Duş başlığı nedir?

  • 0
  • 5171
Duş başlığı nedir?
Duş başlığı nedir?

Isıtıcı sistemde çevrilen su, başlık hortumuna oradan da başlığa ulaşır. Duş başlığı tesisattan gelen suyu kullanıcı ile buluşturan sonuncu ekipmandır.

Delikli yapısı, tazyik ayarlama ve kireç koruma sistemleri ile çeşitli modelleri olan bir ürün grubudur. Duş başlığı modelleri homojen veya bölgesel odaklı su iletimi gerçekleştirebilir. Değişimden hoşlanmayanların tercih edebileceği tazyik ya da dağıtım deseni değiştirme özelliği olmayan modeller üretilmektedir. Bunu yanında ayarlanabilir debi fazlı, masaj özellikli ve suyun içindeki kireç ya da iyon gibi maddeleri arıtan filtreli duş başlığı gibi özelleştirilmiş ürün modelleri de mevcuttur. Duşu kişisel bakımdan öte bir terapi yöntemi olarak görenlerdenseniz, geniş yelpazeli model skalasından özelleştirilmiş bir ürün tercih edebilirsiniz.

Duş başlığı özellikleri ve ürün temizlik önerileri

Duş başlığı, banyo yapmak için gereken azami seviyede ıslanmayı sağlayan bir ekipmandır. Delikli yapısı sayesinde tesisattan gelen suyu damlalar halinde dağıtır. Masaj, düşük orta ve yüksek seviyede basınçlar için mod, debi ve püskürtme ayarı yapılabilen bir üründür. Ca ve Mg iyonları, sert su kullanımı gibi nedenlerden duş başlığı delikleri tıkanabilir. Başlıktan aktarılan suyun homojen dağılımını önleyerek düzensiz basınç ve akış düzenine sebebiyet verebilir. Böylesi durumlarda başlık temizliği için çeşitli temizlik ürünleri veya fırçalar kullanılabilir. Bazı başlık modellerinde kendiliğinden arıtma fonksiyonu mevcuttur. Kimyasal temizlik ürünleri kullanmayı tercih etmiyorsanız, ürününüzde biriken kireç ve iyonları onu sirkeye batırarak temizleyebilirsiniz. Duş başlığı hortumu genel olarak kireç ve iyon birikimine başlık kadar elverişli değildir fakat yine de suyun tazyiğinde bir sorun yaşamamak adına temizliğine dikkat edebileceğiniz bir ekipmandır.

Duş Başlığı Çeşitleri Nelerdir?

Duş başlık çeşitleri temelde beş tip olarak gruplandırılabilir:

Birinci tip, geleneksel ve yaygın model; herhangi bir yardımcı donanım içermeyen tesisatlara kolayca monte edilebilen sabit duş başlığıdır.

İkinci tip, elastik bir hortumla birlikte montajlanabilen ve kullanılabilen duş ahizeleridir.

Üçüncü tip, banyo tavanına montajlanarak daha geniş bir alana su damlaları dağıtan yapısı ile adeta yağmur etkisi veren tepe duş başlığı aynı zamanda debi ayarlıdır.

Dördüncü tip, basıncı seviyesi ayarlanarak masaj etkisi yapan baskın titreşim özelliği ile ayarlanabilen duş başlıklarıdır. Günlük yorgunluğun ardından kendinizi duşta bir masaj keyfi ile ödüllendirmek için bu ürün modellerini tercih edebilirsiniz.

Beşinci ve son tip, klasik duş başlığı modellerinden farklı olarak banyo duvarlarına yatay monte edilen delikli plak püskürtücülerden meydana gelen duş panelleridir. İstenilen yükseklikte montajlanarak kişisel ihtiyaçlara göre özelleştirilebilen bir ürün modelidir. Paneller diğer tip başlıklar ile kombinlenerek daha farklı duş deneyimleri edinmek için uygun ürün modelleridir.

Duş Başlığı Seçim Kriterleri Nasıl Olmalı?

Duş başlığı seçerken ihtiyaçlarınızı ve banyonuzun imkanlarını baz almanız önemlidir. Ürün için gereken önemli özellikleri önceden belirleyerek listelemeniz alışveriş sürecinde kolaylık sağlayabilir. Tepe modeli ürünler, kısıtlı duş alanına sahip olan banyolar için uygun olmayabilir. Büyük bir duşa kabin, tepe modeli ve duş paneli ürünlerin aynı anda kullanabilmesine imkân verebilir. Duş başlığı seti tercih ederek önceden kombinlenen bir ürün modeli de alabilirsiniz.

Banyonuzun alanını ve başlığın püskürtme alanını karşılaştırmalı, buna uygun olmayan modelleri elemelisiniz. Bunun yanı sıra başlıkta masaj fonksiyonu, kireç ve iyon arıtan filtre sistemi gibi ekstra özellikler isteniyorsa buna uygun olmayan modelleri de eleyebilirsiniz. Duş başlığı fiyatları da ürün seçiminde önemli bir kriterdir. Hayatınızda bir duş ferahlığı yaratacak modern başlık modelleri, birbirinden uygun fiyatlarla Koçtaş'ta bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri web sitesi aracılığıyla hemen sepetinize ekleyebilir ve hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Beykoz’da yaşayan Rizeliler yaz mevsimini uğurladı
Önceki Beykoz’da yaşayan Rizeliler yaz mevsimini uğurladı
Beykoz İshaklı Mahallesinde Geleneksel Pilav günü
Sonraki Beykoz İshaklı Mahallesinde Geleneksel Pilav günü