Dünya Beykozlular Günü bu yıl kutlanmayacak

  • Güncelleme: 10.08.2020 16:19
  • Okunma: 2997 kez
  • Yorum: 0
Her yıl 19 Ağustos'ta kutlanan Dünya Beykozlular Günü, alınan kararla bu yıl kutlanmayacak.
Dünya Beykozlular Günü bu yıl kutlanmayacak

Beykoz Spor Kulübünün yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle 19.08 Dünya Beykozlular Gününün bu yıl kutlanmayacağı ifade edildi.

Açıklamada, "Beykoz Spor Kulübü’nün kuruluş tarihiyle ilişkilendirilerek belirlenmiş olan 19 Ağustos Dünya Beykozlular Günü; kentimizin değerleri arasındaki haklı ve önemli yerini almıştır. Bu önemli günde tüm Beykozlular olarak semtimize ve kulübümüze sahip çıkmanın sorumluluğu ve bilinci içerisinde kutlamalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz." ifadeleri kullanıldı.

Toplum sağlığını korumak için bu yönde bir karar alındığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu pandemi koşullarında gerek toplum sağlığını korumak gerekse bu uğurda canla başla mücadele veren sağlık emekçilerine destek olmak amacıyla bu yıl coşkumuzu toplu olarak yaşamanın doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bu düşünce çerçevesinde sosyal mesafe kurallarını korumak ve hastalıkla mücadele konusunda yükselen duyarlılığın azalmasına engel olmak için kentli bilincimiz ve sorumluluğumuz gereği herhangi bir tören-kutlama yapmanın doğru olmayacağına inanıyoruz."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz