Dünyaca ünlü isimden Beykoz Çayırına Land Art

  • Güncelleme: 27.10.2020 11:31
  • Yorum: 0
Devasa alanları kanvasa dönüştüren Land Art sanatçısı Guillaume Legros, "Beyond Walls" projesi kapsamında Beykoz Çayırında çalışma yaptı.
Dünyaca ünlü isimden Beykoz Çayırına Land Art

Saype, kutuplaşan dünyada, sembolik olarak dünyanın en büyük insan zincirini yaratmayı hedefleyen sanatçı, Duvarların Ötesinde projesiyle insanları yardımseverliğe ve birlikte yaşamaya davet ediyor. 

İsviçre’de yaşayan Fransız sanatçının oluşturduğu projenin önceki durakları Paris, Andorra, Cenevre, Berlin, Ouagadougou, Yamoussoukro ve Torino‘ydu.

Eserlerin fotoğraf sergisi, 8 Kasım’a kadar Taksim Sanat’ta izleyicilerle buluşacak. Ayrıca 7 Kasım’dan itibaren Türkiye Fransız Kültür Merkezinin İstiklal Caddesi cephesinde sergilenecekler.  

Guillaume Legros,“İçinde bulunduğumuz konjonktürde insanlar daha çok polarize olmaya ve daha çok yabancılaşmaya başladı. Yaptığım çalışmaların önemli ölçüde ses getirmesini diliyorum, böylece insanların bir araya gelerek, birlikte bir şeyler yapma çabalarını desteklemeyi hedefliyorum.” dedi.

İstanbul’da 12 gündür bulunduğunu kaydeden Legros, şunları söyledi:

Ana tema ve amaçlardan biri mesajımızı olabildiğinde çok kişiye ulaştırmak. Vermek istediğimiz mesaj, birlikte hareket etmek ve dünyanın daha güzel bir yer haline gelmesi

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz