Dünya Beykozlular Günü Kutlu Olsun

  • 0
  • 8479
Dünya Beykozlular Günü Kutlu Olsun

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu 19.08.2013 Dünya Beykozlular Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı…

Beykoz Belediye Meclisi’nde alınan kararla resmiyet kazanan 19 Ağustos Dünya Beykozlular günü ilan edilmişti.

Bu nedenle bir basın açıklaması yapan Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, “Yüz beş yıllık kuruluş öyküsüyle Türk spor tarihinin en eski ve en köklü yapı taşlarından biri olan Beykoz 1908 Spor Kulübü başkanı olarak tüm Beykozluların 19. 08. 2013 Dünya Beykozlular Günü’nü kutluyorum. ”  dedi.

Açıklamasında, “Beykoz’un en önemli değerlerinden biri olan Beykoz 1908 Spor Kulübü kurulduğu günden bu yana her dönemde hem yerel hem de ulusal kamuoyunun gündeminde olmuş, elde ettiği başarılarla yalnız Beykozluların değil Türk sporuna gönül vermiş tüm sporseverlerin takdirini kazanmıştır” ifadelerine yer veren Başkan Aksu şöyle devem etti:

Sporun amatör bir uğraş olmaktan uzaklaştığı ve giderek bir ticaret aracı haline geldiği son yıllarda gerek ilçemizde gerekse ülkemizde uygulanan politikaların bir sonucu olarak; asırlık çınar Beykoz 1908 Spor Kulübü de İstanbul’daki birçok tarihi kulüp gibi ardı arkası kesilmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmıştır.

Bütün bu sorunlara rağmen bizler Beykoz 1908 Spor Kulübü yönetimi olarak Beykoz 1908 Spor Kulübü’nü yaşatma ve eski parlak günlerine döndürme konusunda her türlü olanakları sonuna kadar zorlayarak mücadele etme kararlığı içerisindeyiz.

Beykozlular yüz beş yıllık kulüp tarihi boyunca nice futbolcular, nice politikacılar, nice belediye başkanları, nice kulüp başkanları, nice yöneticiler gördü. Beykozlular olarak birçoğunu saygıyla andığımız bu isimlerden bazılarının adını bile anmak istemiyoruz.

Çünkü çok iyi biliyoruz ki ömürleri iki seçim arasına sıkışmış bu kişilerin siyasi çıkarları asla ve asla Beykoz 1908 Spor Kulübü’nün çıkarlarından üstün değildir. Bu kişiler günü geldiğinde tarihin çöplüğüne gömülecek ancak asırlık çınar Beykoz Spor dimdik ayakta kalmaya ve Türk Spor Tarihi’ndeki onurlu mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde Beykoz 1908 Spor Kulübü’nü Profesyonel ligden Amatör Lige uzanan taşıyan sürecin hangi sorunların bir sonucu olduğunu Beykoz kamuoyu çok iyi biliyor.

Ancak Beykoz 1908 Spor Kulübü bütün bu sorunlara rağmen onur mücadelesi vermeye devam ediyor.

Bugün Dünya Beykozlular Günü…

Bugün Beykoz Spor Kulübü için her türlü fedakârlığı göze alanlara, yüzyıllık çınara sahip çıkanlara teşekkürü borç bildiğimiz bir gündür. Başta cefakâr taraftarımız olmak üzere Beykoz’a, Beykoz Spor’a, ve Beykoz’un değerlerine sahip çıkanlarla yolumuza devam ediyoruz.

Paşabahçe Cam Fabrikası, Paşabahçe Tekel Fabrikası ve Beykoz Deri Kundura Fabrikası Beykoz’u Beykoz yapan tüm ulusumuzun sahip çıktığı gözde değerlerdi. Bu değerleri bir bir elimizden alanların şimdi de kulübümüzü hedef aldıklarını çok iyi biliyoruz. Bir kez daha inatla ve azimle haykırıyoruz…  Beykoz 1908 Spor Kulübü Beykozluların son kalesidir. Beykoz kamuoyu iyi bilmelidir ki Beykoz 1908 Spor Kulübü yönetimi olarak bu son kaleyi sonsuza kadar yaşatmak için elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Beykozluların birlik ve dayanışması sayesinde tüm güçlükleri yenecek potansiyele sahibiz. Asıl mesele Beykozlu yöneticiler, sporcular ve taraftarlar olarak tek yürek halinde bu potansiyeli harekete geçirmek ve kulübümüze sahip çıkmaktır.

2013-2014 yılında şanlı Beykoz’umuzu yeniden eski parlak günlerine döndürmek için mücadele edeceğiz.

Bütün kalbimle inanıyorum ki 2014 yılı Beykozlular ve Beykoz 1908 Spor için bir değişim yılı olacak… Bu duygularla Beykoz 1908 Spor Kulübü başkanı olarak tüm Beykozluların 19.08 Dünya Beykozlular Günü’nü yürekten kutluyorum.

Saygılarımla

Zeki Aksu

Beykoz 1908 Spor Kulübü Başkanı

Köseler 'Beykoz Ankara'dan zengindir'
Önceki Köseler 'Beykoz Ankara'dan zengindir'
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz