Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı

  • 1
  • 41820
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı
Dünya liderini 30 bin TL'ye oynadı

Reis filminde, AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandıran Reha Beyoğlu Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür'ü ziyaret etti.

Ziyarette önemli açıklamalar yapan Reha Beyoğlu, film sektörünü elinde tutanların "Reis" filmini sabote ettiklerini ve filmin gösterime sokulmadığını, TV'lere verilmediğini ve DVD'sinin piyasaya sürülmediğini söyledi.

Kavacık'taki Haber Merkezi'nde Kader Gür ile bir görüşme yapan Reha Beyoğlu, "içimizdeki AKP'liler filmi AK Parti teşkilatlarından uzak tuttu... Farklı hesapları olan insanlar bu filmin önüne geçti" dedi.

"Tüm risklere rağmen kabul ettim"

"Reis" filmi çok önemli bir prodüksiyondu, ulusal manada baktığınızda hayatımı olumsuz yönde etkileyeceğini, hatta bu doğrultuda şahsıma bir çok uyarı yapılmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan rolünü kabul ettim" diye konuşan Beyoğlu, dünyanın tanıdığı bir lideri oynayıp, tarih not düşmek, 30-40 yıl sonra Recep Tayyip Erdoğan'ı anlamak için "Reis" filminden yararlanacağını düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlik ve siyasete girişinin anlatıldığı filmin yapımcısının bu sektörde olan bir kişi olmadığını Artvinli işadamı Temel Kankıran'ın Recep Tayyip Erdoğan'a olan güveni, sevgisi ve hayranlığı sonucunda bu filmi çektiğini dile getiren Beyoğlu, "Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatına yönelik film sektörünü elinde tutanların farklı hayalleri vardı. Dünya liderinin üzerinden epeyce hesap yapmışlardı. Biz bu işe gönül koyunca birilerinin hayalleri bozuldu ve çok baskılar gördük" dedi.

"Erdoğan'ı oynadım, sektör bana iş vermiyor"

"Reis" filmi şer cephesinin hayallerini kursaklarında bıraktı. Yüzde 52 oy alan bir liderin hayatının anlatıldığı film korkunç bir para kazandırır. Ama biz bu işe el atınca hesaplar ters tepti. Dolayısıyla Reis filmiyle ilgili çeşitli spekülasyonlar üretildi. Ben filmde başkan ve Cumhurbaşkanı'nı değil, Tayyip Erdoğan'ı oynadım" diye konuşan Reha Beyoğlu, "Recep Tayyip Erdoğan üzerinden hayalini kurdukları milyonlarına engel olduğum için sektör bana iş vermiyor" dedi.

Çocukluğundan beri mazlumun yanında olan Recep Tayyip Erdoğan

"Bu film vizyona girdiğine göre Cumhurbaşkanımızın muafakatı vardır. Olmadan bu filmi vizyona sokamazsınız. Bizim filmimiz daha çok Cumhurbaşkanımızın çocukluğunu ve ceza evine giriş sürecini anlatıyor. Bir çok kişi bu filmden siyaset bekliyordu. Bizim buradaki amacımız, recep Tayyip Erdoğan'ın çocukluğundan beri mazlumun yanında olduğunu göstermekti."

"Reis filminin isim hakkı için 17 milyon dolarlık teklif"

"Sinema, televizyon sektörünün Tayyip Erdoğan'a ne kadar düşman olduğunu herkes biliyor. Bizim filmin yapımcısı da bu sektörü bilen bir adam değil. Onun için adamın pek umurunda değil. Adam filmi kendisi izlemek için yaptırdı. Filmi hiç TV ve Sinemaya vermiyor. Araplar, "Reis" filminin isim hakkı için  17 milyon dolar teklif verdi. Ben filmi yok denecek kadar az bir gelirle oynadım. Yapımcıdan 30 Bin TL aldım. Ama adamın paraya ihtiyacı yok.  Gezi parkı olaylarında tavrını ortaya koyan bir sektöre karşı Tayyip Erdoğan sevdamı ortaya koydum" ifadelerini kullanan Beyoğlu, "Doğan Medya Grubu çok çirkinlik yaptı" ifadelerini kullandı.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in konuşmaları

Reha Beyoğlu, "Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in konuşmaları boş değildir. Deniz Çakır'ın başörtülülere laf demesi buz dağının görünen yüzüdür... Sanatçı devletin bekası vatanın bölünmez bütünlüğü üzerinden yürüyebilir, eleştiri yapabilir... Hürriyetini kulluğa satmış insanlar 15 Temmuz'da neler yaptı. Sektörün izinde yürürsen ekmek yersin. Bu insanlarında çoğu iş alamıyor. Bu sektörün kimin elinde olduğu belli. Ekmek yemek için herkes faklı bir alandan giriş yapıyor." diye konuştu   

Salonların bile çeşitli bahaneler öne sürerek, "Reis" filmini oynatmadığını iddia eden Reha Beyoğlu, Reis filminden sonra içine girmiş olduğu çıkmaz, yazmış olduğu yeni kitabıyla aşmaya çalışıyor.

Reha Beyoğlu, Lejyoner Avı "Başlangıç" kitabını yazdı

Ne kadar aktör kimliği ile sayısız projelere imza attığını söylese de, duruşu ve tarafının belli olduğunu söyleyen Beyoğlu, "Cumhurbaşkanımızın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözünü kitabımda genişlettim." dedi.

"Gidersek onlara gidelim"

"Roman tarzında olan kitabımda bir gece ansızını Cerablus, Afrin ya da İblib olarak görmedim. Bir gece ansızın geleceksek, çok özel gelmeliyiz. Kitabımda kurguladığım ve bu kadim topraklarda Lejyonerler olarak ifade ettiğim bizlere zorluk çıkaran özel proje insanları var. Gidersek onlara gidelim, özel olsun."

"Lejyonerler özel bir planın ürünüdür"

Kitabı yazmaya nasıl karar verdiğini aktaran Beyoğlu, "Benim için ecdadımızın dağılması bitmedi. Osmanlı'nın sınırlarının daralmasının en büyük nedeni bizimle savaşmanın artık tercih edilmeyip, kapalı kapılar arkasında özel planların yapılmasıdır. Bu planlar doğrultusunda Lejyonerler hazırlandı ve kadim topraklara gönderildi. Bunların asıl amacı; topraklarımıza yerleşip, oranın insanı gibi davranarak, belirli yıllar hiçbir faaliyet göstermeden kendilerini asimile etmek. Asimile olduktan sonra ise kardeşi kardeşe düşman etmektir. Bu insanlar çoğunlukla İngiliz ve ABD kimliklidir. Asimile oldukları için çözülmeleri çok zor. 30-40 yıldır bu topraklarda yaşayan ve tamamen batıla hizmet eden bu ajanları bu topraklardan göndermek için bu kitabı kaleme aldım" diye konuştu.

"Sinema gücü göstermektir"

Kitabın bir de filmini çekmek istediğini ifade eden Beyoğlu, "Kitabımı film olarak sinemada tüm dünyaya yansıtmak istiyorum. Çünkü gücü göstermek lazım. Askeri filmlerimizde, dizilerimizde kimlerle mücadele ettiğimiz, düşmanların kimler olduğu belirsiz kalıyor. Siyonizm'in, cuntanın geri gelmesi korkusu ve endişesiyle derine inilmiyor, gücümüz gösterilmiyor. 

" Kitaplar ve filmler bir hayal gücüdür"

Amerika, "Rambo" filmiyle Afganistan'a girdi, iki ok atarak Afganistan'ı halletti. Sinema aslında gücü göstermektir. ABD, askeri gücünü sinemayla dünyaya gösteriyor. Biz neden göstermiyoruz? Niçin çekiniyoruz? Kitaplar ve filmler bir hayal gücüdür. Bunları kullanarak mesajlar verelim. Nitekim kitabı sinemaya uyarlamak için her şey hazır. Bir dava insanı çıkıp, 'Bunu film yapalım' desin, biz hazırız" şeklinde konuştu.

Reha Beyoğlu kimdir?

1978 yılında doğan ve aslen Giresunlu olan yazar; ilk, orta ve yükseköğrenimini İstanbul'da tamamladı. Futbol ve mankenlik gibi alanlarda yer almasının yanı sıra, asıl mesleği olan sinema ve televizyon sektöründe birçok projeye imza atarak kariyerinde yükseldi. Sayısız dizi ve projelerde görev alan Beyoğlu, "Topal Osman" ve "Reis" sinema filmlerinde başrol oynamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan yazar, İstanbul'da yaşamaktadır.

Dost Beykoz / Özel Haber

Beykoz Belediyespor Milli Takım kotasını aldı
Önceki Beykoz Belediyespor Milli Takım kotasını aldı
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı