Sinan KAVRAKOĞLU
  • 09/03/2014 Son günceleme: 03/09/2014 00:11
  • 6.766

Paşabahçe İlköğretim Okulu’nun önünde Kanal D muhabiri ve kameramanını gördüğümde öfkem tepemden fırlamıştı.

Dayanamayıp, “her türlü fitneniz bitti şimdi de imam hatip sınıflarına mı el attınız ahlaksızlar!” dedim ama ne yapsanız bu alçakların taş gibi vicdanlarına tesir edemiyorsunuz.

Beykoz Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbey ile yaptığımız röportaja mal bulmuş mağribi gibi atlayan Paralel İhanet Çetesi’nin gazetesi Taraf, hiç bir inceleme ve araştırmaya dayanmayan, sadece -muhtemelen Paşabahçe İlköğretim Okulu’ndan- kendisine servis edilen iç yazışmayı haberine ekleyerek aklı sıra laiklik üzerinden CHP’yi kışkırtmaya çalıştı.

Haberinin spotunda yer alan cümleler asıl amacı deşifre etmesi açısından can alıcı; “Bilal Erdoğan’ın sözünü ettiği imam-hatiplerin artırılması projesi gerçek oluyor. İstanbul Beykoz’da “yoğun talep var” denerek, 30 ortaokulun 11’inde imam-hatip sınıfı açıldı.”

Zaten bütün amaçları, bir yerlerde küçük bir kıvılcım çakıp ülkeyi cehenneme çevirmek değil mi?

Meşru yollarla hükümet olma şansı en az 15 yıl ortadan kalkan CHP ve MHP’nin de bütün stratejileri bu cehennemin üzerine kendi cennetlerini kurmak değil mi?

Hamdolsun ki millet artık bunların ciğerlerini biliyor da bu tuzaklara düşmüyor!

Taraf haberin(!) devamında velileri kışkırtmaya çalışarak protesto çağrısı yapıyor; “Okulların kendi öğrencilerine bile yetmediğini ifade eden veliler, bu uygulamanın sınıfları daha kalabalık hale getireceğini ifade etti. Velilere göre okullarda sınıf açılması, imam hatip eğitiminin yaygınlaşmasını sağlamak için kullanılan yeni bir strateji. Veliler, okullarına imam hatip sınıfları açılması kararını iptal ettirmek için eylem yapmaya hazırlanıyor.”

Taraf’ın bu haberini Sözcü, Cumhuriyet ve Aydınlık Gazeteleri de sütunlarına taşırken Doğan Grubu da kameralarını göndererek İslam’a bakış açılarını bir kez daha sergilemiş oldu. Bunların İslam’a bakış açılarını biliyoruz da  “Cemaat” neden okullara İmam Hatip sınıfı açılmasından rahatsız!

Ve bazıları bu örgüte neden halen Cemaat (!) diyor?

Hangi şartlar onlarca yıl düşman gibi görünen bu aykırı kutupları bir araya getirdiyse sanırım uzun bir zaman bu birliktelikleri devam edecek?

Ne diyelim; Kutlu Nebi’nin (SAV) buyurduğu gibi; “kişi sevdikleriyle beraber haşrolur.”

                             *  *  *

Bizim Beykoz çok bereketli bir yer vesselam.

Kerameti kendinde meçhul niceleri, nice payelerle yıllarca nemalandı gitti. Bazıları Belediye Başkan Adayı bile oldu! Ve bazıları halen ahlaksızca iftiralarına devam ediyor. Ve yine bazıları davet edildiği son yerel basın toplantısından elde ettikleri ses kayıtlarını bu ahlaksızlara servis edebiliyor! Ve bunlar adam diye ortalıkta gezinmeye devam ediyor!

 Bu müptezellerin listesini yapsam; uzar da uzar.

Sporda, dernekçilikte, vakıfta, siyaset ve gazetecilikte kerameti kendinde meçhul niceleri var Beykoz’da. Hep küçük hesapları uğruna önemli görevlere soyunan; zamanı da, emeği de, görevi de çarçur eden nice simsarlar!

Ve bu simsarlar maaalesef şu veya bu şekilde toplumda, yönetimde, siyasette, dernekçilik ve spor camiasında kendilerine alan oluşturdular, yer buldular ve etkili oldular. Bu dönemlere bakın Beykoz hep geri gitmiştir.

Son yerel basın toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in uyguladığı akreditasyonu bu açıdan önemli ve doğru buluyorum. Halen daha hakaret ve iftiralarına ahlaksızca devam eden sözde tarafsız yayınların ve onların truva atlarının nefret söylemleri artık sadece kendilerine kaybettirecektir!

Vesselam...

Yazarın Yazıları