Spor

Dünya Beykozlular Günü 19 Ağustos’ta

2014.08.06 00:00
| | |
5990

Ahmet Mithad Efendi ve bir grup arkadaşının birlikte kurdukları Türkiye’nin en eski kulüplerinden birinin kuruluş yıldönümü için sayılı günler kaldı.,

Günümüzde her şeyin futbola endekslendiği zaman dilimi geriye sarıldığında müthiş bir Beykozspor profili karşımıza çıkmakta. Çeşitli spor dallarında Milli takımlara sporcu veren bir asırlık çınar Beykozspor. Yüzmede, Voleybolda, Basketbolda, Boksta, Kürekte, Atletizmde, Tekvando da birçok başarısı olan spor kulübü maalesef çeşitli zamanlarda zor günler yaşayıp son anda uçurumun kenarından birçok kez dönmüştü. Şimdilerde futbol takımının şirketleşmesinin ardından Beykoz 1908 A.Ş.ve Beykoz Spor Kulübü Derneği ki diğer spor dallarını içermekte, olarak 2 ayrı görüntü sergilemekte. Gerçi her ikisinde de Başkan bu alanda rekora koşan Zeki Aksu. Son yıllarda üst üste çöküş yaşayan hem basketbolda hem de futbolda Bölgesel Amatör Liglere kadar düşülen bir süreç yaşayan asırlık bir çınar.

Beykoz’u kötü günlerinde birçok sevdalısı bıraktı ancak bırakmayan tam aksine son 2-3 yılda Güneydoğu’nun en ücra köşesindeki deplasmandan, serhat kenti Edirne’ye, Trabzon’dan İskenderun’a, Batman’dan, Sivas’a her deplasmanda bazı maçlarda birkaç kişi ile de olsa temsil edilen bir Beykozspor. Beykozlu buruk, Beykozspor sevdalıları kurumlar arasındaki anlamsız atışmaların, sorunların artık sona ermesi beklentisinde. İşte bu duygu karmaşıklığı içinde üst üste yaşadıkları acılarını kalplerine gören Beykozspor taraftarlarının resmi yapılanması Boğazın Yargıçları, Dünya Beykozlulara Günü için sıkı bir hazırlık içinde.

Geçen sezon Ramazan Ayına denk geldiği için yapılamayan kutlama etkinliği bu sene Mübarek Ramazan Bayramının 1. günü denk düşen tarihte gerçekleşecek. Etkinlikte en dikkat çekici kısım ise yüzlerce meşalenin aynı anda yakılması ile yaşanacak.

Bu güne özel atkı ve T-Shirtler tasarlanıp siparişleri verildi.

Konu ile ilgili Boğazın Yargıçları adına kamuoyuna açıklama Turgay Gençdoğan'dan geldi ;

Ramazan Ayına Denk Gelmesi Nedeniyle 2 Yıldır Organizasyon Yapmadan Geçirdiğimiz “19. 08 BEYKOZ'LULAR GÜNÜ” Organizasyonunu Bu Yıl 19 Ağustos Pazar Yani Bayramın 1. Günü Kutlayacağız. Etkinliğe Saat 18:00 itibariyle Beykoz Meydanında Toplanarak Başlayacağız. Buradan Toplu Bir Şekilde Kulüp Binasının Yanına Kadar Besteler ve Marşlar Eşliğinde Yürüyerek Gideceğiz. Saatler 19:08 i Gösterdiğinde Sahil Boyunca Tek Sıra Dizilerek Meşalelerimizi Yakacağız. Organizasyon Havai Fişekler Yakılarak Son Bulacak.

Bu özel gün için yaptırdığımız T-Shirt ve atkıların satışını 12 Ağustos günü başlatacağız. T-Shirtlerin Satış Fiyatı 20 TL, Atkıların Satış Fiyatını ise 10 TL Olarak Belirledik. Atkı veya T-Shirt Alanlar İsimlerini Yazdırarak Organizasyon Günü 1 Adet Meşalelerini Teslim Alacaklardır. Atkı ve Tshirt Satışını Beykoz ve Paşabahçe Meydanlarında Kurulacak Standlarda Yapacağız. Ayrıca İsteğimiz O Gün Gelen Herkesin Meşale ile Gelmesidir ki Yakılacak Meşale Sayısı 1908 Adedi Bulsun.

Spor servisi

Anahtar Kelimeler: Beykozlular, Kutlama, Beykoz 1908 AŞ, Boğazın Yargıçları, Turgay Gençdoğan, Ahmet Mithat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"