Spor

Dünya Beykozlular Günü'nde sıcak mesajlar

Dünya Beykozlular Günü'nde sıcak mesajlar
2014.08.20 00:00
| | |
35040

Foto galeri Video galeri

Beykoz Spor Kulübü'nün kuruluş yıl dönümü olan 19.08. 2014 kutlamalarında camiaya tam anlamı ile birlik-beraberlik yüklü mesajlar verildi.

Beykoz taraftar grubu Boğazın Yargıçları Lideri Turgay Gençdoğan , Beykoz Kulüp Başkanı Zeki Aksu ve son olarak da Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptıkları konuşmalarda adeta barış çubuklarını tüttürdü.

Tribünlerdeki taraftarlarda ve diğer misafirlerde, katılımcılarda büyük bir beklenti oluşurken kulübün 5 yıllık çöküş sürecine el birliği ile noktanın koyulduğu mesajı fazlası ile verildi.

Bu seneki "Dünya Beykozlular Günü'nün" çok farklı geçeceği, geçtiğimiz günlerde Kutlama Komisyonu olarak yapılan bir toplantının ardından ilk sinyallerini vermişti. 3 Ayrı oluşumun yani Beykoz Belediye Başkanlığı'nın, Beykoz Spor Kulübü'nün ve de Taraftar Grubu Boğazın Yargıçları'nın kutlamalar ile ilgili kendi sorumluluk alanlarında iyi, koordineli bir çalışma yapmaları ortaya renkli ve çok güzel görüntüleri de çıkardı. Hepsinden öte 5 yıllık çöküş sürecinin bir anlamda "Fetret Devri" nin sona erdiğinin mesajları güçlü biçimde kamuoyuna verildi. 

GÜNÜN ÖZETLENECEK MESAJLARI 

Günü özetleyen konuşmalarda Taraftar Grubu Boğazın Yargıçları adına Turgay Gençdoğan, bundan sonraki her maçlarında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i de aralarında, tribünlerde görmek istediklerini söylerken, Beykoz Kulüp Başkanı Zeki Aksu Başkan Çelikbilek'in desteğini her zaman yanlarında görmek istediklerin mesajını verdi.

Başkan Çelikbilek ise kendisinin de spora uzak biri olmadığının, hatta hatırı sayılır bir bilgi birikimi ve ilgisinin olduğunum altını çizip Belediye Başkanı olması sebebi ile tüm Beykoz'u içeren görev ve sorumluluklarının yoğun olduğunu ancak her zaman maçlardaki yerine alamayacak olsa da kimi maçlara gelip ayakta taraftarlarla maç izleyip çekirdek çıtlatmak istediğini söyledi.

İŞTE DÜNYA BEYKOZLULAR GÜNÜNDEN KISA AKTARIMLAR

Beykoz Belediyesi tarafından hazırlatılan atkı, tişort ve şapkalar Beykoz Onçeşmeler Meydanında Belediye aracından dağıtılırken, yüzlerce ürünü almak için uzun bir kuyruk oluştu.

Aynı dakikalarda Beykoz Stadında  da heyecanlı bir dağıtım anı yaşanmakta idi. Beykoz Altyapı Futbol Akademisi'nin tüm yaş grup takımlarının futbolcuları, ve futbol okulu sporcuları her yaş kategorisi ayrı renkte olmak üzere rengarenk forma-şort ve şapkaları ile renkli bir görüntü yansıttı.

Beykoz Meydanı'nda güne özel hediyelerin dağıtılmasının ardından başlayan yürüyüşe yüzlerce Beykoz taraftarı katıldı. Şarkılar-marşlar-tezahüratlar eşliğinde yola çıkılırken, Paşabahçe Stadına gidiş istikametinde yol tıkandı...  Karşı istikametten gelen araçlar kutlamalara çaldıkları kornalar ile eşlik ettiler.

Beykoz taraftarlarının yürüyüşü Beykoz Belediye Başkanlık binası önüne geldiğinde burada Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcılarından Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Kulüp Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir'in da aralarında bulunduğu grup yürüyüş koluna dahil oldu.

Kutlama Programının yapılacağı Paşabahçe Stadı'na gelindiğinde tribünler her yaştan kızlı-erkekli, eşli, aile ve de Boğazın Yargıçları Grubu üyelerince dolduruldu.  Tribünlerde yerleşim tamamlandıktan sonra Beykoz Altyapı Futbol Akademisi'nin 150 dolayındaki sporcu ordusu sahaya giriş yapıp sahayı turlayıp, tribünleri de selamladıktan sonra sahadaki yerini aldı. En son olarak alkışlar altında Beykoz 1908 A.Ş. Futbol A Takım sporcuları sahaya girerek aynı şekilde tribünleri selamlayıp sahadaki yerini aldı.

Türk Futbolunun unutulmaz simalarından Beşiktaş Kulübü'nün Efsane Başkanı Süleyman Seba için gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı yüksek bir sesle okundu. Bu andan sonra haberimizin başında da belirttiğimiz gibi sırası ile konuşmalar yapılmaya başlandı.

TRİBÜN LİDERİ TURGAY GENÇDOĞAN'DAN TRİBÜNLERDE OLUMSUZLUK YAŞANMAYACAĞININ SÖZÜ GELDİ 

İlk olarak Beykoz Tribünlerinin sesi-soluğu Boğazın Yargıçlarının Lideri Turgay Gençdoğan konuşmasını gerçekleştirdi. Dünya Beykozlular Günü Kutlama programlarını 2009 yılında Beykoz Belediyesi'nin desteği ile ilk kez gerçekleştirdiklerini anımsatan Gençdoğan, "Daha sonra Beykoz Belediye Meclisinin aldığı karar ile bu gün resmi bir hüviyet kazanarak -Dünya Beykozlular Günü- olarak kabul edildi. Bu yıl 5. kutlanıyor. Bu anlamlı günde Beykozspor için daha güzel, daha başarılı yılların ilk adımlarını atılması tek umudumuzdur. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız sportif başarısızlıkların son bulması  ve tüm halkımızın takımına sahip çıkarak yeniden özlenen şaşalı günlere dönebilmek için bugün ilk adımları beraber atalım. Burada sizlerin huzurunda Beykoz Belediye Başkanımı Sayın Yücel Çelikbilek'i programları elverdiği müddetçe maçları beraber seyretmeyi teklif ediyoruz. Bizler Boğazın Yargıçları olarak tribünlerde her türlü olumsuzluğun yaşanmayacağının sözünü burada veriyoruz" şeklinde konuştu.

Beykozspor Kulüp Başkanı Zeki Aksu şunları söyledi:  Ulu çınar Beykozspor’un 107.yaşına girdiği bu kutlu günde öncelikle  başta tarihimizin önemli değerlerinden biri olan Beykozspor’umuzun kurucusu Ahmet Mithat Efendi olmak üzere, geçmiş dönemlerde kulübümüzü yöneten eski başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, sporcularımıza, taraftarlarımıza, Beykozlulara gurur veren bu tabloyu yaratan herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Kulüp yönetimiyle, Belediye Başkanı ve taraftarıyla el ele omuz omuza kutladığımız bu günü gelecek güzel günlerimizin ışığı olarak görüyor ve bu tablodan duyduğum gururu sizlerle paylaşmak istiyorum...

Camia içerisinde yaşanan kırgınlık ve tartışmalar son yıllarda bizi oldukça güçsüz düşürdü. Ancak bugünden itibaren bu tabloyu tersine döndüreceğimize inancım tamdır.

Çelikbilek'den rahatlatan mesajlar

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gerek tribün lideri Turgay Gençdoğan'ın gerekse Kulüp Başkanı Zeki Aksu'nun önemli mesajlar verdiğini söylerken, "Burada güzel mesajlar verildi, birlik-beraberlik ruhuna önemli atıflarda bulunuldu. Zaten birilerini dışlamak sureti ile bir yere varılması mümkün değil. Beykozspor bir grubun değil, bütün Beykozlularındır. Bakınız ben bu özel günde ne kadar önem verildiğini bizzat yaşayarak işittim, geçen seneki Dünya Beykozlular Günü dolayısı ile yapılan radyo yayınımızda dünyanın 20 farklı ülkesinden insanların kutlama mesajlarını işitmek gerçekten de Beykozspor'un büyüklüğünün, sevilirliğinin de bir göstergesi olsa gerek. Birbirlerimize karşı nezih, şefkatli ve merhametli olmalıyız. Bakınız ben asla Beykoz halkı ile ilgili kullanmadığım aradan çekilip alınan, halka mal edilemeyecek bir kelime nedeni ile aleyhime karşı bir yayın izlendiğini gördüm. Bu kul hakkı ile bağdaşmayacak bir şey idi. Yuşa A.S.Memleketinde benim Beykozlulara karşı böylesine bir ifade kullanmadığımı, kullandığım ifadedeki kişi de karşımda oturmakta. Bundan sonra artık geleceğe bakalım, kendimize ve Beykoz'a sahip çıkalım, onu büyütmenin yollarını arayalım. Vaktim el verdiği müddetçe maçlara gelmeyi düşünüyorum. Çekirdeğimi alıp ayakta maç izlemek en büyük heyecanlarımdan biri olacaktır. Sporu en az sizler kadar yakından bildiğimi söylemek isterim, çocuklarımızı spor vasıtası ile onları sporla buluşturarak sokakların tehlikesinden kurtarabileceğimiz düşüncesindeyim" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Beykoz Kulüp Başkanı Zeki Aksu, Tribün Lideri Turgay Gençdoğan ile birlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e katkılarından dolayı bir plaket takdim etti. Bu andan sonra Beykoz 1908 ile Üsküdar Anadolu 1908 Takımları arasında bir hazırlık müsabakası oynandı. Maçın ilk yarısının ortalarında tribünlerde meşale şovu başlarken, ardından Beykoz Belediyesince geceye özel hazırlatılan havai fişek gösterimi başladı. Bu anlarda müsabakaya ara verildi. Ortaya çıkan tablo ise müthiş renkli anları da beraberinde getirdi. Maçı takip etmek için gelen Üsküdar Anadolu taraftarlarının da meşalelerini yakması ile bu anlar dakikalarca sürdü. Karşılaşmanın ardından her iki takıma Beykoz Belediyesi'nce Beytaş Tesislerinde bir yemek verildi ve her iki takım arasındaki yılların dostluğu daha da perçinlendi.

Spor Merkezi

Anahtar Kelimeler: Dünya Beykozlular Günü, Video, Yücel Çelikbilek, Zeki Aksu, Turgan Gençdoğan, Beykoz Spor Kulübü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"