Kader GÜR
  • 01/01/1970 Son günceleme: 22/06/2014 00:11
  • 13.954

​Beykoz'un nüfusu 250 bin kişi... Sen eğer 250 bin kişinin ikamet ettiği ve aldığın oy oranına bakarsak da neredeyse seçmenin 3'te 1’inden de oy aldığın bir kitle içerisinden toplaya toplaya 171 kişi topluyorsan, durup düşüneceksin!

Birleşmek için yola çıkıldığında günlerce, saatlerce konuştuğun halde 1 kişi üzerinde bir türlü uzlaşamıyorsan, durup düşüneceksin!

Hepi topu 500 kişilik bir yerde 450 kişi de Başkanlığa Aday oluyorsa, durup düşüneceksin!

Bir partinin emekçileri, lojistik destek sağlayıcıları, gece gündüz ve yağmur-çamur bilmeden uğraşıp didinenleri "Adalet" diye bağırıyorsa, durup düşüneceksin!

Kötüye kötü, iyiye de 'iyi' diyen insanlar bir yerde dışlanıyorsa, yiyici ve yalaka takımı avuç ovuşturuyorsa, durup düşüneceksin!

Yüz yüze gelindiğinde canım-cicim olunup da ayrı kalındığında ana avrat sövülüyorsa, ikiyüzlü insanlar pişmiş kelle gibi sırıtıyorsa, durup düşüneceksin!

Kaz gelen yerden tavuk, tavuk gelen yerden yumurta esirgenmiyorsa ve iki kırık yumurta için bile açgözlüler dört takla atıyorsa, durup düşüneceksin!

Yalnızca laf üretiliyor ve onun dışında her şey tüketiliyorsa, sadece 'muhalefet olmak için muhalefet' ediliyorsa, durup düşüneceksin!

O kadar saygın doçentin, profesörün, doktorun içerisinden senin Genel Merkezin çıkara çıkara bir ortaokul mezununu aday çıkarıyorsa ve üstelik listeleri hazırlayan bu ‘yeni Beykozlu’nitelikli onlarca ismi dışarıda bırakıyorsa, durup düşüneceksin!

Rüzgâr nereden eserse yelkeni ona göre açan insanlara hâlâ “Ağam, Paşam, Başkanım”demeyi miden kaldırıyorsa ya da böyle kişilerin arasındayken için rahatsa, durup düşüneceksin!

Tarlaya soğan ekiyor da hasat zamanı sarımsak topluyorsan, partiye verdiğin emek ve sevgi sana acı ve öfke olarak geri dönüyorsa; her yapanın yaptığı yanına kâr kalıyorsa, durup düşüneceksin!

“Sosyal demokratım” derken dedikodu yapan, siyaseten bel altı vuran adamlar varsa ve buna kimse ses çıkarmıyorsa; çifte standart artık bayrağın olmuşsa ve bunu yapanlara göz yumulmuşsa, durup düşüneceksin!

Hep söylerim: "İstikrar, en önemli meziyettir" diye. Eğer bir yerde sulh yerine kavga, anlayış yerine küfür, bilgi yerine kaba kuvvet istikrarlı olmaya başlamışsa, durup düşüneceksin!

Ne diyor CHP Beykoz İlçe Başkanı Seyit Usta"Ben de dâhil hepimiz oturup düşünmeliyiz!"

Düşüneceksiniz!

Bir daha düşmemek için düşüneceksiniz!

Düşündüğünüzde Kader Gür'ün geçmişte size ve partinize yönelik yapmış olduğu uyarıların ne kadar doğru olduğunu da fark edeceksiniz!

Ne diyeyim ki, Allah sizleri ıslah etsin…

Yazarın Yazıları