Dünyanın Öğrencisi Beykoz'da

  • Güncelleme: 10.04.2013 00:11
  • Okunma: 9253 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Kültürlerarası İletişim Günü etkinliği kapsamında yabancı uyruklu öğrencilere kapılarını açtı.
Dünyanın Öğrencisi Beykoz'da

Beykoz'un parlayan yıldızı ve bilim yuvasıLojistik Meslek Yüksekokulu, Kültürlerarası İletişim Günü kapsamında 30'dan fazla yabancı uyruklu öğrenciyi Beykoz'da ağırladı.Bulgaristan'dan Litvanya'ya Kazakistan'dan İspanya'ya Afganistan'dan Romanya'ya Filistin’den Pakistan’a kadar onlarca ülkeden gelmiş öğrenciye, ülkemiz gelenek ve göreneklerini, mutfağını tanıtan Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri, diğer yandan da gelen yabancı uyruklu öğrencilerden, bu ülkelerin kültürleri hakkında bilgi aldı.

'Birbirleriyle kaynaştılar'

Sakarya Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi,Kocaeli Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğrenimlerini sürdüren yabancı uyruklu öğrenciler, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun davetiyle ilçeye geldiler. Değişik kültürleri öğrencilerine tanıtmak ve yine diğer kültürler konusunda da öğrencilerine canlı olarak bilgi aktarılmasını sağlamak amacıyla ‘Uluslararası Öğrencilerle Kültürlerarası İletişim Günü’ düzenleyen Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, hazırlık sınıfındaki öğrencilerinin ufkunu genişletti. Etkinliği her yıl düzenli olarak sürdürmek istediklerini dile getiren Üniversite yetkilileri, kültürlerarası iletişimi kâğıt üzerinde kalmaktan kurtarmaya çalıştıklarını ifade etti. Diğer kültürlere ülkemiz kültürü arasında sağlam bir köprü kurmayı ülkü edindiklerini vurgulayan biliminsanları, öğrencileri pratik öğrenme yöntemiyle eğiterek, daha iyi öğrenebilmelerinin önünü açtıklarını kaydetti.

'Sırayla tanıttılar'

Misafir öğrencilerle birlikte Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de sırayla söz aldıkları sunumda, her öğrenci kendi kültürüyle ilgili bilimsel verileri ortaya koydu. Hazırlık sınıfında öğrendikleri İngilizce dili için de ‘pratik yapabilme’ olanağı bulan Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri, verilen kokteylde, ülkemiz geleneklerinin bir yansıması olan yiyecek ve içecek kültürümüzü de yabancı uyruklu öğrencilere tanıtma olanağı buldu.

Öte yandan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun düzenlediği ‘Cross-Cultural Communication Day of International Students’ etkinliğine, çeşitli ülkelerden gelip ülkemiz üniversitelerinde okuyan şu öğrenciler katıldı:

1. Abdelrahman Mamoud - Egypt (Mısır)

2. Abdul Basit Adeel-Pakistan (Pakistan)

3. Ala Saleh Mohammed Mohsen-Yemen (Yemen)

4. Arsalan Mureed- Pakistan (Pakistan)

5. Hiba Khan -Pakistan (Pakistan)

6. Maad Sharaf -Yemen (Yemen)

7. Mohammad Jawid -Afghanistan (Afganistan)

8. Mehdi Sejdiu - Kosovo (Kosova)

9. Osama K. H. Seyam -Palestine (Filistin)

10. Yaman Omran Alkahwaji – Syria (Suriye)

11. Adela Brebeanu

12. Agrita Kalnina

13. Daiva Braziulyte

14. George Ghırca

15. Ionela Georgiana Bulagea

16. Laure Sulce

17. Livıu Colodeıcıuc

18. Vasilica Buraga Lăcrămioara

19. Veronika Arlauskaite

20. Aidana Shakenova -Kazakhistan (Kazakistan)

21. Alina malikova -Kazakhistan (Kazakistan)

22. Assel Zhubanova -Kazakhistan (Kazakistan)

23. Kairatuly Zhadakov -Kazakhistan (Kazakistan)

24. Koppany bendeguz- Hungary (Macaristan)

25. Zhanar Ongorava - Kazakhistan (Kazakistan)

26. Laura Rivera Mateos - Spain (İspanya)

27. Margarita Masaityte - Latvia (Letonya)

28. Maria Marcela Pudillic- Spain (İspanya)

29. Ruta Skudutyte – Lithuania (Litvanya)

30. Fatima Asaad – Syria (Suriye)

31. Anda Sirca – Romania (Romanya)

32. Mariana Visovan – Romania (Romanya)

33. Andrea Reinbold - Romania (Romanya)

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz