Spor

Dünya Beykozlular Günü'nde meşale şov

Dünya Beykozlular Günü'nde meşale şov
2014.08.06 00:00
| | |
7755

Beykoz Sevdalıları için önemli bir gündü. Hem çifte bir heyecan da yaşandı ilçe merkezinde.

Her geçen dakika artan heyecan ile coşkulu tezahürat ve marşlar seslendiren sarı-siyaha gönül verenler, akşamın ilk kararmaya başladığı anlarda Yalıköy Sahilinde tam anlamı ile bir -Meşale şovu- gerçekleştirdi.

İlk kez 2009 Yılında yüzlerce Beykozlunun katılımı ile gerçekleşen –Dünya Beykozlular Günü-Etkinliği son 2 senede Ramazan Bayramına denk gelinmesi nedeni ile yapılmamıştı. Bu seneki etkinlikte ise yaşanan coşku adeta ikiye katlandı. Mübarek Ramazan Ayının ilk gününe denk düşen 19 Ağustos Günü ( 19.08 ) için Beykoz Meydanında toplanan sarı-siyaha gönül verenler, öncelikle bayramlaşma görevlerini ifa etti. Ardından bu sene takımın durumu hakkında bilgileri olanlar bunları arkadaşları ile paylaştı, kamuoyuna yansıyan transfer değerlendirildi.

Dakikaların 19.08’e doğru yavaş yavaş azalmaya başladığı anlarda Beykoz Meydanı yapılan tezahüratlarla hareketlenmeye başladı. Birkaç taraftar heyecanına yenik düşünce meşaleleri erken yaktı. Dakikalar süren neşe ve heyecanlı anların ardından Yalıköy istikametine doğru Trafiği aksatmayacak şekilde kontrollü bir halde yürüyüşe geçildi. Yalıköy Sahil boyuna sıralanan taraftarlar kendilerine dağıtılan meşaleleri arkadaşlarından alarak verilecek işareti beklemeye oyuldu. Ve beklenen an gelince hep birlikte meşaleler yakıldı, ortalık bir anda müthiş bir renk cümbüşüne döndü. Bu esnada söylenen tezahüratlar ile coşku katlandıkça katlandı. Etkinlik başladığı gibi düzen ve tertip altında sona erdi.

Boğazın Yargıçların bu etkinliğine yüzlerce Beykozlu katılırken, gözler ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarını, Siyasi Parti temsilcilerini, diğer kulüp temsilcilerini aradı. Dost Beykoz’un baştan sona takip ettiği etkinlikte bir tek Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir ve Kanlıca Spor Kulübü Yöneticilerinden Mustafa Kaya’yı görebildik. Beykoz birileri tarafından belki ısrarla unutulmak istenmekte ancak onu unutmayacağını, unutturmayacağını dosta düşmana ilan eden Boğazın Yargıçları etkinlik ile tam puan almasını bildi. Özellikle yaşanan meşale şovu yol güzergahında seyir halinde olan araçların park edip seyretmesi ile ilginç bir şekle de büründü. Yine araçlardan gelen korna sesli destek ise günün ilginç notlarındandı.

Dünya Beykozlular Günü 2012 kutlamalarının ardından Boğazın Yargıçları Lideri Turgay Gençdoğan Facebook adresinden bir açıklamada bulunarak, katkı sunan, atılan ve mesajlarını ileten herkese teşekkürlerini iletti. Gençdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı; 

"19.08 Beykoz'lular Günü" nü Boğazın Yargıçları Olarak Hiç Kimseden Bir Maddi Destek Almaksızın Kendi İmkanlarımızla ve Adımıza Şanımıza ve Kutsal Armamıza Yakışır Bir Şekilde Kutladık. Öncelikle Kutlama Hazırlıklarının Tüm Aşamalarında İlk Günü Beridir Gecesini Gündüzüne Katarak Çalışan Tüm Kardeşlerimin Alınlarından Öpüyorum. Hepsinin Eline, Emeğine Yüreklerine Sağlık. Devamında Bugün Beykoz Meydanında ve Yalıköy Sahilinde Yaptığımız Meşale Gösterilerinde Tüm Beykoz Halkının İbret Alması Gereken Olgunluğu ve Özveriyi Göstermeleri de Yine Hepsinin Yüreklerinin Güzelliği ve Kalplerinde Yaşattıkları Arma Sevgisi Sayesindedir. Kutlamaya Katılan Yaklaşık 500 kişi ise Teker Teker Bizim Gözümüzde Semtine Sahip Çıkan Beykoz Spor Neferleridir. Kutlamalar Esnasında Bir Yabancı Gibi Bizi Seyreden Duyarsız Beykoz Halkı İçin İse Söylenecek Sözlerimizi Sezon Sonunda Yine Bizlerin Sayesinde Olacak Şampiyonlukta Söyleyeceğiz. Her Fırsatta Söylediğimiz Gibi "BU SENE SESİMİZ DAHA GÜR ÇIKACAK" .

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kutlama, Meşale, Şov, Boğazın Yargıçları, Turgay Gençdoğan, Beykozlular

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"