Dünya Beykozlular Günü coşkuyla kutlandı

  • 20.08.2018 15:29
  • Güncelleme: 19.02.2020 14:52
  • Okunma: 17643 kez
  • Yorum: 0
Daha önce Beykoz Belediye Meclisi'nde alınan kararla ilan edilen Dünya Beykozlular Günü, Beykoz Çayırı'nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Dünya Beykozlular Günü coşkuyla kutlandı

Beykoz Belediyesi ve Boğazın Yargıçları taraftar grubunun organizasyonuyla düzenlenen 19.08 Dünya Beykozlular Günü kutlamaları, Beykoz Meydanı'nda başlayarak, Tarihi Beykoz Çayırı’nda devam etti.

“Meşaleni Al Gel" sloganıyla düzenlenen etkinlik, 19.00'da Beykoz Meydanı'ndan başladı. Saatler 19.08'i gösterdiğinde kalabalık taraftar grubu Yalıköy Sahili'nde ellerindeki meşaleleri yakarak, slogan attı.

Genç yaşlı, kadın erkek demeden yüzlerce insanın bir araya geldiği kutlamalarda renkli anlar yaşandı.

Programın devamında taraftarlar, Beykoz Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliğiyle yapımı tamamlanmak üzere olan Beykoz Stadı'nı ziyaret etti.

Çayır Festivali'nin son gününde kutlanan Dünya Beykozlular Günü'nde taraftarlar ve vatandaşlar son olarak Beykoz Çayırı'nda toplandı.

Beykoz Çayırı'nda ilk konuşmayı Boğazın Yargıçları taraftar grubu adına Burak Akman ve Murat İlhan yaptı.

İlhan, bu zamana kadar süre gelen başarısızlıklarda her kesimin payı olduğunu fakat bundan sonra yaşananların geride bırakılacağına işaret ederek, "Bizler Büyük Beykoz için elini taşın altına koyanlarız. İlçemiz genelinde bir seferberlik ilan ettik, bugüne kadar 800 civarında kombine kart satışı gerçekleştirdik ve bu satışlarla da kulübümüzün yedi futbolcu transferine destek olduk. Yeni evimiz bitmek üzere, mabede dönmeye çok az kaldı. Bizler bundan sonra stadımızda negatif hiçbir olayın yaşanmayacağını ve sözün söylenmeyeceğini vurgulamak istiyoruz. Yalnızca Belediye Başkanımızdan da 2 transferimize destek sözü bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Boğazın Yargıçları adına konuşan Murat İlhan'ın ardından Beykoz 1908 A.Ş. Kulüp Başkanı Zeki Aksu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi amacıyla ilçeyi ziyaretinde Beykozspor ile ilgili sözlerine atıfta bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beykozspor'u tekrar hak ettiği yerlere getirilmesiyle ilgili sözlerini hatırlatan Kulüp Başkanı Aksu, "Bizler geçmişte yaşanan kötü şeyleri unutarak bugün yeni bir umutla tekrar başlıyoruz. Stadımız tamamlanmak üzere, transferlerimiz devam ediyor. Beykozspor, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da söylediği gibi hak ettiği yerlere yeniden gelecek. Bu semtin çocukları da yeniden mutlu günlere kavuşacak" dedi.

Protokol konuşmalarının sonuncusunu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adına Başkan Yardımcısı Salim Öztürk yaptı.

Öztürk, Başkan Çelikbilek'in bir programı nedeniyle Ankara'da bulunmak durumunda olduğunu ve selamları olduğunu söyledi.

Salim Öztürk, "Burada şu anda çok güzel bir manzara var, birlik var, beraberlik var. Bunu her daim korumalıyız. Benden önce konuşan kardeşlerimin de dediği gibi artık argoya, kavgaya yer vermemeli, bir semtin çocukları olarak birbirimize sımsıkı sarılmalıyız. Biz Beykoz Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye de hazırız. Başkanımız da böyle söylüyor. Yeter ki bu camia içerisinde bir azim ve kararlılık olsun." ifadelerini kullandı.

Öztürk konuşmasını "Sarı-siyah en büyük Beykoz!" sözleriyle tamamladı.

Konuşmaların ardından sahneye DJ Suat Ateşoğlu geldi.

Ateşoğlu da diğer taraftarlar gibi "Sarı-siyah" yazılı tişörtlerden giydi. DJ performansı sırasında taraftarlar arasında küçük çaplı bir arbede yaşandı.

Arbedeye Beykoz Emniyeti müdahale ederken, tedbir amaçlı ise İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı görevliler ve iki adet Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) bekletildi.

Haber Merkezi