birlikte kalem, mürekkep gibi fatura için gerekli bütün her şeyden tasarruf ediyorsunuz.

İş gücünden tasarruf ediyorsunuz. Faturaları ödemek için görevlendirdiğiniz elemanınız işinizin başında üretime devam edebiliyor. Ya da bu işlemleri siz yapıyorsanız o vakitleri başka işlere ayırabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki personelden tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Zamandan tasarruf ediyorsunuz. Hem o işi yapacak elemanınızın işin başında daha fazla zaman geçirdiğini görüyorsunuz. Hem de faturalarınız hazırlanırken ayırdığınız zamanı tasarruf ediyorsunuz. İş yerinizden, hiçbir çaba sarf etmeden kolayca bilgisayar ekranınızı kullanarak ve internet yardımıyla bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolaylık: elektronik faturanın zaman ve elemandan tasarruf sağlaması yanında işlemlerin kolay yapılmasını sağladığını da belirtmek gerekiyor. Sadece tuşları kullanarak kolayca anında fatura kesebiliyorsunuz. Ayrıca müşteri sizden çok uzakta olsa bile anında işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu bilgilere dayanarak elektronik faturanın kullanışlı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. ‘DigitalPlanet’inbulut uygulaması ile istenen e-Faturaya; her yerden kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Elektronik, Fatura, Kullanım, E fatura, Kolaylık

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"